Zeka Ve Kemik Gelişimi İçin Yararlı kahve

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Zeka Ve Kemik Gelişimi İçin Yararlı kahve ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  skatergirl
  Bayan Üye
  Reklam

  Zeka Ve Kemik Gelişimi İçin Yararlı kahve

  Reklam  Zeka Ve Kemik Gelişimi İçin Yararlı kahve

  Forum Alev
  Mersin'de faaliyet gösteren firmanın Genel Müdürü Mehmet Ali Öztürk, Türkiye'nin, halk arasında keçiboynuzu adıyla bilinen harnup üretiminde dünyada 4. sırada yer aldığını söyledi.

  Harnup ununa tadı kakaoya benzediği için çikolata sektöründen talep olduğunu ifade eden Öztürk, son zamanlarda unun hazır kahve şeklinde tüketilmeye başladığını belirtti. Unun kafein, kolesterol yapıcı madde ve gluten içermediğini vurgulayan Öztürk, ''Buğday, arpa, çavdar ile yulafta bulunan ve 'gluten' olarak adlandırılan proteine karşı duyarlı olan Çölyak hastaları, ömürleri boyunca, ekmek, makarna, pasta, börek ve bisküviden uzak kalmak zorundalar. Bu nedenle harnup unundan yapılmış mamulleri rahatlıkla tüketebiliyorlar'' dedi.

  Harnup ununun doğal şeker içerdiğine dikkat çeken Öztürk, ''Hazır kahve kafein, yağ ve şeker içerdiği için sağlık sorunları olan ve diyet yapanlar tarafından tüketilemiyor. Ancak üretilen harnup unu bunların hiç birini içermediği için rağbet görüyor. Kemik erimesine karşı olumlu etkisi nedeniyle yaşlılar tarafından da tercih ediliyor” dedi.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Zeka Ve Kemik Gelişimi İçin Yararlı kahve

  Reklam  Çocuklara bazı ailelerin zekalarını geliştirmek için kahve vermektedir.Kahvelerin aslında çocukların beyinlerinde gelişmeler değil uyarılmalarını sağlamaktadır.Kahve az miktarda olduğu zaman ve süt ile verildiğinde sorun olmaz.Fakat her zaman ve sade olarak verilmesi çocuklara zarar vermektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi