Tuzun Faydaları Yararları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Tuzun Faydaları Yararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Tuzun Faydaları Yararları

  Reklam



  Tuzun Faydaları Yararları

  Forum Alev
  Tuzun faydalarını biliyor musunuz?

  Tuzun Faydalari.jpg

  Her zaman tuzun zararları ve mutlaka tüketimini kısıtlamamız gerektiğine dair haberler görüyoruz. Gelin bu sefer, tuzun yararlarını inceleyelim…
  Tuz, hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmemiz için büyük önem taşır. Kan hücreleri ve kan damarları tuz sayesinde korunur.
  Tuz yiyeceklerin korunmasında da etkilidir. Örneğin; tuz diş ağrısına iyi gelir. Çürümüş bir dişiniz olduğunu ağrıdan anlıyorsanız tuzlu ılık su ile gargara yapın. Doktora gidene kadar bu bölgenin temiz kalmasını sağlayacaktır.

  Tuz genellikle yüksek tansiyone sebep olmasıyla bilinir. Ancak eğer normal miktarlarda kullanırsanız bu sorunla ilgili endişelere gerek kalmaz.
  Yumurta haşlarken veya makarna yaparken suya kattığınız birkaç tutam tuz birbirine yapışmasını engeller ve yumurtanın kabuklarının daha kolay soyulabilmesini sağlar.



 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Tuzun Faydaları Yararları

  Reklam



  İnsanların hayatlarından tuzu tamamen çıkartmaları zordur.Fakat bazı besinlerin kendi bünyesindeki tuzlar insanlar için yeterli miktardadır.Bu nedenle belli bir yaştan sonra tuz tüketmemek gerekir.







+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi