Günlük olarak keten tohumu ne kadar alınmalıdır ?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Günlük olarak keten tohumu ne kadar alınmalıdır ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  TUANA
  Emekli
  Reklam

  Günlük olarak keten tohumu ne kadar alınmalıdır ?

  Reklam  Günlük olarak keten tohumu ne kadar alınmalıdır ?

  Forum Alev
  Günlük olarak keten tohumu ne kadar alınmalıdır ? günde genel olarak 1-1.5 yemek kaşığı oranında alınması tavsiye edilmektedir. 2 yemek kaşığını aşması önerilmemektedir. Yemeklerden önce 1 çorba kaşığı keten tohumu tozu alınır ve bol su içilir. Fakat günde 3-4 yemek kaşığı kullanılabileceğini önerenler de vardır.
  Keten tohumunun faydalarından yararlanmak için keten tohumu ile ilgili bilgi sahibi olmak yanında ‘ keten tohumu nasıl kullanılmalı ‘ sorusunun da yanıtını da bilmek gerekir. Keten tohumu kullanım bakımından hassas bir besindir doğru biçimde tüketilmediği takdirde keten tohumu zarar verici olabilir.
  Şifalı özelliği olan keten tohumu çeşidi sarı keten tohumudur. Ancak bunun yerine kuş yemi olarak kullanılan keten tohumu da satılmaktadır. Bu yüzden satın aldığınız yerin dürüstlüğünden ve ürün kalitesinden emin olmanız gerekir.
  Keten tohumunu öğütülmüş hazır halde almayın. Daha önceden hazır öğütülmüş olan keten tohumunun ne zaman öğütüldüğünü bilmek mümkün olmayacağından taze olarak kullanma imkanını kaybetmiş olabilirsiniz. Her zaman taze olarak kullanmaya çalışın. Keten tohumunu aldıktan sonra evde kendiniz az miktarda öğütün ve kullanın.
  En iyisi tüketilecek kadar bir miktarı öğütüp 2 gün içinde tüketmek daha sağlıklıdır. En fazla 1 hafta yetecek kadar öğütülüp belirtilen saklama şartlarına uyulması daha sağlıklıdır.
  Öğütüldükten sonra kapalı koyu renkli kaplarda ışık görmeyecek biçimde buzdolabında saklanmalıdır. Keten tohumu ısıyla etkileşirşe bozulmaya başlar.
  Keten tohumunu kullanırken bir sıvı ile tercihen su ile alınması önerilir. Bunun yanında keten tohumu yoğurt bal ile karıştırılarak ya da salatalara katılarak da alınabilir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Günlük olarak keten tohumu ne kadar alınmalıdır ?

  Reklam  Her şeyin fazlası zarar vereceği için fayda almak için kullandığımız bitkilerin de kararında alınması gerekmektedir.Keten tohumu az alındığı zaman faydası çok olmaktadır.+ Yorum Gönder
keten tohumu nasıl alınmalı,  keten tohumu günde ne kadar alınmalı
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi