Ergenekon hakkında ne düşünüyorsunuz?

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Ergenekon hakkında ne düşünüyorsunuz? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  murti
  Usta Üye
  Reklam

  --->: Ergenekon hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Reklam  Alıntı abuzum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  doğru söylüyorsun katılıyorum.
  ne hale düştük.

  evet haklısın abuzum kardeş ne hallere DÜŞTÜK
  ForumAlev --->: Ergenekon hakkında ne düşünüyorsunuz?

 2. 14
  Börtecine
  Emekli
  Yorum yapmak istemiyorum ama bu Ergenekon örgütünde birşeye dikkat çekmek istiyorum bu kadar büyük bir yapılanmaya giden devletin her kademesinde adamı olan Avrupada ve dünyada bağlantıları bulunan derinliğini asla hesap edebilemeyeceğimiz bir örgüt nasıl oluyorda cephaneliğini yakalatabiliyor ve nasıl oluyorda böyle ufak bir açıktan kendini eleveriyor ve dahası bunların öncülüğünde 3 ila 5 arasında sayıları değişen paşaların olması buradada düşünmek gerekir.Yaptıkları ettikleri ve yapacakları ortada olan bir terör örgütü bununla hem fikirdeyim ama temkinli davranmak gerektiğinin düüşüncesindeyim... 3. 15
  karadağlı.x
  Üye
  derin devletin içinden çıktığı öne sürülen, kurtuluş savaşı yıllarında yaşıyomuş gibi ittihat ve terakkiciliğe soyunan, içinde askerinden istihbaratçısına bugüne kadar türkiye' de yapılan suikast girişimlerinin, yıllardır aydınlanmayı bekleyen olayların hepsinde adı geçen kişilerden oluşan anasının karnından apar topar dünyaya gelen nur topu gibi yeni terör örgütüdür.
  örgütün içinde emekli albayların tuğgenerallerin olması da ayrıca tüyler ürpertici

  amaçları para ise ne zaman doyarlar belli değil.
  amaçları türkçülük ise türklüğe en çok zararı veren bunlar.
  amaçları soykırım ise yeterince yapmadılar mı?

  vatanseverlikle uzaktan yakından alakasi olmayan, tamamen paraya endeksli, vatanseverlik adi altinda yemedik incir bırakmayan sahtekar insanlar toplulugu , terör örgütü , ülkeyi kaosa sürükleme amaçlı kurulmuş bir çete,

  vatanseverlik adı altında, kontracı-ittihatçı örgütlenmelerin bu vatanın has evlatlarını nasıl öldürdüklerini ve kendi emelleri için terör yoluyla (evet terördür bunun adı çünkü terör ün tanımı şiddet ve sindirme yoluyla hedefe ulaşma biçimidir ki bu kadar bombanın katliam planının başka bir açıklaması olamaz.) ülkeyi nasıl bir kaosa sürüklediklerini görsünler.
  bu adamların isimleri artık neredeyse ilkokul kitaplarına geçmiş durumda. susurluk atabeyler, yüksekova çetesi, jitem, faili meçhuller vs. bütün bunlar bu ülkenin ezbere bildiği, herkesin tahta önünde değil 2 dakika 2 gün bile doğaçlama konuşabileceği konular. hal böyleyken bu vahşete dur demekten başka çaremiz yok. yoksa sadece 28 şubatlarla bu badireleri atlatamayız. güney amerika bile geçmişiyle yüzleşti. nato galadio sunu bir bir temizledi. italya mafyayı sildi süpürdü. ama bizde bunlar palazlandıkça palazlandı.

  eğer hala '' egemenlik kayıtsız şartız milletindir '' (egemenlik bilakayduşart)diyeceksek bu bir avuç üst düzey görevliye hadlerini bildirmemiz gerekmiyormu sizcede ...

  işte bu örgütün hatırlayabildiğim icraatlarından bazıları ;

  - ankarada bulunan bombalı minubus,
  - diyarbakırın iki kez bombalanarak cocuklarin katledilmesi,
  - danıstay baskını,
  - cumhuriyet gazetesinin bombalanmasi,
  - hükümeti devirme planlari,
  - anafartalar carsisinin bombalanmasi,
  - semdinlinin bombalanmasi vs...vs..

  simdi biraz vicdanınız varsa söyleyin, sivil halkı türk kürt demeden katleden bu yasam formlarının pkkdan asagi kalir bir yani var mi ? ne kadar da vatanseverler degil mi ?


  sürçülisan eylediysem affınıza sığınırım....hakkınızı helal edin...

  saygılarımla...... İyi Forumlar 4. 16
  ceren_şükrü
  Emekli
  istediğimi söylerim bu sizleri hiç mi hiç ilgilendirmez
  herksein kişisel fikrini açıklama özgürlüğüne sahiptir
  eğer siz istiyosanız irana gidin geleceğimiz bu gidişle oraya benziyecekte

 5. 17
  karadağlı.x
  Üye
  Alıntı ceren_şükrü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  istediğimi söylerim bu sizleri hiç mi hiç ilgilendirmez
  herksein kişisel fikrini açıklama özgürlüğüne sahiptir
  eğer siz istiyosanız irana gidin geleceğimiz bu gidişle oraya benziyecekte
  ceren arkadaşım sizdeki bu siniri anlamış değilim..ve neden her yorumunda bizleri irana yollama çabası içindesiniz ?

  burası demokratik ve hür bir platform..formumuzda saygı ve forum kuralları çerçevesinde herkes kendi fikrini beyan etme özgürlüğüne sahip olsa gerek..

  sizin siyah dediğinize benim beyaz deme özgürlüğümün olduğunu unutuyorsun galiba.yada benim beğendiğimi sizin beğenmeme özgürlüğünüzün olduğu gibi..

  Türkiye Cumhuriyeti layik ve demokratik bir devlettir.. herkes bunun bilincinde..T.C. ve laiklik..sadece ergenekon çetesinin güdümünde değil..
  sizin fikrinize karşı çıkmak yada neden böle söyledin diyen olmadı olamazda..
  ve ayrıca Türkiye Türk'lerindir... biz Türk'lerinde irana gitmek gibi bir düşüncesi yok yada iran gibi bir yönetim istediğimizde yok..

  arkadaşlar lütfen eleştirilere açık olalım..eleştirilmek iyi bir şeydir.. insana yaptığı hatayı öğretir ve aynı hatanın tekrarını engeller..

  hadimi aştıysam özür dilerim..

  saygılarımla..

 6. 18
  Brav3
  Yeni Üye
  Ah şu kâhin tavırlar yok mu.. "O gidişle buna, bu gidişle şuna benzeyeceğiz" tarzında cümleleri duymak gerçekten üzücü.. Kimle tartışsak İran diyerek işin içinden çıkıveriyor. Endişeniz yersiz çünkü burada kimse kimsenin fikirlerine kara çarşaf giydirmeye çalışmıyor ve giydiremez de.. Gayet şeffaf biçimde ülkemizin lâik, demokratik olduğunu unutmadan tartışmayı deniyoruz.. Ne İran'a gitmek, ne de İran'ı buraya getirmek gibi bir derdimiz yok.. Buna rağmen zorla gönderme derdindesiniz. Bırakın bizi, radikal dincilere bile bunu söyleyemezsiniz.. Herkes birbirine "beğenmiyorsan çek git" şeklinde rest çekerse, kimsenin biyerlere gitmesine gerek kalmaz zaten onlar gelir.(Bu cümlemi iyi analiz edin lütfen) Biraz daha tahammül göstermeli derim, emin olun herşey daha güzel olurdu. :)
  ----------------------------------
  Bu arada karadağlı.x arkadaşı yorumları için tebrik ederim. Yerinde ve isabetli fikirlerinizi paylaştığınız için ayrıca teşekkürler.


 7. 19
  karadağlı.x
  Üye
  Alıntı Brav3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  . Herkes birbirine "beğenmiyorsan çek git" şeklinde rest çekerse, kimsenin biyerlere gitmesine gerek kalmaz zaten onlar gelir.(Bu cümlemi iyi analiz edin lütfen)
  brav3 arkadaşım sizi candan kutluyorum..

  haklısınız biz bir birimizi sen şucusun şuraya git , sen bucusun sen buraya git diye yönlendirip ve iç çatışmaya girersek zaten kaos oluşur..

  ergenekon ve onun gibi terör örgütlerinin asıl amacı da o..
  Türkiye'mizde kaos ortamı yaratmak..ülkemizde oluşacak kaos ortamı herhalde biz Türkiyede yaşayanlara yarayacak değil..

  ergenekon , pkk , hizbullah , dhkpc ve diğer sol fraksiyondaki terör örgütleri..vs..vs.. bu örgütlere , bu örgütlerin nemalandığı hamilerine yani kimin güdümü ile ülkemizde kaos ortamı yaratılıyosa onların işine yarar .

  ve böylece bizlerin yönlendirildiğimiz ülkelere gitmemize gerek kalmaksızın onlar bu kaos ortamını fırsat bilip kendileri gelip ülkemize çöreklenirler..

  saygılarımla...

 8. 20
  ceren_şükrü
  Emekli
  istediğinizi deyin karışmıyorum
  polemiğe girmeyeceğim
  bazıları yorum yapmak yerine bana kapak yapmakla uğraşmış
  çok gereksiz:(

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi