Şeker Bayramı

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 Sonuncu8Sonuncu9
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Şeker Bayramı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 37
  alaku
  Üye
  Reklam

  --->: Şeker Bayramı

  Reklam  Annem ve babam sanırım kültürümüzü yozlaştırmak için aramıza sokulmuş iki ajan!!!

  Nerden vardım bu düşünceye? Annem çocukluğumda oruç tutmamı yoksa şeker bayramında şeker toplayamayacağımı söylerdi. babam da bayram zamanı çok şeker toplamak istiyorsam oruç tutmam gerektiğini söylüyordu. Ben ilk başlarda onların Ramazan Bayramını bana şeker bayramı olarak tanıtmasını oruç tutmaya yönlendirme (hangi çocuk ödül olan bol şekerden cayar) olarak görüyordum. Fakat yazdıklarınıza bakınca anlıyorum ki yanlışmış..onlar beni vatan haini kültür düşmanı olarak yetiştirmiş. Evet,bayramın güzelliğini çocuk yaşta aklıma sokmak için şeker bayramı dedim ramazan bayramına. Sonra oruç tuttmaya iyice alıştım. Artık şeker beklemiyordum bayramlarda. Başka bir lezzet gelmişti. görevini yerine getirmiş bir insanın akşam evinde rahat etmesi gibi bir huzur,çat kapı gidilen misafirliğin hoşluğu gibi tatlı bir saygınlık sardı bayramlarda beni..Ailemden aldığım bu hainliği devam ettirecek ve çocuklarım Ramazan Bayramının kıymetini anlayıncaya kadar onlara bu günün ŞEKER BAYRAMI olduğunu söyleyeceğim. Varsın bu sebepten vatan bölünürse bölünsün..Varsın bu sebepten din elden giderse gitsin...Öldüğümde bileceğimki çocuklarım Ramazan ve kurban bayramlarının asıl sebeplerini anlayacaktır. Çünkü onlarda birer ruha sahip olacak,anlayacaklar! Benim gibi diğer milyonlarcası nasıl anladıysa aynı o şekilde!!!


  Bu Yazı --->: Şeker Bayramı İsimlidir

 2. 38
  karadağlı.x
  Üye
  İslam Aleminin ve Türk-İslam Dünyasının Ramazan Bayramı Mubarek Olsun..

  Rabbim cümlemizin kalbine , Ramazan Bayramını adına yakışır şekilde idrak etmek için manevi güç doldursun ..İnşaAllah..

  Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur ; Arife günü şu duayı okuyan, şeytanın tasallutundan kurtulur, kendini muhafaza altına almış olur.

  Allahümme’c’al fi kalbi nûran ve fi basari nûran. Allahümme’şrah li sadri ve yessir li emri

  ( Allah’ım, kalbimi, gözümü, gönlümü nurlu kıl. Allah’ım, kalbime genişlik, işlerime kolaylık ver.)

  Değerli kardeşlerim bizlerde dilimizin döndüğünce bu duayı okuyalım..ve gereksiz tartışmalardan uzak duralım...
  Selam , Sevgi ve Saygılarımla ...  _____Mehmet Poyraz KARADAĞLI

 3. 39
  fecr
  Özel Üye
  Ailemden aldığım bu hainliği devam ettirecek ve çocuklarım Ramazan Bayramının kıymetini anlayıncaya kadar onlara bu günün ŞEKER BAYRAMI olduğunu söyleyeceğim.
  Hainlik nerden çıktı..

  Çocuklara sevdirmek için alıştırmak için güzel yöntem ama biz burda aklı başında insanların demesini ele alıyoruz.

 4. 40
  ACİL
  Özel Üye
  neden bunu bir dini konu ile alakalı bir konuda söylüorsun
  Öncelikle birbirimizi kırmammız lazım benim gibi geniş değilseniz benim gibi konudan uzak durun. Tatlı bir muhalefet içinde doğrusunu bulmaya çalışın ve dediğim doğru demeyin herkes dediğini kabul ettiremez doğrusunu bulmak için tartışmak cevaplardan bir ders ve doğru çıkarmak gerek.
  Bu bayram fıtır ve ramazan bayramı ise tabiki dini yönüde vardır Ramazan dini dir fıtırda dini dir. Bunun dinle alakası yok diyemessiniz deme hakkınız yok. Dinle ne karıştırıyorsunuz fikrine saygı göstermem. Kimsede gösteremez. Dini değerlerimizi yok ediyorsunuz. Muhalefet yaparken lütfen araştırın doğru yerlerden bilgi edinin. Dini artık anne babalar öğretmiyor bir din adamınada gönderilmiyor ve okuldanda öğrenemiyor. çocuk mecburen sokaktan tvden öğrenmeye çalışıyor. Bunun dinle ilgisi yoktur ve şeker denmesi uygundur demek yerine biraz araştırmacı olun ve şeker kelimesinin ne zaman doğduğuna ve kimler tarafından doğurulduğuna bakın.

 5. 41
  Kowboy_18
  Yeni Üye
  Demekki bizLere Oğlum veya kızım bugün Lokum bayramı deseler bizde şimdi öyle diyecekmişiz vay be :D

  bence tartışırken araştırmada yapın biraz.O zaman beLki doğru bir yere varabiLirsiniz.

  ACİLSERVİS Abiye yine katıLıyorum en doğru Yazıları o yazıyor çünki :D

 6. 42
  sweettears
  Usta Üye
  bu şeker bayramı diye kullanılan tasvir en iyi niyetli otuz seneden beri var. demek 30 yılda dinimize bir zarar gelmemişte son 6 yıldan beri böyle bir rahatsızlık varmış.araştıralım hep birlikte aksini söylemek isteyen söylesin.
  herkezen mübarek Ramazan bayramı kutlu olsun. nice Ramazanlara erme niyetiyle.

 7. 43
  karadağlı.x
  Üye
  bu şeker bayramı diye kullanılan tasvir en iyi niyetli otuz seneden beri var. demek 30 yılda dinimize bir zarar gelmemişte son 6 yıldan beri böyle bir rahatsızlık varmış.araştıralım hep birlikte aksini söylemek isteyen söylesin.
  sweettears arkadaşım öncelikle sendeki bu enerjiye hayran kaldığımı vede bu inadını şaşkınlıkla izlediğimi belirteyim..

  gidip gelip , iki arada bir derede sataşmanı gerçekten yadırgadım...burdaki arkadaşlara durmadan cevap hakkı doğuyor ve konu gereksiz yere uzayıp gidiyor...

  bu konudaki yorumlarınızı ben okudukça fikirlerinizin sığ vede konu hakkında gerçekten teferruatlı bilgiye sahip olmadığınızı görmekteyim , lakin inadınızıda anlamış değilim..

  helede sizin fikirlerinizi daha doğrusu bu konu hakkındaki sav'ınızı benimsemeyenleri düelloya davet etmenizi asla anlayamadım..

  30 seneden beri var dediğin konu daha eskiye gider.. inönü ve onun taifesi döneminden başlar islam a karşı gizli aşikar düşmanlık..(ezanın türkçeleştirilmesi şeker bayramı...vs..vs..) daha yakına geldikçe israil yani yahudiler yani siyonistlerin islam dinine sokmayı başardıkları hurafe tarzı sözde hadis yada özlü sözler (ne şeytanı gör , ne ihlas'ı oku - bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın - şeker bayramı ..vs..vs..) adı altında devam etmektedir..

  sizin tabirinizle '' 30 sene içinde islam bozılmadıda şimdimi bozulacak '' sözünüze gelince .. daha nasıl bozulsun en yakın örnek sizssiniz arkadaşım..
  o 30 senenin ürünü değilmisiniz ? bu kadar inatla savunmaya çalıştığınız siyonistlerin bir sözü değilmi ?

  lütfen iyice araştırın okuyun sadece sizin düşüncenizi destekleyen yazıları değil karşı düşüncelerin yazılarınıda okuyun vede özümseyin..

  çünkü gördüğüm kadarıyla bu konu hakkında bilgi dağarcığınızda kelime sayısı çok kısıtlı ve kısır döngü içerisindesiniz.. hep aybı kelimelerle aynı cümleleri kurup durmanızdan anladım..

  gene söylüyorum.. siz hangi ismi verirseniz verin Ramazan bayramına..asla sorun değil , sorun olan şuki , bu yanlış ve yahudilerin bir oyunu olan şeker kelimesinde inatla tartışma ya devam etmeniz...vede ısrarla cevap hakkı doğuracak yazılar yazmanız...

  sonuç olarak ; ben Ramazan bayramı diyeyim , siz şeker bayramı diyin...ve konu uzamasın lütfen...

  Ramazan Bayramı'mız Mubarek olsun..

  Selam , Sevgi ve Saygılarımla...

 8. 44
  murti05
  Özel Üye
  konu gerçekten çok uzadı..bu mübarek günlerde tartısıp birbirimizi kırmaya lüzum varmı.
  herkesin Ramazan Bayramı Mübarek olsun.

 9. 45
  sweettears
  Usta Üye
  ilk olarak şuna bir açıklık getireyim. kimseyi düelloya davet etmiyorum. dileyen tartışsın.

  siz inanmak istediğinizi araştırıp kanıtlar sunun, zaten öyle gözüküyor. ben hiçbirşeyin adını değiştirmek kaygısında değilim.kimseyide böyle bir konu açıpta hadi şeker bayramı diyelim demiş değilim. eğer bana karşı kullandığınız tavır ve önerinizi aynen size iletiyorum karşı görüşle ilgili birkaç şey okumanızı, belli ki bu konuda çok yüzeysel bilgiye sahipsiniz.
  evet ben kenidimi eleştirenlere karşı yobaz bir zihniyetle savaş açmıyorum. zamanla bakış açım fazlalaşır daha geniş perspektifle değişik bakışaçılarına da sahip olurum. eğer benim kullandığım kelimelerin kısıtlı oluşu bu konuyla alakalı herkezin anlyabileceği bir dil kullanma çabamdan kaynaklanıyor. sizin tahsiliniz konusunda bir merak içerisinde değilim şayet siz merak edersiniz sosyal bilimlerin içinde yer alan iktisat alanında tahsil görüyorum. kanıtlamak istediğim herhangi birşey yok ama bu ihtiyacı hissettirdiniz bana.
  açıkçası bu kadar gocunup bana sunmuş olduğunuz konu ile ilgili doktrinlerin birçoğuna katılmıyorum. bu ülkede dini kullanarak insanları kutuplaştırma ve dinin kullanarak kutuplaşmaya yol açma savı ile kutuplaştırma yapılmaktadır...
  bu iki seçenekten hangisini size uygun gördüğümü anlamış olmalısınız. malum ben fazla teferruatlı bilgiye sahip değilim ya size bırakıyorum kendi safınızı bulun.

 10. 46
  iliman
  Üye
  ben seker yemiyorum daha çok çikolata severim ne yani benim bayramim degilmi bu ay alin sekeriniz sizin olsun çok sukur oruçlarimi tuttum Allah'in bize mukafaat olarak sundugu bu ay butun oruç tutmus muslumanlara mubarek olsun

 11. 47
  karadağlı.x
  Üye
  bak güzel kardeşim öncelikle şunu tesbit edelim..
  ben sizin tahsilinizle ilgili bir söz söledimmi..
  benim söylediğim sizin bu konuda ki bilginiz sığ..

  ve hala aynı sığlıkla sadece saldırıyosunuz..
  senin mubarek ramazan bayramına şeker demenle o mubarek bayram asla birşey kaybetmez..

  ben inanan bir müslüman olarak sadece dinimin gereğini yapıp buğz hakkımı kullandım...

  yobaz diyorsun... samimi müslümanlara bu sıfatı yakıştırmak zaten bazı çevrelerin şiar edindiği bir alışkanlık..

  öğrenim meselesine gelince sen daha ilk ünivi okuyosun ben birini bitirdim şu an ikinci ünivi ege de okuyorum..ve bu konuyuda sen açtın dikkatine sunarım..

  ünivde okuduğunu söyleyen bir kardeşimin ağzına yakışmayan kelimeler kurma lütfen ..
  kardeşim..( zoruna gidiyorsa , uslubumu bozdurmayın .gocunma lafı) bu cümleler sizin yazdığınız mesajlardan alıntıdır.

  ben sizin bu konuda sığ bilgiye bu ve buna benzer cümleleri devamlı kurmanızdan o kısır döngüde takılmanızdan anladım..

  ve benim kişisel bir prensibim vardır kardeşim .. tartıştığım konuda karşımdakinin kelime dağarcığını boş gördüğüm an o tartışmadan bi taraf olurum ayrılırım.. lakin sizin iki arada bir derede gelip sataşma larla dolu yazılar yazıp durmanıza cevap vermek zorunda hissettim kendimi..


  işin hülasası şu güzel kardeşim...

  inanalar vede ramazanda oruç tutan kardeşlerim için bu bayram ŞÜKÜR (Ramazan) bayramıdır..

  oruç tutmayanlar içinse Şeker bayramıdır...

  görevli arkadaşlarımdan rica ediyorum .. eğer mahsuru yoksa bu konuyu kapatabilirmisiniz..?

  Yaşamayan bilmez anlasın arif
  Öyle bir hasretki edilmez tarif
  Özleriz dostları dilleri zarif
  Dostlar Ramazan (Şükür) Bayramınız Mübarek olsun


  Her işin başında dedik Bismillah
  Rahmette ganidir cenabı Allah
  Keremine Şükür Elhamdülillah
  Dostlar Ramazan (Şükür) Bayramınız Mübarek olsun


  s _ d  selam , sevgi ve saygılarımla

 12. 48
  sweettears
  Usta Üye

  --->: Şeker Bayramı

  Reklam  aslı problem sizin kafanızda kimin inançlı olu olmadığını bildiğinizi sanıyorsunuz ben burda ne söylüyorum ama siz ne anlam çıkarıyorsunuz. sen ne vasıfla kimin oru tutup tutmadığını şeker deyip demediğini bilebilirsin.
  ben şeker denmesinde sorun yok diyorum ve bir gün dahi orucumu kaçırmadım ve sen gelmiş beni burda hedef gösterme çabası içerisindesin. hep yaptığınız bu dinsizlikle suçlamak.

  oruç tutmayanlar içinse Şeker bayramıdır...
  oruç tutuyorum ve şeker denmesinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum . kendim ise Ramazan bayramı olarak kullanıyorum.

  ve ayrıca sana şunu öneririm kimsenin dinini tartmaya ölçmeye çalışma kimin inançlı kimin imansız olduğunu sen karar veremezsin. ve sana ithafen bir mesaj yazmayacağım sen henüz belli bir olgunluğa ulaşamamışsın. kendini tatmin edeceksen cevap yaz mesajıma. umrumda olamayacak.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi