Havale geçirmek nasıl anlaşılır?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Havale geçirmek nasıl anlaşılır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Havale geçirmek nasıl anlaşılır?

  Reklam  Havale geçirmek nasıl anlaşılır?

  Forum Alev
  “Havale geçirmek nasıl anlaşılır?
  Havale belirtileri ve yapılması gerekenler


  Havalenin belirtileri:
  Yüksek ateşle birlikte çocuklarda sıklıkla görülebilir. Erkek çocuklarda kızlardan daha fazla görülmektedir. Ateşli havale genelde her iki kol ve bacağın aynı anda 1 dakika süren kasılması, sonrada çırpınma denilen 10 – 15 dakika süren ritmik kasılmasıdır. Daha sonra kendiliğinden durur.
  Çocuk aniden sararır. Bilincini kaybeder ve vücudu katılaşır. Gözleri döner, kol ve bacaklarda sarsıntılar olur. Birkaç dakika sonra kriz biter, çocuk sesli olarak nefes alır, gevşer ve uyur. Bu hafif krizlerde, gözlerin devrilmesi çocuğun bilincini kaybettiğinin kanıtıdır.

  Havale durumunda ne yapılmalı?
  Çocuğun ateşi hızlı bir şekilde 39 dereceye çıkabilir. Bu yüzden çocuğu yakından gözlemeli ve ateşi hemen düşürmeye çalışılmalıdır. Eğer ateş çok yükselmişse telaşa kapılmadan çocuğu soyup soğuğa yakın suya sokmak veya ıslak bir çarşafa sarmak ve doktora götürmek gerekir.
  Havale geçirmiş bir çocuğu mutlaka bir uzmana götürmeli. Çocuğun ailesinde havale geçirmiş olanlar varsa,o oçocuğun havale geçirmesi daha büyük ihtimaldir.
  Çocuk havale geçirirken eğer ağzı açıksa bir kumaş parçası sıkıştırın; eğer değilse ağzını açmaya zorlamayın. Bu uygulamada amaç dilin ısırılmasını önlemektir.

 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Havale geçirmek nasıl anlaşılır?

  Reklam  Bebeklerin çocukların başlarına geldiği zaman ailelerin çok panik olduğu bir durumdur.Bu durumda skin olmaya çalışmak ve ne yapacağınızı bilmek gerekmektedir.Bir kere havale yüksek ateş ile beraber olmaktadır.Her evde ateş düşürücü olması gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi