Karın şişliği için yapılması gerekenler - Şişkinlik İçin Ne Yapmalısınız

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Karın şişliği için yapılması gerekenler - Şişkinlik İçin Ne Yapmalısınız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Karın şişliği için yapılması gerekenler - Şişkinlik İçin Ne Yapmalısınız

  Reklam  Karın şişliği için yapılması gerekenler - Şişkinlik İçin Ne Yapmalısınız

  Forum Alev
  karın şişliği için yapılması gerekenler  Şişkinlik pek çok kadının korkulu rüyasıdır. Bir anda kilonuza kilo eklenebilir. Ödemi arttıran tek şey su ve tuz ilişkisi değildir.

  İstediğimiz pantolonun içine girip, düz karnımızla abiye elbisemize yakışıyorken, bir anda her şey alt üstü olur. Bir zayıf, bir şişman görünmenize neden olan şişkinliğin pek çok sebebi vardır.

  Regl döneminde değişen hormonlar sebebiyle, vücudun su tutması şişkinliğe neden olur. Regl bitene kadar 1,5 kilo fazla tartılabilirsiniz. Vücudunuz giren sıvı miktarıyla, atılan sıvı miktarı arasında denge yoksa, ödem oluşur.

  Sindirim sisteminde sıkışıp kalan gazlar, karın bölgesindeki görünümü bozar. Gıda tahammülsüzlükleri, ödemin sebeplerinden biridir. Kabızlık, çok hızlı yemek, haşlanmış fasulye gibi gaz yapıcı gıdalar, şişkinliğe sebep olabilir.

  Ayrıca hareketsizlik, iklim ve ısı değişikliği, lodos, bazı hastalıklar, ilaçlar, stres, dağ sporları gibi faktörler de ödeme neden olur. Ödemin altında, ciddi sağlık sorunları olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

  Şişkinlikten Kurtulmak İçin:

  Pirinç ve yulaf gibi besinlere yönelin. Kahvaltıda mısır gevreği yerine kepekli olanı tercih edin. Meyveli yoğurt iyi bir seçimdir.

  Bol meyve ve sebze tüketin. Bol su için. Kabızlığı önleyin.

  İhtiyaç hissettiğinizde mutlaka tuvalete gidin. Direnmek, sindirim sistemini tıkar.

  Probiyotik besinlere yönelin. Probiyotik, besin tamamlayıcısı olarak eczaneden de alınabilir. Doğal yolu ise, yoğurt yemek veya yoğurtlu içecekler tüketmektir.

  Potasyum, bedeninizin sıvı dengesini düzeltmede son derece faydalıdır. Elma, armut ve kayısı gibi meyveler, potasyum açısından çok zengindir.

  Alkolden ve tuzdan uzak durun. Bu iki madde de vücudun ödem yapmasına yataklık eder.

  Maydanoz, kereviz, soğan, sarımsak, patlıcan gibi gıdaları bol bol tüketin.

  Çay, iyi bir idrar söktürücüdür
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: karın şişliği için yapılması gerekenler - Şişkinlik İçin Ne Yapmalısınız

  Reklam  İnsanların genellikle bir rahatsızlığı olmadığı zamanlarda şişkinlik sebepleri arasında yemek yada üşütme gelmektedir.Bu şişkinliklerin azalması yada giderilmesi için mutlaka spor yapılması gerekmektedir.+ Yorum Gönder
karında ödem,  ödem karında şişlik
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi