Şişkinliğe üç çare

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Şişkinliğe üç çare ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Şişkinliğe üç çare

  Reklam  Şişkinliğe üç çare

  Forum Alev
  Şişkinliğe üç çare !
  Ayaküstü yaptığınız atıştırmalar karnınızda şişkinliğe yol açabiliyor.

  Çoğu zaman strese maruz kaldığınızda, sindirim sisteminizde de bozukluklar ortaya çıkabiliyor. Karın masajı sayesinde, sadece mide-bağırsak hareketini değil, aynı zamanda iç organlarınızı da uyaracak ve böylece sindiriminize yardım etmiş olacaksınız. Genel olarak her masajda olduğu gibi, karın masajına da yavaş ve yumuşak bir şekilde başlayın ve masaj basıncını yavaş yavaş artırın. Özellikle hassas noktalarda çok dikkatli olun. Akşam günün son beslenmesi öncesi, karın masajı için çok uygun. Yemekten hemen sonra ise karnınıza masaj yapmayın. İşte pratik yöntemler.
  ISITIN
  Ellerinizi cukurlaştırıp göbeğinizin üzerine koyun. Birkaç saniye kıpırdamadan öylece durup, avucunuzda sıcaklığın biriktiğini hissedin. Ardından elinizi hafifçe düzleştirerek sıcaklığınızın karnınıza yayıldığını hissedin. Eliniz gevşek haldeyken belinizin yanından yukarı doğru yavaşça hareket ettirin. Daha sonra bu işlemi iki elinizle 6 kere tekrarlayın.
  YUVARLAYIN
  Elinizi karnınızın üzerine koyun ve biraz bastırarak saat yönünde giderek genişleyen çemberler çizin. İki elinizle yuvarlak hareketler yaparak sıvazlayın. Basınç yandan aşağıya kayarken hafif, belden içeriye ve karından yukarıya doğru çıkarken de derin olsun. Sol elinizi belin yanından yukarıya, sağ elinizi de karından karşıya ilerletin, daireler şeklinde hareket ederken, kollarınızı çarprazlayın. Bu sakinleştirici hareket, karın ağrısını gidermeye de yardımcı olacak.
  OVUN

  Ellerinizi, kanınızın alt kısmına iki yana doğru koyun. Ardından, basıncın sabit kalması şartıyla, kaburgalarınıza doğru yavaşça sıvazlayın. Kaburga kısmına geldiğinizde, ellerinizi yanlardan aşağıya doğru kaydırın. Ellerinizi bastırarak belin yanlarından yukarıya ve içeriye doğru çekin. Bunları uygularken hareketiniz akıcı ve seri olsun. 6 kez tekrar edin.
  Milliyet
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Şişkinliğe üç çare

  Reklam  Her gün bir kaç dakika masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırıp şişkinlik giderilebildiği gibi ağırlıklı olarak meyve ve sebze tüketmek pirinç ve yulafa yönelmek de şişkinliği gidermektedir.+ Yorum Gönder
şişkinliğe çare,  şişkinliğin çaresi,  karın şişkinliğine çare
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi