Sigaranın Vücudumuza Verdiği Zararlar

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Sigaranın Vücudumuza Verdiği Zararlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Sigaranın Vücudumuza Verdiği Zararlar

  Reklam  Sigaranın Vücudumuza Verdiği Zararlar

  Forum Alev
  Sigaranın Vücudumuza Verdiği Zararlar Nelerdir?

  Sigaranın Başlıca Zararları
  Sigaranın Sağlığımızdaki Başlıca Zararları
  Sigaranın Zararları ,Sigaranın Başlıca Zararları Nelerdir


  Sigara etkileri görünümü
  Eğer sigara içiyorsanız, zaten çıkmanız gerektiğini biliyorum. Kötü sonuçları kalp, akciğerler, beyin, ve hatta cinsel hayat.

  Ama bunu kabul edelim: sigara kullanıcısının kötü etkileri biraz daha açık olsaydı, sigara alışkanlıkları tektük olurdu. içtiğiniz her sigara yüzünüzde siyah bir çiçek bozuğu oluşturduysa, örneğin?

  Peki, sigara hasar görünüşünüzü yok ediyor. Okumak görünüşünüzü mahvediyor sigara 15 yollar keşfetmek için Aşağıda Belirtildiği şekilde Sıgara içinlerin gözleri ile göreceği etkiler belirtilmektedir..

  Sigara İle Beraber Göz Altında Çatlaklar  Geceleri uyuyamayıp uykunuz alamıyormusunuz. ?

  Eğer sigara içiyorsanız, dört kez sigara içmeyen bir gece uykusu sonrası unrested duygu rapor niteliğinde olarak, Johns Hopkins çalışmaya göre konum.

  Neden kapalı göz eksikliği? Bu gece nikotin yoksunluk atmak ve açmak size neden olabilir mümkün. Ve ne yazık ki, kötü uyku eşit değildir hoş değildir. Sıgaranın gerçek anlamda ciltdeki krişikliklar lekeler vb görselliği bozucu etkileri var.

  Sıgara yine Sedef Hastalığına Yol Açıyor


  Adil olmak gerekirse, sedef bir sigara dokunmatik asla bile yukarı gösterebilir otoimmün ilgili cilt hastalığıdır.

  Sigara kullanmak Ancak, pul pul deri oluşumu için riski çoktor.

  10 yıl veya daha az sürede bu hastalığa yakanma riskiniz çok. 2007 araştırmaya göre, sedef hastalığı riskini % 20 oranında gider; 11-20 yıl ve risk% 60 daha yüksek olması ve olanlar iki on işareti geçmek için sedef hastalığı riski fazla iki katına çıkar. (Gebelik veya çocukluk çağında bile ikinci el duman daha yüksek bir risk bağlantılıdır.)

  Sigarayla Beraberinde İğrenç Görünümlü Dişler  Dişlerinizle Göz Kamaştırıcı bir görünümmü sergiliyorsunuz, Hollywood gibi helikopterler bir dizi olmasından mutlu değil mi? Eğer sigara içiyorsanız, bu rüya veda öpücüğü olabilir.

  Bu sigara diş boyanabilir nikotin’s.
  Bu yüzden satın alma ve cigs sigara yükselen maliyetleri yanı sıra, diş beyazlatma maliyeti ekleyin. Profesyonel bir prosedür diş maliyeti 500 $ 1000 $ ortalama temizliyorlar. Sağlıklı ve beyaz dişleriniz varken neden sararsın ve hem maddi hemde manevi yıksınkı..

  Sıgarayla Birlikte Erken Yaşlanma Cilt Kırışıklığı  Erken yaşlanma ve kırışıklıklar
  Hiçbirimiz pörümüş bir sima istemeyiz. Kırışıklıklar herdaim cildimize ciddi anlamda krişıklık ve görünümümüze yaşlılık vermektedir

  yukarıdaki resimde onlar gösteriliyor . Uzmanlar, sigara yaşlanma hızlandırır katılıyorum, böylece sigara içenlerin 1.4 yıl içmeyenlere göre daha büyük bak, ortalama olarak.

  Neden cildimiz kırışık olsunki ? Sigara deri dokusunu seyirinideğiştiriyor, kan akımını engelliyor.

  Sarı Parmaklara Ne Demeli


  sigara dumanındaki nikotin sadece) kahverengi dişlerinizi (ve evinizin duvarları sarı yapmakla kalmaz, Parmaklarınızıda sarımsı bir renk aldırır bunların tek sebebi sıgaranın nikotinin zifiri.

  Sıgaranın parmaklarımıza verdiği renkten kurtulmak istesekte kurtulamayız. Çamaşır suyu bile etkisiz kalır.

  Sıgaranın Saç tenimize etkisi  kırışık deri yeterli değildi Sanki, sigara da saçınızı acıyor. Uzmanlar duman zehirli kimyasal saç folikülleri DNA zarar verebilir ve aynı zamanda hücre zarar veren serbest radikalleri oluşturur diye yorumlamaktadırlar.

  Sonuç? Sigara içenler içmeyenlere göre daha erken ağarmak eğilimi ince saçları var. Sıgara içenler içmeyenlere nazaran daha kısa sürede saç kırıkları, saç dökülmesi, saç ağarması vb sonuçları bariz görebilirler. Erken yaşlanmakmı ? HAYIR mı ?

  Vucüdumuzdaki Etkileri


  Nikotin vazokonstriksiyon, yüz veya vücudun diğer bölgelerinde küçük damarların oksijen açısından zengin kan akışını sınırlayabilir kan damarlarının bir daralma olur.

  Bu, yaralar uzun iyileşmesi zaman alır ve daha büyük olan ve daha daha kırmızı bir deri ortaya koyacaktır. Sıgara resimde de görüldüğü üzere büyük etki göstermektedir.

  Ya buna Ne Demeli Ağız Kanseri


  Sigara ağız kanseri ve dişeti hastalıkları da dahil olmak üzere diş problemleri her türlü için daha büyük risk altında size verir.

  Nitekim, bir 2005 U.K. çalışmaya göre Journal of Clinical Periodontoloji, Sigara içenler kadar altı kat daha fazla sigara içmeyen, hangi diş kaybına neden olabilir dişeti hastalığı geliştirme olasılığı vardır.

  Sıgarayla Beraber Doğal Parlaklık Gitti Geri Gelirmi ?


  Doğal parlaklık gitti
  Sigara içenler için cilt bazen kapalı kutu gibi görünüyor fark? Yalnız değilsin. A 1985 çalışma süresi Smoker’s kırışıklık, gauntness gibi belirli yüz özelliklerini tanımlamak için Yüz ve cilt gri görünümüne, sigaranın yol açtığı ortaya çıkardılar.

  Sigara dumanı cildinizi oksijen displaces karbon monoksit, nikotin, kan akımını azaltır, cildi kuru ve renksiz bırakarak içerir. Sigara da korumak ve deri hasarı onarmak önerilen C vitamininleri ve birçok besin, maddeleridir.

  Sıgara İçenlerde Yara iyileşmesi Daha Güç

  Doğal parlaklık gitti
  Sigara içenler için cilt bazen kapalı kutu gibi görünüyor fark? Yalnız değilsin. A 1985 çalışma süresi Smoker’s kırışıklık, gauntness gibi belirli yüz özelliklerini tanımlamak için Yüz ve cilt gri görünümüne, sigaranın yol açtığı ortaya çıkardılar.

  Dahada fazlası var ama sigarayı bırakmak için sanırım bukadar sebeb yeterli olsa gerek lütfen biran önce sağlığınızı bu denli kötü etkileyen ve tüm vücüdunuzu saran sigara illetinden kurtulun..

  Sigarasız sağlıklı günler herkese 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Sigaranın Vücudumuza Verdiği Zararlar

  Reklam  İnsanların zararlı alışkanlıklardan bir an önce vaz geçmesi kendi sağlıkları açısından önemlidir.Bu nedenle özellikle sigara insanların başta akciğerleri olmak üzer bir çok organlarına zarar vermektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi