Fazla kilonun zararları - aşırı kilolu olmak

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Fazla kilonun zararları - aşırı kilolu olmak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Fazla kilonun zararları - aşırı kilolu olmak

  Reklam  Fazla kilonun zararları - aşırı kilolu olmak

  Forum Alev
  neden kilo vermeliyiz - kilolu olmanın sağlığa etkisi - kilo vermemiz için sebepler


  Bir çok hastalığa yakalanma riskini ortadan kaldırıyor.

  Araştırmacılar, kilo vermenin, sadece kasvetli ruh halini önlemediğini, aynı zamanda obez hastalarda kalp hastalığı ve felç için risk faktörlerini azalttığını gösterdiler.


  Zaman'da yer alan habere göre, Study of Ingestive Behavior Derneği'nin yıllık toplantısında sunulan araştırmada, 6 aylık diyet programından sonra araştırmacılar, depresyonlu hastaların sadece zayıflamadıklarını, ayrıca depresyon belirtilerinde önemli iyileşmeler olduğunu ve kalp hastalığı ile felç için bir risk faktörü olan trigliserid oranında da düşüşler olduğunu tespit ettiler.


  Yeni bulguların depresif obez bireylerin gerçekten de önemli ölçüde kilo verdiklerini ve bu kilo vermenin depresyon belirtilerini azalttığını ortaya çıkardığını söyleyen araştırmacılar, depresif ve depresif olmayan 51 kişi üzerinde uyguladıkları altı aylık zayıflama programı sonucunda, depresif kişilerde önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü kaydettiler.

  Ayrıca, depresif kişiler ağırlıklarının yüzde 8'i kadar kilo verirken, depresyonda olmayanların toplam ağırlıklarının yüzde 11'i oranında zayıfladıkları belirtildi.


  Glikozdaki önemli iyileşmelere ek olarak, insülin ve kötü kolesterolün hastalarda azaldığı ve ayrıca kalp hastalığı ile felç için önemli bir risk faktörü olan trigliserid oranında düşmeler olduğu görüldü.


  haberturk 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: fazla kilonun zararları - aşırı kilolu olmak - neden kilo vermeliyiz - kilolu olmanın sağlığa etkisi - kilo vermemiz için sebepler

  Reklam  Aşırı kilo ilk başta kalp hastalıklarını tetiklemektedir.Bunun yanında hareketler kısıtlanacağı için yaşam kalitesi de düşecektir.Ayaklarda ağrılar diz ve bel ağrıları olacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi