Spor öncesi elma tüketin

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Spor öncesi elma tüketin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Spor öncesi elma tüketin

  Reklam  Spor öncesi elma tüketin

  Forum Alev
  Uzmanlar, sinir sisteminden kansere, uykusuzluktan baş ağrısına kadar birçok konuda elmayı tavsiye ederken, elmanın iyi bir şekilde yıkandıktan sonra kabuğu ile yenmesi tavsiye ediliyor. Elma, spor öncesinde tüketildiğinde enerji verirken, spor sırasında tüketildiğinde organizmaya çeşitli mineral ve vitaminler yüklüyor, spor sonrasında tüketildiğinde ise, yüzde 85 oranındaki su içeriğiyle organizmanın ihtiyacı olan suyu tamamlayarak toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor.

  KABIZLIĞA DA İYİ GELİYOR
  Elmanın sağladığı vitaminlerin en önemlisinin C vitamini olduğu ve bu vitaminin en fazla kabuğunda ve kabuğun hemen altında yoğun olarak bulunduğu ifade ediliyor. Kabızlığa karşı elmanın kabuğuyla yenilmesi önerilirken, yapılan pek çok araştırmanın ortak sonuçlarına göre; günlük olarak tüketilecek 3 adet elmanın 2 ayda yaklaşık yüzde 10 oranında kolesterolün düşmesine yardımcı olduğu, kötü kolesterol oranını düşürdüğü ve iyi kolesterol oranını da 4 misli yükselttiği saptandı.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Spor öncesi elma tüketin

  Reklam  Elma sabah kahvaltıdan önce ve spordan önce tüketildiğinde hem enerji akışını sağlamakta hem de toksinlerin daha hızlı atılmasında faydası olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi