Teşekkür mesajlarının değeri ve gücü

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Teşekkür mesajlarının değeri ve gücü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sen_AY
  Usta Üye
  Reklam

  Teşekkür mesajlarının değeri ve gücü

  Reklam  Teşekkür mesajlarının değeri ve gücü

  Forum Alev
  Teşekkür mesajlarının değerini ve gücünü, çok erken öğrendim. Ben küçük bir çocukken, annem ve babam, bazen arkadaşlarıyla akşam yemeğine çıkarlardı. Gece eve döndüklerinde, annem, kapıdan içeri girer girmez, holdeki küçük masasının başına oturur ve birşeyler yazmaya başlardı. Bir gece ona ne yaptığını sordum. Emily Post'tan bir cümleyle yanıt verdi: "Bu akşam arkadaşlarımızla öyle güzel vakit geçirdik ki onlara dostlukları ve mükemmel akşam yemeği için bir teşekkür mesajı yazmak istiyorum." Annemin ve babamın arkadaşlıklarına değer verdiklerini ve bundan keyif aldıklarını zaten bilen insanlara annemin basitçe şükranlarını iletmesi, ebeveynimin ömür boyu güçlü arkadaşlıklara sahip olmasını sağladı.

  Satışın tamamen ilişki geliştirmekle ilintili olduğunu anladığım için, kariyerimin erken safhalarında insanlara teşekkür mesajları yollamaya başladım. Her gün 10 teşekkür mesajı yollamak üzere kendime bir hedef koydum. Bu hedefin anlamı, her gün en azından 10 kişiyle tanışmam ve adlarını öğrenmem idi. Ayaküstü tanıştıklarıma, mal gösterdiklerime, telefonda konuştuklarıma ve yeni ev edinmelerine yardımcı olduklarıma teşekkür mesajları yolladım. Bir teşekkür mesajı manyağı oldum. Ve tahmin edin ne oldu? Satış alanındaki üçüncü yılımın sonunda işlerim % 100 referanslara dayanıyordu! Şükranlarımı ilettiğim insanlar, kendilerinin değerli ve önemli olduklarını hissettirdiğim için, bir armağan olarak bana yeni müşteriler yollamaktan mutlu idiler.

  Teşekkür mesajı yazma alışkanlığı edinmenin sizin için başta zor olabileceğini biliyorum. Bu yüzden, teşekkür mesajı yazmanın uygun olduğu 10 durumu aşağıda belirtmeye çalıştım. Size daha da yardımcı olabilmek için mesajların taslağını çıkardım.

  1. Telefonla Temas
  Benimle telefonda konuştuğunuz için teşekkür ederim. Bugünün iş dünyasında, zaman çok kıymetli. Karşılıklı fayda sağlayacak bir iş ilişkisinin olasılığından söz ederken, ayırdığınız zamana her zaman saygı duyacağımdan emin olabilirsiniz.

  2. Yüz Yüze Temas
  Teşekkür ederim. Sizinle tanışmak büyük zevkti; birlikte geçirdiğimiz zaman için teşekkür ederim. Pek çok mutlu müşteriye hizmet etme şansına sahip olduk; bir gün size de hizmet verebilmeyi çok isterim. Bir sorunuz olursa, lütfen çekinmeden arayın.

  3. Demodan ya da Sunumdan Sonra
  Şirketlerimizin karşılıklı yararına yönelik olarak birlikte çalışma olanaklarını tartışma fırsatı sunduğunuz için teşekkür ederim. Mükemmel hizmetle birleşmiş kalitenin, başarılı bir işin temeli olduğuna inanıyoruz.

  4. Satın Alımdan Sonra
  Size en iyi hizmetimizi sunma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Geleceğe dönük bu yatırımdan memnun kalacağınıza eminiz. Şimdi size mükemmel bir takip hizmeti sunmayı hedeflemekteyim. Öyle ki sizinle benzer ihtiyaçları olan kişileri bana yönlendirmekte tereddüt etmeyeceksiniz.

  5. Başkasını Göndermiş Olmak
  Beni başkalarına da tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederim. Bana gönderdiğiniz herkesin en üst düzeyde profesyonel hizmet alacağından emin olabilirsiniz.

  6. Son Kez Reddedildikten Sonra
  Size hizmet verebileceğimi düşünerek bana zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Şu anda bu yatırımı yapmanın öncelikli planlarınızın içinde olmadığına üzüldüm. Yine de daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız ya da herhangi bir sorunuz olursa, lütfen çekinmeden arayın. Sizi, faydalı olabilecek yeni gelişme ve değişiklikler konusunda düzenli olarak bilgilendiririm.

  7. Başkasından Satın Aldıkları Zaman
  Hizmetlerimi analiz etmek üzere zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Şu anda size hizmetlerimizden yararlanma imkanı sunamadığımız için üzgünüm. Yeni gelişme ve değişikliklerden sizi haberdar etmeyi sürdüreceğiz. Böylece, gelecek yıllarda birlikte iş yapabilmek umuduyla, teması kaybetmeyeceğiz.

  8. Başkasından Satın Almalarına Rağmen Sizi Tavsiye Ettiklerinde
  Beni tavsiye etme nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederim. Konuştuğumuz gibi, üç adet kartvizitimi yolluyorum. Bu kartları arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza ya da akrabalarınıza vereceğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum. Sizinle temasımı koruyacağım ve gerektiğinde hizmet sunmaktan mutluluk duyacağım.

  9. Size Hizmet Eden Herkese
  Teşekkür ederim. Kendini iyi iş yapmaya adamış biriyle tanışmak memnuniyet verici. Çabalarınızı, takdir ediyorum. Şirketim ya da ben size bir şekilde yardımcı olabileceksek, lütfen çekinmeden arayın.

  10. Yıldönümü Teşekkürü
  Teşekkür ederim. Size bir merhaba demek ve geçmişteki yardımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür etmek için, en içten duygularımla bu mesajı yolluyorum. Ürün ve hizmetlerimizi sürekli değiştiriyor ve geliştiriyoruz. Son yeniliklerimiz hakkında en güncel bilgilere ulaşmak isterseniz, lüften çekinmeden arayın.

  Şükran duygusunu belirtmenin gücü inanılmazdır. Hemen bugün bu güçten yararlanın!

 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Teşekkür mesajlarının değeri ve gücü

  Reklam  teşekkür kibarlıktır ,teşekkür emeğinin karşılığının alındığının bilinmesidir ,teşekkür zerafettir ,teşekkür insanın karşısındakine değer vermektir , teşekkür karşılıklı anlayıştır ,teşekkür şükran duygusudur+ Yorum Gönder
iş ile ilgili teşekkür mesajları,  müşteriye teşekkür mesajı,  müşteriye teşekkür mesajları,  yemek icin tesekkur mesaji,  işle ilgili teşekkür yazıları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi