Bağırsak enfeksiyonu nedir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Bağırsak enfeksiyonu nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Bağırsak enfeksiyonu nedir

  Reklam  Bağırsak enfeksiyonu nedir

  Forum Alev
  Bağırsak enfeksiyonu
  bağırsak enfeksiyonu nedenleri,
  bağırsak enfeksiyonu belirtileri  Bağırsak enfeksiyonu yaz mevsiminde çoğalan bir hastalıktır. Hastalık kendini ishal, kusma ve bazı durumlarda ateş ile gösterir. Tıp dilinde akut gastroenterit denen bu hastalığa yaz aylarında çoğu insan yakalanır. Bağırsak enfeksiyonunun temel nedeni mikroplardır.

  Haşerelerin artık temiz su kanallarını kirletmesi, altyapı ve içme suyu sistemlerinin yetersiz oluşu, yüzme için giril deniz ve göz gibi ortamlardaki kirlilik bağırsak enfeksiyonuna ortam sağlayan nedenlerdir. Bir çok zararlı bu hastalığa neden olabilir. Bakteriler, virüsler, parazitler ve zehirli gıdalar temel nedenlerdir.

  Bağırsak enfeksiyonu geçiren kişiler vücut dirençlerine göre farklı tepkiler verirler. Bu tepki alınan mikrobun oranına ve gücüne göre de değişir. Şiddetli karın ağrısı ve kusma genel bir durumdur. İshal görülür.

  Bazen mide iç zarı mikroptan etkilenir ve bulantı hastayı etkilemeye başlar. Bağırsaktaki tahriş yüksek ise ağızdan kan gelebilir. Ateş yükselir ve düşürülemez. Eğer sıvı kaybı vücudun tölere edemeyeceği kadar çoksa böbrek yetmezliği görülür. Bazi durumlarda ise ani sıvı kaybı şok ve ölüm getirebilir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Bağırsak enfeksiyonu nedir

  Reklam  İnsanların yedikleri besinlerden yada üşütmelerinden dolayı bazı hastalıkları kaparlar.İshal ile sonlanan mide ve bağırsaklarda sancılar olur.Buna halk arasında bağırsak enfeksiyonu denmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi