Saç Temizliği ve Bakımı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Saç Temizliği ve Bakımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aykal
  Bayan Üye
  Reklam

  Saç Temizliği ve Bakımı

  Reklam  Saç Temizliği ve Bakımı

  Forum Alev
  SAÇ TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

  Saçlarımız bizler için çok değer verdiğimiz ve bakım isteyen yerlerdir.Günlük temizliği ve bakımını yapmak herzaman gereklidir.

  kimisinin saçları kuru,kiminin saçları,yağlı kimisininkide dökülen saçlardır. dolayısıyla bu bakıma herkesin ihtiyacı vardır.

  Eğer sağlıklı ve kaliteli bir saç istiyorsanız daima yıkamalı ve temiz tutmalıyız. bu yıkama düzenli ve tertibine uygun olmalıdır.

  saçlarımız haftada bir veya iki defa yıkaması ve bakım yapılması gerekmektedir. yağlı olan saçlarımızı daha fazla yıkamalı ve temizlemeliyiz.

  saçlarımızı daima çok temiz bir su ile yıkamalı ve kendi saçlarımıza fön vurmadan hafifçe taramamız gerekmektedir.
  kurutmak içinde yumuşak havlular tercih edilmelidir.

  saçlarımızı kurutacağımız zaman havlunun sert olmamasına dikkat edim ve kurutucularla saçlarımızı kurutalım ,saçlarımızı kurutma makinaları ile kuruttuğumuz vakit çok fazla yaklaştırmamalı ve zarar vermemeliyiz.

  saçlarımız için şampuan seçiminde çok dikkatli olmamız gerekmektedir,şampuan içerisine konulan maddeler çok ama çok önemlidir.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Saç Temizliği ve Bakımı

  Reklam  Saç kişinin dıştan temasıdır bundan dolayı kişi her zaman taranmalıdır. Ve saçı düzeltmek Peygamber efendimizin (sav) sünnetlerindendir+ Yorum Gönder
saç temizligi ve bakimi,  saç temizliği kısa bilgi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi