Meyve sularının kalori değerleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Meyve sularının kalori değerleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Meyve sularının kalori değerleri

  Reklam  Meyve sularının kalori değerleri

  Forum Alev
  Meyve sularının kalori değerleri ve faydaları
  Meyve sularının kalori değerleri
  Meyve suları

  Meyve suları.jpg


  Meyve sularının kalori değerleri ve faydalarını açıklayan bilgiler aşağıdadır. Bilgilerinize…

  Yetişkin bir kadının günlük kalori ihtiyacı 2200-2400 kalori arasındadır. Meyve suları 100-150 kalori civarında olduğu için formunuzu bozmadan, sağlığınızı koruyabilirsiniz.

  Portakal Suyu : C vitamini açısından zengin portakal suyu bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle kış aylarında içeceğiniz taze sıkılmış portakal suyu soğuk algınlıkları ve gribe karşı korur.

  Tansiyonun düzenlenmesine ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı olan portakal suyu sadece 100 kaloridir.

  Elma Suyu : Açlık kan şekerini dengeleyen, böbreklerin temizlemesinde etkili özelliğe sahip elma suyu kolesterolün düşmesine de yardımcı oluyor. Sindirim sistemi ve mide rahatsızlıklarını iyileştirmek, baş ağrısını gidermek için elma suyu içebilirsiniz.

  Taze sıkılmış elma suyu sadece 100 kaloridir.

  Vişne Suyu : Vişne; içerdiğindeki maddeler sayesinde hücre yenilemeyi hızlandırıyor. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için vişne suyu yardımınıza koşuyor. Beyin ve sinir sisteminin geliştirici, idrar yollarının temizleyici özellikle sahiptir.

  Bir bardak vişne suyu sadece 110 kaloridir.


  Üzüm Suyu : Üzüm suyu; bağırsakları çalıştırıcı ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir. İçerdiği antioksidan sayesinde cildin yaşlanmasını önler. Kansızlığı giderir. Kendinizi yorgun hissettiğinizde bir bardak üzüm suyu içerseniz dinlenmiş olduğunu hissedeceksiniz.

  Bir bardak üzüm suyu sadece 150 kaloridir.

  Kayısı Suyu : Kadınların risk altında olduğu kemik erimesine karşı kayısı suyu içerek korunabilirsiniz. İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik erimesini önler. Sindirim ve boşaltım sisteminin dengeli çalışması için gerekli doğal lifleri içerir, kabızlığa karşı etkili bir çözüm sunar.

  Bir bardak kayısı suyu sadece 110 kaloridir.

  Havuç Suyu : Kan dolaşımını hızlandırır, bağırsak ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Sakinleştirici ve dinlendirici özelliğe sahiptir. Vücudun A vitamini ve beta karoten ihtiyacını karşılar. Mide yanması sorunu yaşıyorsanız bir bardak taze sıkılmış havuç suyu imdadınıza yetişecektir.

  Taze sıkılmış bir bardak havuç suyu sadece 130 kaloridir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Meyve sularının kalori değerleri

  Reklam  Piyasada satılan meyve suları genellikle karışım yada konsantre olarak satılmaktadır.Kendimiz meyve sularını sıkarsak daha doğru ve sağlıklı bir besin elde etmiş oluruz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi