Düğmeli Panço ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Şal Bolero Panço Örgüleri Bölümünden Düğmeli Panço ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Düğmeli Panço ve Yapılışı

  Reklam  Düğmeli Panço ve Yapılışı

  Forum Alev
  MALZEMELER:
  350 GR İP
  İp kalınlığına göre örgü şişi


  Beden 38


  örülüşü:
  Beden genişliğinde olacak şekilde şişe ip başlayarak öreceğiz. Örgümüzde 5 tel haroşaa ördükten sonra iki tel toplayıp bir tel atacağız. Yani5 telden sonra iki teli birden öreceğiz sonrada bir tane tel dolayacağız şişe.
  Bu şekilde öreceğiz omuz hizasına gelene kadar. Ancak bir taraftan düğme deliği açmayı unutmamamız lazım. Yaklaşık 6 sıra ara ile olmalı delikler. Yaka bölümüne geçtiğimizde ise atıp dolama yapmaksızın sadece haroşa öreceğiz. İstediğimiz uzunlukta olduğunda örgümüzü bitireceğiz.
  İyi çalışmalar. .
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Düğmeli Panço ve Yapılışı

  Reklam  Düğmeli Panço ve Yapılışı

  Düğmeli Panço ve Yapılışı.png


  Modelin YapılışıYAPILIŞI:
  Yakadan başlanarak misinalı şişlerle örülür.
  200 ilmek başlanır. 2 diş haroşo örülerek model kurulumuna geçilir. 20’şer ilmek ayrılarak 10 parçaya bölünür. Her bir parça arasında 1 dolama yapılarak ajurlar oluşturulur. Bu işlem 850 ilmek olana kadar devam eder.4 diş haraşo örülerek beden boyu 45 cm’de tüm ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
  Kenarlarına 3 adet zincir çekilip 1 adet ilmek atlanarak sıkiğne batılır, 3 adet zincir çekilip dibine batılarak kirpik oluşturulur, 3 adet zincir çekilip 1 adet ilmek atlanarak sıkiğne batılır...şeklinde sıra tamamlanır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi