Emre aydın biyografi

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Emre aydın biyografi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  merwe_girlmaNga
  Yeni Üye
  Reklam

  Emre aydın biyografi

  Reklam  Emre aydın biyografi

  Forum Alev
  :D
  2002 yılında adlarını Sing Your Song yarışmasında elde ettikleri birincilikle duyuran 6.cadde, Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalya’lı gençten oluşuyordu. Siemens Mobile’ın ana sponsorluğunda düzenlenen “Sing Your Song” adlı beste yarışmasına “Dönersen” isimli şarkılarıyla katılan ve 1574 aday arasından “Türkiye Birincisi” seçilen 6.Cadde 2003 senesinde ilk albümünü çıkardı. Stüdyo aşaması 6 ay süren albümün prodüktörlüğü ve eserlerin tümünün düzenlemeleri Haluk Kurosman’ın imzasını taşıyor. 11 şarkının yer aldığı albümde, 9 şarkının söz ve müzikleri Emre Aydın’a ait. 6.Cadde’nin yepyeni bir kimlik kazandırdığı, senelerdir İbrahim Tatlıses’in güçlü yorumuyla hafızalara kazınan “Sabuha” isimli şarkıya yeniden renk getirdiler.

  Onur Ela'nın profosyonel müzik hayatını bırakma kararı alıp gruptan ayrılması ve 6.Cadde’nin dağılmasıyla birlikte, yoluna tek başına devam eden Emre Aydın, yeni albüm hazırlıklarını tamamladı. GRGDN yapımı olan, “Afili Yalnızlık” isimli bu yeni albümde, şarkıların tam----- yakını Emre Aydın’a ait. 6.Cadde albümünde yer alan ve 6.Cadde hayranları tarafından çok sevilerek dinlenen, hala daha popülerliğini koruyan ‘Git’ isimli şarkıyı da bu albüme dahil eden Emre Aydın, aynı zamanda bir zamanlar Umay Umay’dan dinlediğimiz,söz ve müziği Barlas Erinç’e ait ‘Hareket Vakti’ ni de kendine özgü yorumuyla seslendiriyor.

  Ayrıca Emre Aydın’ın bu yeni yeni albümünde yer alan ‘Belki Bir gün Özlersin’ adlı şarkı, resmi sitede yayınlanmasından sonra internette fırtınalar estiriyor.En çok dinlenen parçalar listesinde bir numaraya kadar yükselen “Belki Bir Gün Özlersin” şimdiden hit olma yolunda kendini gösteriyor.

  Her şarkısında farklı bir tat olan ve bütün şarkıları ayrı ayrı beğenilecek ve dinlenecek olan Emre Aydın’ın bu yeni albümü çok yakın zamanda piyasada olacak ve ciddi anlamda kendinden söz ettirecek. 2. 2
  merwe_girlmaNga
  Yeni Üye

  --->: emre aydın

  Reklam  yorumlar lütfen canlarım 3. 3
  ayse_6
  Yeni Üye
  Emre Aydın iyidir.Müzik bunaLım sound güzEL.Severim en yakın zamanda en yakın konserine gitmeyi düşünüyorum. :D

  payLAşımın için teşekkürLEr. 4. 4
  _Garez_
  Usta Üye
  Emre Aydın müzik dünyasında başarlı biri,verdiğin bilgiler için tşkler

 5. 5
  KuRBaN
  Özel Üye
  bnde emre aydın ı severim dayan yalnızlığım faworilerdendir ......

 6. 6
  FATo$.æ
  Emekli
  emre aydın konserine gittim fan clubyla çok ilgilendi beraberce kalpler yaptık önümüzde durupta çok şarkı söyledik beraber hatta bir üyemizede penasını verdi birdahakine bende istiyeceğim canım abim kocaman öpüldün :)

 7. 7
  melişş
  Üye
  emre aydın müzük dünyasında gelişmiş bir isim

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi