Vitaminleri Nasıl Kullanmalıyız?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Vitaminleri Nasıl Kullanmalıyız? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Vitaminleri Nasıl Kullanmalıyız?

  Reklam  Vitaminleri Nasıl Kullanmalıyız?

  Forum Alev
  Vitamin tüketimiyle ilgili bilmeniz gerekenler neler?
  Vitaminlerin Kullanışı Hakkında Bilmemiz Gereken Herşey


  Vücudunuzun vitamin ve mineralleri daha iyi şekilde kullanabilmesi için bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

  Vitaminler genel olarak kahvaltıdan sonra ve tok karnına alınmalıdır. Ancak B grubu vitaminleri alırken buna daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor çünkü B grubu vitaminleri aç karnına alındıklarında mide bulantısına sebep olabiliyor. Çinko,vücut tarafından geceleri daha iyi emilebiliyor. C vitamini akşam alınırsa uykusuzluğa sebep oluyor.

  Vitaminlerin vücut tarafından daha iyi emilebilmesi için yağda çözülen A, D, E ve K vitaminlerini yağ içeren besinlerle birlikte alabilirsiniz. Suda çözülen diğer vitaminleri ise, herhangi bir gıdayla birlikte tüketebilirsiniz.

  Unutmayın! Bütün vitamin takviyesi paketlerinde son kullanma tarihleri bulunur. Vitamin alırken mutlaka son kullanma tarihlerine bakın.

  Özellikle yüksek stres altında çalışan kişiler için, stresle başa çıkabilmek kariyerlerinde büyük önem taşır. Bu tarz mesleklere sahip kişilerde B vitamini almak işe yarayacaktır. B grubu vitaminleri metabolizma fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur ve depresyon, stres gibi durumlarla başa çıkmanızda destekleyicidir.

  Doğal şeyler yiyin. Canlı besinlerden aldığınız vitaminler, haplardan aldığınızdan daha efektiftir. Kalori-vitamin orantısını düzenleyin. Rafine yiyeceklerden olabildiğince uzak durun. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Vitaminleri Nasıl Kullanmalıyız?

  Reklam  İnsanların yedikleri besinler yolu ile aldıkları vitaminlerin kendilerine yettikleri bilinmektedir.Fakat bu vitaminlerin dengeli ve yeterli beslenme yolu ile alınması gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi