Ağrı Kesici İlacı "Parol" Toplatılıyor

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Ağrı Kesici İlacı "Parol" Toplatılıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Ağrı Kesici İlacı "Parol" Toplatılıyor

  Reklam  Ağrı Kesici İlacı "Parol" Toplatılıyor

  Forum Alev
  Ağrı Kesici İlacı "Parol" Toplatılıyor


  Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, yapılan kontrollerde içerisinde kıl bulunduğu iddia edilen bir ağrı kesici tablet için "2. sınıf geri çekme uygulaması" istedi.
  Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, Atabay İlaç Fabrikası AŞ adına ruhsatlı bulunan 3700 seri numaralı (01.07/01.12-imal ve son kullanma tarihli) "Parol Tablet" adlı ağrı kesicinin, kontroller sonucuiçerisinden kıl çıkması üzerine, satışını uygun bulmadı.
  İlgili ilaç firması, Türk Eczacılar Birliği, Sağlık müdürlükleri, ilaç depoları ve eczanelere Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıda, kullanılması uygun bulunmayan "3700 seri numaralı" Parol tablet hakkında "Farmostatik ve Tıbbi Müstahzar, madde, malzeme, terkipleri ile bitkisel preparatların geri çekilmesi ve toplatılması hakkındaki yönetmenlik" gereği 2. sınıf geri çekme işlemi uygulanması istendi.

 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Ağrı Kesici İlacı "Parol" Toplatılıyor

  Reklam  Sağlık bakanlığı artık sağlığı ilgilendiren konularda çok daha hassas davranmaktadır. her şeyi incelemekte ve kontrolden geçirmektedir. En ufak bir ihmalde önlem alınmaktadır.+ Yorum Gönder
parol ne ilacı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi