Kerevizin Faydaları Nelerdir?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Kerevizin Faydaları Nelerdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aytu
  Bayan Üye
  Reklam

  Kerevizin Faydaları Nelerdir?

  Reklam  Kerevizin Faydaları Nelerdir?

  Forum Alev
  Kerevizin Faydaları Nelerdir?

  Kerevizin yararları nelerdir?
  Kerevizin insan sağlığındaki önemi

  Kereviz gibi bir nimete birçok insan burun kıvırır. Oysa kerevezin pek çok yararı var..

  Yaprakları, kökü ve tohumu kullanılan kerevizin içinde bakın neler var: C, E, A, B1, B2, B3, B6, folik asit, potasyum, glikoz ve azotlu maddeler.

  İlk önce tohumlarından başlayalım. Kerevizin tohumlarını kaynatın, balla karıştırınca macun haline gelecektir. Elde edeceğiniz bu macun müzmin baş ağrılarında, mide rahatsızlıklarında, sindirim problemi olanlarda, mesane yollarını temizleyici özelliğe sahiptir.

  Kereviz vücudumuzda şeker, tansiyon, guatrda ayarlama yapar, böbrek üstü bezlerimizi çalıştırır. Karaciğer için çok etkilidir, karaciğer şişliğini giderip yorgunluk yapan maddelerden temizler. Safrayı normale sokar. İlaçların yan tesirlerini giderir. İştahı olmayan çocuklar, yaşlılar ve nekahet dönemindeki hastalar için etkili bir iştah açıcıdır.

  Kereviz ve romatizma karşı karşıya

  Bu karşılaşmayı daima kereviz kazanır. Kerevizi kaynatıp bol su ilave ederek içmelisiniz. Bu arada kereviz pişince sahip olduğu değerler azalır, bunu unutmayın. Bu yüzden kerevizi mümkün olduğu kadar çiğ yemeye çalışmalısınız. Ayrıca eczacılıkta gelinen nokta açısından söyleyecek olursak sarımsak ve kuşburnu tabletleri gibi kereviz tabletleri de hazır olarak satılmaktadır. Kereviz tohumları romatizma tedavisine destek olarak kullanılır. İltihap giderici ve ağrı kesici özelliği nedeniyle romatizmada kullanıldığı gibi bünyeden toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. İdrar söktürücü tesiri nedeniyle de artrit ve gut tedavisine destek olarak kullanılmaktadır.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Kerevizin Faydaları Nelerdir?

  Reklam  Doğadaki bir çok besin kendiliğinden bir şifa kaynağıdır.Kereviz de bunlar arasında yer almaktadır.Bu sebzenin insanların karaciğerlerine iyi gelmesi içinde bir çok vitamin barındırması ve özellikle de romatizmaya iyi gelmesi insanların fazla tüketmesini sağlamaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi