Anne Sütünün Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Anne Sütünün Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Anne Sütünün Faydaları

  Reklam  Anne Sütünün Faydaları

  Forum Alev
  Anne Sütü Faydaları,
  Anne Sütünün Faydaları nelerdir,
  Anne Sütünün Yararları


  Anne sütü beyin hücrelerinin büyümesini destekler ve sinir sisteminin gelişimini hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı dayanıklılığı arttırır.

  Anne sütüyle beslenen bebeklerin ileriki yaşlarda kalp ve damar hastalıklarına yakalanma oranı ile kalp krizi riski daha düşük olmaktadır. Yine anne sütüyle beslenen bebeklerde şişmanlık, yani obezite riski azalmaktadır..

  Anne sütü, kemik, kas ve beyin gelişimini destekler. En az 6 ay anne sütüyle beslenen bebeklerin daha zeki olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca, şeker hastalığı, kanser ve solunum yolu enfeksiyonlarına karşı koruyucudur. Göz gelişimi için çok faydalıdır.

  Bunlar, anne sütünün diğer besinlerden üstün olan yönlerinden sadece bir kaçıdır. Anne sütü bebeğiniz için hem bebekliğinde gelişimi için ihtiyaç duyduğu besin maddelerini en uygun oranda ve şekilde sunmakta hem de yetişkinliğinde karşılaşması muhtemel ciddi sağlık sorunlarını önleyici rol oynamaktadır. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Anne Sütünün Faydaları

  Reklam  Anne sütü kadar besin değeri yüksek olan hiç bir gıda yoktur.Anne sütü bebeklerin gelişiminde beslenmesinde çok önem kazanmaktadır.En az 1 sene emzirmek bebeklerin hem beyin hem de fiziki gelişimlerinde önemlidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi