Sıcak Çayın zararları nelerdir?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Sıcak Çayın zararları nelerdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Sıcak Çayın zararları nelerdir?

  Reklam  Sıcak Çayın zararları nelerdir?

  Forum Alev
  Sıcak Çay Neden Zararlı?
  Sıcak Çayın Vücudumuza Ne gibi Zararları ar?
  Uzmanlar uyarıyor sıcak çaydan uzak durun!

  Yapılan yeni araştırmalar, kahve ve çay gibi içeceklerin aşırı sıcak tüketiminin çok zararlı olduğunu dile getirdi.

  İranlı bilim adamları, alkol ve tütün gibi sıcak çayın da yemek borusu kanserine neden olduğunu ortaya çıkardı. Ateşten yeni indirilmiş sıcak içecekler boğazın dokusuna zarar veriyor ve kansere yakalanma riski 8 kat daha artıyor.

  Tahran Üniversitesi Tıp Bilimi araştırmacılar tarafından yürütülen araştırma British Medical Journal isimli tıp dergisinde yayınlandı.

  Orta Doğu ülkelerindeki gırtlak kanseri oranının bu kadar yüksek olması sıcak çay tüketimi ile ilişkilendiriliyor. Çünkü bu ülkelerde sigara ve alkol çok az tüketiliyor. Ancak çayın sıcağı makbul.


  Araştırma için bilim adamları, 300 kanserli ve 571 kanser olasılığı yüksek kişinin çay içme alışkanlıklarını inceledi. Araştırma için gönüllü olan kişilerin neredeyse hepsi düzenli olarak siyah çay tüketiyordu.

  Araştırma sonucunda kaynar halde bardağa koyulan ve bir kaç dakika içerisinde tüketilen çayın kanser riskini 5 kez arttırdığı görüldü.

  Sıcak içecekler içmenin neden kansere rebep olduğu ise ısının hasar verici etkisiyle alakalı. Aşırı sıcak sıvılar boğaz ve yemek borusuna zarar veriyor. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Sıcak Çayın zararları nelerdir?

  Reklam  Vücut sıcaklığından fazla sıcak olan içeceklerin fayda yerine zarar verdiği söylenmektedir.İnsanların kaynamış olan çok sıcak içeceklerin yerine ılık olanlarını tercih etmeleri gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi