Sınav Anında Lütfen Şunlara Dikkat Edin...

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve Sbs Bölümünden Sınav Anında Lütfen Şunlara Dikkat Edin... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  alicanavar
  Özel Üye
  Reklam

  Sınav Anında Lütfen Şunlara Dikkat Edin...

  Reklam  Sınav Anında Lütfen Şunlara Dikkat Edin...

  Forum Alev
  Değerli Forum Üyelerimizden Sınava girecek olan arkadaşlar...
  Sınava hazırlanmak kadar sınav anını ve verilen zamanıda iyi değerlendirmek çok önemlidir. Onun için aşağıdaki uyarılarımı dikkate alırsanız inanıyorum ki ÖSS sizin için başarıya giden yolun güzel bir başlangıç noktası olacaktır....

  **Öncelikle yeterli çalıştığınızdan emin olun. Bilginizden emin değilseniz daha fazla heyecan duyarsınız.
  Sınavdan önceki gece yeterli uyuyun. Hafızanız yeterli derecede dinlenmişse daha iyi çalışacaktır.

  **Sınav kitapçığınızı elinize aldığınızda öncelikle bütününü gözden geçiriniz. Böylece hem genel olarak yapmanız gereken soruları görerek beyninizi uyaracak, hem de eksik veya hatalı baskıların olup olmadığını kontrol etmiş olacaksınız.

  **OSS' de süre 185 dakikadır. Bu süre içinde dikkatinizin dağılmaması mümkün değildir. Dikkatinizi maksimum düzeye çıkarmak ve bitirdiğiniz bölümle tüm ilişkinizi kesebilmek için bölüm aralarında bir dakikalık molalar veriniz.

  **Bu molalarda dikkatinizi yoğunlaştırmak için; kitapçığı kapatıp, kalemi elinizden bıraktıktan sonra başınızı öne arkaya sağa sola çevirmek, gözlerinizi sıkıca açıp kapatmak, 4-5 defa derin nefes almak gibi sınav egzersizleri hem dikkatinizi artıracak hem de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

  **Evde yaptığınız sınav uygulamalarınızda 185 dakikalık sınav süresine uyunuz. Böylece gerçek sınavlarda süreyi doğru kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

  **Bir soruyu iki hamlede çözemediyseniz, o soruyu bırakıp diğer sorulara geçiniz. Soruyla inatlaşıp vakit kaybetmeyiniz.

  **Uzun ve karmaşık görünen sorulardan korkup atlamayınız. Çözümle ilgili en çok ipucunu veren sorular bu tür sorulardır.

  **Ölçme değerlendirme sistemi gereği sınavlarda sorulan soruların; çok zor, çok kolay, zor, kolay ve normal zorlukta sorular hazırlanır. Bunu gözönünde mutlaka bulundurun.

  **Paragraf sorularında önce soruyu sonra metni okumak size zaman kazandırır.

  **Yanıtlarınızı yanıt kağıdına soruyu çözdüğünüz anda işaretleyiniz. Bu uygulama zaman kaybını önler, kaydırma yapmanızı engeller.

  **Tüm soruların çözümünü bitirdiğinizde süreniz kaldıysa çözemediğiniz sorulara geri dönmelisiniz. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Sınav Anında Lütfen Şunlara Dikkat Edin...

  Reklam  Seviye belirleme sınavı hangi liseye gideceğimizi belirliyor.Sınav anında dikkatli olmak zorundayız.Sakin ve ayrıntılardan temizlenmiş bir kafa her zaman daha başarılı olacaktır 3. 3
  barisbaris
  Üye
  teşekkürler kpss ye hazırlandığım bu sene iyi oldu.Foruma ilk üye olduğumda da össye hazırlanıyordum,kazandım.İnşallah sıra öğretmenlikte+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi