Başıma Bir Şey Gelmeyecekse, Atatürk'ü Sevmiyorum

Konu Kapatılmıştır
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... Sonuncu8Sonuncu9
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Başıma Bir Şey Gelmeyecekse, Atatürk'ü Sevmiyorum ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 25
  ACİL
  Özel Üye
  Reklam

  --->: Başıma Bir Şey Gelmeyecekse, Atatürk'ü Sevmiyorum

  Reklam  Fatih Altylıya cevp veren kız çok haklı ülkede Atatürkü sevmiyom demek suç adeta insan korkuyor çekiniyor. Atatürk kutsl biri değil o sadece başarılı bir asker ve Devlet adamı. Onun başarıları bir çok devlet büyüklerimizde var Fatih Sultan Mehmet peygamberimizin övdüğü biri ve diğerleri haklarında neler biliyorsunuz sene sene sıralayabilirmisiniz. Peygamberinin yaptıklarını aynı şekil sıralayabilirmisin. Ama atatürkün yaptıklarını ilk okul 3-4 de giden bir çok çocuk sıralayabilir. Sevmek sevmemek değil bu Atatürk kutsallaştırılamaz ama bu yapılıyor malesef. Atatürkü sevmeyenlere cevap vs.. cümle hazırlayanlardada bunu görüyorum. Atatürk sevgisi tadında kalmalı onu sevmeli fakat ilahlaştırılmmalı onu tanıdığınız kadar peygamberinizide tanıyın sadece onu tanıdığınız kadar daha fazlada gerekmez.


  Yudumla --->: Başıma Bir Şey Gelmeyecekse, Atatürk'ü Sevmiyorum Hakkında Konu

 2. 26
  murti05
  Özel Üye
  Birde şöyle birşey vardır bilirmisiniz.
  Vatanı olmayanın Dini olmaz.Eğer biz Müslümanlığı Doya Doya,ibadet ederken ölme korkusu olmadan yaşıyorsak,Bu Vatanımızın Kurucusu Atatürk Sayesindedir.Buda inkar edilemez bir gerçektir.

 3. 27
  Mc_LaNeTLj
  Yeni Üye
  YanLı$Sın.. Dini oLMayanın Vatanı oLMaZ.. Milletler Dine Göre Ya$ayı$larını ßelirlemi$lerdir. Türkiye Müslüman ßir ülke aMa Hristiyan ßiri Türkiyede Dinini Daha Rahat Ya$ıyor Sorun ßu ki_? oNa ßaKaRSan oSManlı devleti olmasa ATATÜRK islamiyetin ne oldugunu ßilemezdi Çogumuzda ßilemezdik islamiyeti Ya$amamızı ATATÜRK ' e Mal etmen Tuhaf gerçekten:) Desen Ki Peygamber efendimiz Daha Güzel olacak.

 4. 28
  ++melek++
  Yeni Üye
  Arkadaşlar bu söyleyeceğimi kötü karşılamayın bende emin değilim ama bir yerden duyduğuma göre atatürk müslüman değil ermeniymiş ve müslümanları sevmezmiş sizce bu doğrumu emin olamadım ve müslüman olmadığı içinde anıtkabirde yattığı söyleniyormuş bilemiyorum sizce nedir?

 5. 29
  murti05
  Özel Üye
  1.si sen yanlışsın.Özgürlüğünü kaybeden toplumların herşeylerini kaybetmiş oldukları bir gerçektir.Bugün işgal altında ki Irak, Afganistan,müslümanlığı yaşayabiliyorlar mı? evet Yaşıyorlar,ama İbadethaneye gitmeye korkarak.
  2.si senin mantıgına göre İslamiyet Osmanlıdan da önce vardı,Ama Türklük hepsinden önce vardı.
  benim anlatmak istediğim şudurki:eğer bu topraklar ingilizlerin,yunanların eline geçmiş olsaydı ozamanda böyle rahat Dinimizi Yaşabilecekmiydik?

 6. 30
  karadağlı.x
  Üye
  öncelikle sevgi ile tapma yı iyice eyırt etmeliyiz.

  Ata ermeni değil arkadaşlar bu tamamen uydurma , yanlız soyu biraz karışık...en iyisi bu konuyu irdelemeyelim.

  gelelim konumuza ; yani , semek yada sevmemek kısmına .

  atayı seviyorum liderlik vasfından dolayı.

  atayı seviyorum askeri dehasından dolayı .vs.vs..


  sorarım size , ata yı kim samsuna gönderdi.. kim anadoludaki müslüman osmanlıları mandacı ülkelere karşı örgütlerken harcamalarında kullanması için sandık dolusu altın ı verdi onun kullanımına..
  hemde osmanlı o anki borç batağı vede dış baskılar zamanında bu kolaylıkları ataya sağlamadımı.
  her nedense bunlar ders kitaplarında pek gözükmez.

  bu nasıl bir bağnazlıktır sorarım sizlere ?

  ülkemizde insanlar yaratana vede onun elçisine hakaret ettiğinde hiç bir cezai yaptırım olmazken , atayı sevmiyorum diyen ler için yargıda kovuşturma açılıyor . bu nasıl bir çelişki...
  atayı kim yarattı ?

  atanın şu ilkesini sevmiyorum..ülkemin resmi dini olmadığı için..

  bi zahmet araştırın ve bakın.. ülkeler konjöktüründe tüm ülkelerin, üçüncü dünya devletlerinin dahi resmi dini yazılıyken tek , maalesef tek bizim ülkemizin resmi din kısmında '' laik '' (ne demkse) yazıyor..

  söylermisiniz yarı çıplak bir halde okullara öğrenciler girerken (güya yüksek öğrenimde kıyafet serbestiliği var) başı örtülü bir kardeşim yada bir bacım neden o okulun cümle kapısından içeri sokulmaz..

  kurtuluş savaşında erkekler kadar annelerimiz , ninelerimizde savaşmadımı ? o anneler o nineler sırtında top güllesi taşıyan ninemi annemi başı örtülü diye Muhammedin(sav)ocağı olan mehmetlerin ocağına sokmayan laiklik kimin eseri..?
  aynı laikli maalesef şu anda bir kurtuluş savaşı çıksa ardına dahi bakmadan kaçacak olan çağla şikeli (aklıma bu isim geldi şahısla bir problemim yok) sorgusuz sualsiz vede dış kapıda karşılayarak mehmetlerin ocağına sokmuyormu.? nene hatunlar çağla şikelden yada diğerlerinden kötümü.? bunuda anlamış değilimya...

  atatürkün yaptığı vede sevmediğim bir diğer konu...dinimizi yasaklamak ve zorla ALLAH'ın kelamını tamamen türkçeye çevirmek zorunluluğu...(daha sonra menderes hükümetince bu yasak ve zorunluluk biraz olsun kaldırıldı , maalesef menderes vede ekibinin kellelerine mal olmadımı.?)

  ve astığı astık kestiği kestik cumhuriyet mahkemeleri...
  başında fesi olan bir hoca yada dini bütün bir dedem sorgusuz sualsiz asılmadımı..?(asılanların hepsini vatan haini olarak biliyoruz. bize böle öğretildi,biraz araştırın nasıl şaıracaksınız ben biliyorum)

  bu örnekler dahada çoğalır.......

  en güzeli Atayı askeri dehası vede T.C kurulmasındaki rolünden dolayı saygı vede rahmetle yad etmek..tapmadan , ilahlaştırmadan sevmek...

  gerektiğindede eleştirmek...

  ve ne olur ataya gösterilen sevginin vede saygının yarısınıda onun bu konuma gelmesinde en büyük vede yegane rolü olan osmanlıyıda unutmayalım.....

  sorarım sizlere..; fatih ler , yavuz lar , kanuni ler ... vs..vs... atatürk kadar sevgi vede saygıyı hak etmiyormu sizce ..?

 7. 31
  Mc_LaNeTLj
  Yeni Üye
  özgürlükle ne alakası var:S osmanlıda özgürlük yokmuydu_?:) osmanlı çok uluslu bir imparatorluktu herkes özgürce dinini ya$ıyordu arkada$ım. Ki ßen osmanlıda islamiyet vardı dedim. ingilizler ve yunanlılar diyorsun sorunda ßurdaki Türkiye müslüman ßir ülke ßayanlar ßa$örtülü okuyamıyor ama ingiltere ve yunanistanda okuyaßiliyorlar ne kadar çeli$kili deilmi umarım anlamı$sındır

 8. 32
  karadağlı.x
  Üye
  Mc_LaNeTLj

  arkadaşım anlayamadım ?
  yorumunuz benim yorumuma cevapmı.?
  yoksa ben yanıldımmı..?

  yazdığım yorumu okudunuzmu.?


  ______

  özür dilerim kardeşim galiba siz başka arkadaşın yorumuna cevap vermişsiniz...

 9. 33
  ziley
  Üye
  ben atatürk sevgimi şöle dile getiriyorum asla tekil bi sevgi değil,atatürkü her andığımda her anıldıgında arkasnda türk ulusunuda anıyorum ben atatürkü değil atatürkle birlikte önderlik ettiği türk ulusunu seviyorum.
  ne mutlu türküm diyene.

 10. 34
  murti05
  Özel Üye
  Mc_LaNeTLj kardeşim anlatmak istediğini gayet iyi anlıyorum fakat,
  sen benim demek istediğimi anlamıyorsun!!
  bende hemen hemen seninle aynı fikirdeyim.
  benim anlatmak istediğimdeki ince unsur şu:bazı yapılan işlerini sevmeye bilirsin.okullarda başörtüsü durumunu buna bende karşıyım. yabancı ülkelerde yasak yokken %99 müslüman ülkede dinimizin gereği başörtüsünün olmaması tabiki yanlış.bu başka bi konu, ama bikaç yanlış olay için Atatürk'e düşmanlık beslemeyede gerek yok.(senin için düşmanlık besliyor demiyorum)
  ama bazı kesimler bizi ayırmaya çalısıyor,bizler nasıl Peygamberimiz (S.A.V.)'in adice yapılan karikatürlerine karşı çıkabiliyor,şiddetle kınıyorsak,bugün M.Kemal Atatürk'e saygısızca atıfta bulunanlarada dimdik durabiliyoruz.

 11. 35
  ++melek++
  Yeni Üye
  Arkadaşlar isterseniz bu konuyu kapatalım.Yoksa içerde fazla tartışma çıkacak.İsteyen Atatürkü sever isteyen sevmek zorlama yok.Eğer devam ederse eminim birkaç arkadaşımız ban yiyecek...

 12. 36
  Kowboy_18
  Yeni Üye

  --->: Başıma Bir Şey Gelmeyecekse, Atatürk'ü Sevmiyorum

  Reklam  Acilservis Abiye katılıyorum daha da yorum yok ! En Güzel Cevabı vermiş Zaten

  TAbi bunLarda AnLayaNA!

Konu Kapatılmıştır
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... Sonuncu8Sonuncu9
murti05
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi