Şal Modeli Anlatımı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Şal Bolero Panço Örgüleri Bölümünden Şal Modeli Anlatımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Şal Modeli Anlatımı

  Reklam  Şal Modeli Anlatımı

  Forum Alev
  Şal Yapılışı


  Yapılışı şu şekildedir. Işıltılı iple 24 ilmek başlanır. İlk ilmek alınır ve sonra şişe bir kez dolanır. Bir kez kesme işlemi yapılır. İlmekler bitene kadar bu sistemle devam edilir. Arka sıra da aynı şekilde örülür.


 2. 2
  CaRaMeLa
  Bayan Üye

  --->: Şal Modeli Anlatımı

  Reklam  Yaklaşık bir karış örüldükten sonra düz örgü örülür. Düz örgü de 4 parmak kadar örüldükten sonra düz örgüye başlanan yerin arkasından 24 ilmek alınır ve düz örgü örülür. Her iki düz örgü de aynı boya gelince bir ilmek öndeki düz örgüden bir ilmek de arkadaki düz örgüden alınır. Her ikisi bir ilmek yapılır, yani kesme işlemi yapılır. İlmekler yine 24′ e indirilir ve ajurlu örneğe devam edilir. İstenilen uzunluğa gelinceye kadar örülür ve bitirilir. İstenilen uzunlukta saçaklar yapılır ve uçlarına takılır. En sonunda da katmerli gül yapılarak düz örgünün üzerine dikilir. Güle güle kullanmanız dileğiyle… 3. 3
  ayperim
  Usta Üye
  Şal Modeli Anlatımı

  Şal Modeli Anlatımı.png

  Şalın Yapılışı
  7 ilmek başlanır, her sıra yanlardan 1 ‘er ilmek artırılarak 9 diş haraşo örülür ve diyagram uygulanmaya başlanır. İlmekler ortalanır, ortadaki 21 ilmeğe model kurulurken diğer ilmekler haraşo örülür.
  Toplam 62 cm örüldükten sonra, ortada uygulanan model sonlandırılarak 2 diş haraşo örülüp tekrar ilmekler ortalanır, boyun kısmından yanlara doğru her sırada 1′er ilmek kesilir. Bu işlem 3 ilmek kalana kadar devam eder.
  Uçlarına 25′er cm püsküller takılır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi