Klima kaslarda tutulma nedeni

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Klima kaslarda tutulma nedeni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Klima kaslarda tutulma nedeni

  Reklam



  Klima kaslarda tutulma nedeni

  Forum Alev
  Klima kaslarda tutulma nedeni

  Yazın yükselen sıcaklar nedeniyle artan klima kullanımı beraberinde birçok rahatsızlığı da getiriyor. Özensiz bir şekilde çalıştırılan klimalar, başta üst solunum yolu enfeksiyonları olmak üzere kas tutulması, kireçlenme ve zatürre gibi rahatsızlıklara neden oluyor.

  Özel Selçuklu Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Sait Önal, özellikle bünyeleri zayıf bebek ve yaşlıların klima kaynaklı hastalıklara daha çabuk yakalanabileceği uyarısında bulunuyor.

  Klimaların neden olduğu en büyük sorunlardan birinin üst solunum yolu enfeksiyonları olduğunu belirten Dr. Sait Önal, ani sıcaklık değişimlerinin bu rahatsızlıkları tetiklediğini ifade etti.

  Dışarıdaki ile içerideki sıcaklık arasındaki farkın en fazla 7 derece olması gerektiğini hatırlatan Önal, bu farkın yükseldiği durumlarda klimaların önce kas tutulmalarına neden olduğunu söyledi.

  Hastalıklarla karşı karşıya kalmamak için klimaların sürekli çalıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Dr. Sait Önal, klimalardan kaynaklanan rahatsızlıklara bünyeleri zayıf olduğu için bebek ve yaşlıların daha kolay yakalanabileceğini aktardı.

  Dr. Önal, serinlemek isterken yatağa düşürecek hastalıklara yakalanmamak için klimanın özenli bir şekilde kullanılmasını tavsiye etti.



 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Klima kaslarda tutulma nedeni

  Reklam



  Klimalardaki soğuk hava derecesi çok yüksek olduğu zaman kasların katılaşmasına ve tutulmasına neden olmaktadır.Bu nedenle klimalarda orta derece bir serinlik yapmak gerekmektedir.







+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi