Bademcik iltihabı bitkisel tedavi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Bademcik iltihabı bitkisel tedavi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Bademcik iltihabı bitkisel tedavi

  Reklam  Bademcik iltihabı bitkisel tedavi

  Forum Alev
  Bademcik iltihabı ve bitkisel yolla tedavisi..

  Bademcik iltihabı (Tonsillitis)

  Bademcik olarak adlandırdığımız beze dokusu, bir tür lenf dokusudur ve öteki lenf bezleri gibi, bedeni enfeksiyonlardan korumakla yükümlüdür. Bir bademcik iltihaplanması, onların bu görevi yaptıklarının açık bir göstergesidir. Şifalı bitkilerle yapılacak olan uygun bir tedavi, hem bedeni güçlendirecek, hem de bademcikleri görevlerini yapmakta destekleyecektir. Çok gerekli olmadıkça bademcikler kesinlikle aldırılmamalıdır (ama çoğunlukla aldırılır).

  Tedavide, bakterilerle savaşabilecek adaçayı, kekiotu, mayıs papatyası gibi bitkilerin çaylarıyla ve limonlu suyla gün boyunca gargaralar yapılmalı ve lenf sistemini temizleyici yoğurtotu, aynısafa gibi bitkiler, içten çay biçiminde kullanılmalıdır. Ayrıca, enfeksiyonlara karşı bedenin savunma gücünü arttıran, echinacea preparatlarının kullanımı da büyük yarar sağlayacaktır. Bu preparatlar eczaneden temin edilebilir.

  -Boyuna uygulanan soğuk kompresler iltihabı geriletir. 20x60cm boyutundaki bir tülbendi uzunlamasına katlayın ve soğuk suyla iyice ıslattıktan sonra sıkın ve boynunuza dolayın. 15-20 dakika sonra kompresi tazeleyin. Bu tedavi günde 2-3 kere yinelenebilir.

  -Hoş değildir, ama etkilidir: Kompres için kullandığınız tülbendi kendi idrarınızla ıslatın (sabah idrarının orta bölümü) ve kompresinizi yapın. Denenmiş bir yöntemdir ve ağrıları kısa sürede sona erdirir.

  -İltihaba karşı boğazı soğuk tutmak gerekir. Kaymaklı dondurma bu görev için çok uygundur.

  -Sigara içilmemelidir!

  -Elden geldiğince burundan soluk alıp verilmelidir. Havadaki pek çok yabancı madde, daha uzun olan burun yolunda süzülecek ve bademciklere ulaşamayacaktır.

  -Bağışıklık sisteminizi güçlendirin! Açık havada yürüyüşler veya spor yapın. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Bademcik iltihabı bitkisel tedavi

  Reklam  Bademcik iltihapları kolay geçmemektedir.Fakat bazı bitkisel destekler ile bu süre kısaltılabilmektedir.Bitkilerin insanların hastalıklarında çok fazla önemi bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi