Suavi İle Röportaj

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Suavi İle Röportaj ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Suavi İle Röportaj

  Reklam  Suavi İle Röportaj

  Forum Alev
  'Newroz' kutlamaları için ilimize gelen sanatçı Suavi ile kısa bir röportaj yaptık.

  Newroz kutlamaları için 17.Mart 2006 tarihinde Demokratik Toplum Partisi’nin Newroz programına katılmak için Yüksekova’ya gelen Sanatçı Suavi ile gündemdeki konular üzerine mini bir röportaj yaptık.


  —Daha önce Hakkari’ye hiç geldiniz mi?


  —Geçmiş yıllarda Newroz ve başka programlar için Hakkari’ye geldim.


  —Hakkari insanını ve coğrafyasını nasıl buldunuz?


  —Hakkari insanı ve coğrafyası bir lütuftur. Gören göz, algılayan kalp için. abii Hakkari’yi algılamak için e belli bir alt yapıya ihtiyaç vardır. Görmenin bir alt yapısı oluşmalıdır. Buradaki insanlar mağrur, boynu bükük ve hakları gasp edilmiştir.


  —Şemdinli size neyi anlatır?


  —Şemdinli her anlamda ülkemizin gündemini değiştirecek bir hassasiyet taşıyor. Yarın (18 Mart 2006) bizim ve Şemdinli halkının sınavı var. Kesinlikle bu sınavı geçmek zorundayız.


  —Sizce Newroz /Nevruz nedir?


  —Bu bayram Ortadoğu ve Dünya halkları tarafından kutlanır. Bayramın çok özel bir önemi vardır. Dünya üzerindeki tüm halkların bayramına çevirmemiz gerekiyor.


  Samimi olarak bu güne taşınan Newroz kutlamalarına katılacak kişileri suç işleyecek bir potansiyel olabileceklerini düşünmemek lazım. Newroz, kardeşlik, emek, barış, üretim ilişkileridir. Doğanın estetik isyanıdır. Bunun için ateş, su ve topraktır. Herkesin Newroz’unu kutluyorum
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Suavi İle Röportaj

  Reklam  65 yaşındaki sanatçı usta bir yazar olmasının yanısıra ayrıca yorumcu dur,kırıkkale doğumlu sanatçının albümleri çok tutulmuş gülle diken arasında adlı albümü çok satılmıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi