Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aykal
  Bayan Üye
  Reklam

  Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

  Reklam  Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

  Forum Alev
  Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir ?

  Mide bulantısı bizler için gömek istemediğimiz bir olaydır, mide bulantılarını belirli yiyecekler veya içecekler tarafından en aza indirebilirsiniz.
  işte sizler için tavsiye ettiğimiz yiyecekler.

  Kişisde Mide bulantısı değişik ve başka nedenlerden dolayı kaynaklanabilir. kişilerde mide bulantısının en fazla görünen nedenleri şunlardır.


  Araç tutması, çok fazla alkol almak, stres, kaygı, migren ve gıda zehirlenmelerinden kaynaklanmaktadır.

  yiyeceğimiz olan bazı yiyecekler bizdeki mide bulantısını artırır yada en aza indirebilir.Kendinizde sürekli olarak mide bulantısı oluyorsa muhakkak bir şeilde kontrol amaçlı doktorunuza baş vurmalısınız. ancak geçici bir mide bulantısı ise sizler için önereceğimiz yiyecekleri tüketebilirsiniz.


  Mide bulantısına neler iyi gelmektedir ?  sizler için ilk önereceğimiz bitki : Zencefil:sabah olan bulantılara, araç tutulmasına ve değişik nedenlerden dolayı görülen mide bulantılarına iyi gelmektedir.

  mideniz için gün içerisinde 2 veya 3 bardak zencefil çayı içerseniz iyi gelir. zencefil çayı için sizlere tavsiye etiiğimiz toz yerine taze olan zencefil dilimlerini kullanın.

  Sindirim için Kolay olan gıdalar: Kişinin midesi bulandığı zaman kendiniz için daha kolay bir şekilde tüketeceğiniz tuzlu kraker vb gibi yiyecekleri tüketebiliriniz. bu krakerler mide bulantısını en hafife indirir.

  Limon:Limonun kokusu ve güzel tadı mide bulantılarına iyi gelmektedir. ve çok iyi bir sonuç almak istiyorsanız zencefil çayınızın içerisine limon sıkın ve öylece için.

  Mide boş bırakılmamalıdır: mideniz boş kalmamalıdır kalan boş mide bulantı için yeterli olur. bunun için mideniz için kolay ve sizin midenizi tutacak besinler tüketebilirisiniz.

  su: Kendiniz için sıvı kaybına dikkat etmelisiniz. mide bulantısı zamanlarda içilen sıvılara ve bu miktara dikkat edilmelidir. örneğin:enerji içeceği veya kafeinli içeceklere dikkat edin bu içecekleri içmemelisiniz.

  suyu yavaş yavaş için ve bir andatüketmeyin ,suyun soğuk olmamasınada dikkat edin.

  Nane: sizer için önerilen bir diğer bitki ise Nane dir. bulantı zamanlarında bir veya iki yaprak nane tüketmek v nane çayı içmek çok iyi gelir. mide eşkimesi varsa naneyi önermeyiz.


  Elma:Elma tüketmemiz bizler için çok yararlı olur. elmayı tüketeceğimiz zaman yavaşça tüketmeli ve öylece yemeliyiz.

  Kuruyemişler
  :kişideki protein azlığı mide bulantısını fazlalaştırır. mide bulandığı zamanlarda tavuk,et,balık yemek sizler için zor olabilir. bu yiyecekleri tüketemiyorsanız sizler için biraz fındık,badam,fıstık öneririz.

  Tavuk suyu: Evde kendinize tavuk suyu çorbası hazırlayabilir ve sizler için son derece sağlıklı bir tüketim olacaktır.
  mide bulantısı için tavuk suyunu zor bir şekilde tüketebilirsiniz.ancak bu çorba sizlere güzel bir fayda verecektir. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler

  Reklam  Mide bulantılarına genellikle nane iyi gelmektedir.Limon yada limon suyu ekşi olan besinlerin mide bulantılarına iyi geldiği bilinmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi