Hijyen Nedir ?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Hijyen Nedir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aykal
  Bayan Üye
  Reklam

  Hijyen Nedir ?

  Reklam  Hijyen Nedir ?

  Forum Alev
  Hijyen ne demek , Hijyenin önemi nedir ?  Sağlığımız için bizlere zarar gelebilecek ve o zararlardan korunmak için yapılabilecek önlem herbirine hijyen denilmektedir.

  Her kişi kendi temizlik ve hijyeninden sorumludur.Hijyen bizlere çocuk yaşlarımızda Annelerimiz ve Babalarımız hatta öğretmenlerimiz tarafından bizlere defalarca kez öğretilmiştir. Kişi bu öğrenmenin karşılığını ilerde alır ve artık kendisi yapmaktadır.

  Bu konuda bir örnek verecek olursak: Herhangi bir yiyeceğe dokunmadan önce ellerimizi yıkamalı ve günlük temizliğimizi ,banyomuzu yapmak gibi güzelliklerdir.


  Temizliğimiz bizler için sadece Kıyafet değişikliği değildir örneğin,sabah uyanınca kıyafet değiştirmek,yüzümüzü yıkamak vb.


  Susuz ve sabunsuz bir temizlik olamaz , temizliğin en önemli unsurlarından birisi su ve sabun olmuştur. Bunlerle birlikte,diş fırçası,lif,mağcun ,tırnak makası ve diğer hicyen malzemeleridir.


  Kişi en başta kendinin sağlığına dikkat ve önem vermelidir. temizlik sadace ve sadece beden temizliği değildir. her şeyde ve her yerde temizlik olmalıdır.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Hijyen Nedir ?

  Reklam  Hijyen kelime itibari ile temizlik anlamına gelmektedir.Fakat bu temizlik insanların hastalanmalarını engelleyecek olan ve mikropların barınmasına müsaade etmeyecek olan türden bir temizlik anlamına gelmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi