Türban takmayan kızını öldürdü

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Türban takmayan kızını öldürdü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Tenha2190
  Emekli
  Reklam

  Türban takmayan kızını öldürdü

  Reklam  Türban takmayan kızını öldürdü

  Forum Alev
  Turban takmayan kizini oldurdu.jpg

  Almanya'da bir Türk baba 15 yaşındaki kızını türban takmadığı gerekçesiyle uykusunda öldürmesi Almanya'yı karıştırdı.

  Almanya, insanın kanını donduran bir cinayete sahne oldu.
  Bavyera eyaletinin Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schweinfurt kentinde dönercilik yapan 45 yaşındaki Mehmet Ö., kızı Büşra’yı (15) gece uykusunda bıçaklayarak öldürdü.
  Alman basınının haberlerine göre, çevresinde muhafazakar yapısıyla tanınan Mehmet Ö., eşi ile kızları Hatun (23), Gülsün (20) ve Büşra’ya başörtüsü takmayı zorunlu kılmıştı. Ancak daha rahat bir yaşam tarzını benimseyen Büşra ile babası arasında sık sık tartışmalar yaşanıyordu. Bu nedenle Büşra, alt katlarında oturan dedesi ve babaannesinde kalmaya başladı. Çarşamba gecesi 03.30’da elinde bıçakla alt kata inen Mehmet, oturma odasındaki koltukta uyuyan kızını defalarca bıçakladıktan sonra kaçtı.

  Okul arkadaşları yasta

  Dedesinin hemen ambulans çağırmasına rağmen, ekipler eve ulaştıklarında Büşra’yı ölü olarak buldular. Polis kısa süre içinde Mehmet’i evin yakınlarında yakaladı. Sorgusunda cinayeti kabul eden Mehmet, kızını “İslam yolundan gitmediği için öldürdüğünü” söyledi. Polis sözcüsü Karl-Heinz Schmitt, Mehmet Ö.’nün ifadesinde gayet soğukkanlı olduğunu da belirtti.
  Cinayet haberi Büşra’nın evinden birkaç yüz metre uzaktaki okulunda da şok etkisi yarattı. 10’uncu sınıfa giden Büşra’nın sırası fotoğraflarıyla süslenirken, öğrencilere psikolojik destek verilmesi için okula uzmanlar gönderildi. Bild gazetesine konuşan sınıf arkadaşları “Hip hop dinlemeye bayılırdı. Neden kimse bu cinayete engel olmadı” diyerek isyan etti. Mehmet Ö.’nün işyerindeki komşuları, zanlıyı “Arkadaş canlısı” biri olarak nitelerken, aile üyeleri şoka girdiği için ifadeleri alınamadı.


  Böylede olmaması gerek ama..Bilmezmisin Sen Dinde Zorlama Yoktur !
 2. 2
  iliman
  Üye

  --->: Türban takmayan kızını öldürdü

  Reklam  :(ûzûcû bi olay bence daha kôtûsûnû yapmis Islami yanlis tanimalara sebep olacak 3. 3
  se7en
  Usta Üye
  Böyle de yapılmaz ki Gerçekten İslam'ı yanlış tanımaya sebep oluyor..Madem o kadar inançlıymış ne diye kızı öldürüyor.. Kıza üzüldüm doğrusu:( 4. 4
  Liothé__*
  Bayan Üye
  Dinde zorLama yok derLer..
  Fakat böyLeLerine laf veya söz hacet etmiyor heraLde .
  Yazık toplumumuz çok geride kalmış ..

 5. 5
  LoveNess
  Bayan Üye
  İnsanLar Neden Hep ZorLamayı KuLLanırLar AnLamam.
  Dinimizi KötüLeyenLere Destek ÇıKaran Bir OLay ..

 6. 6
  fecr
  Özel Üye
  "Türban cinayeti" yalanı

  Almanya'da bir babanın kızını öldürmesini “Türban cinayeti” diye veren kartelin haberleri yine yalan çıktı
  Almanya'da dönerci babanın 15 yaşındaki kızı Büşra'yı başörtüsü takmadığı için öldürdüğü haberleri gerçekdışı çıktı. Arkadaşlık sitelerine üye olduğu ve erkeklerle ilişkileri sebebiyle tartıştığı kızını uyurken defalarca bıçaklayan baba Mehmet Özkan'ın psikolojik tedavi gördüğü ve bu tedavi kapsamında kullandığı hap sebebiyle dengesiz tavırlar sergilediği belirlendi.

  DOĞAN GRUBU OLAYI ANINDA ÇARPITTI

  Almanya'da Bavyera eyaletinin Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schweinfurt kentinde geçtiğimiz Salı günü meydana gelen olayda, dönercilik yapan 45 yaşındaki Mehmet Özkan'ın, kızı Büşra'yı (15) gece uykusunda bıçaklayarak öldürmüştü. Bu olay Kartel'e “Türban cinayeti” olarak yansıdı. Olayı soruşturan savcılığın konu ile ilgili hiçbir açıklama yapmamasına rağmen Türk yayın organları cinayetin sebebini buldu. Vatan ve Habertürk gazeteleri cinayetin Büşra'nın başörtüsü takmak istememesinden kaynaklandığı şeklinde verdi. Doğan Grubu'nun Milliyet gazetesi de haberi internet sitesinden türbana bağlayarak duyurdu.

  Fakat olayın detayı araştırıldığında olayı soruşturan savcılığın bu yönde bir bulgusunun olmadığı belirlendi. Yakalanan baba Mehmet Özkan'ın ne yönde ifade verdiği henüz belli değilken, söz konusu gazetelerin olayı türbana bağlaması Almanya'da bile şaşkınlıkta karşılandı. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı Hura Bölge Başkanı Özcan Kuri olayın yaşandığı Schweinfurt bölgesinin kendilerine yakın olduğunu ve detaylı bilgiye sahip olduklarını belirtti.

  Cinayetin türban takıp takmamakla ilgisi olmadığını, henüz ne polisten ne de savcılıktan böyle bir bilgi açıklanmadığını kaydeden Özcan Kuri, “Alman gazeteleri bile böyle haberler yayınlamazken, Türk gazetelerinin cinayeti hemen türbana bağlamaları gerçekten şaşırtıcı” dedi. Kuri, “Büşra'nın çeşitli arkadaşlık sitelerine üye olduğu ve bir erkek arkadaşı bulunduğu gerekçesiyle babası ile tartıştığını duyduk. Ama bu bile kesin bir bilgi değil” şeklinde konuştu. Alman basınına yansıyan bilgilerin Büşra'nın okuldan arkadaşının anlattıkları olduğunu ifade eden Özcan Kuri, “Sağlıklı ve resmi bir bilgi ortada yok” diye konuştu.


  :D Haber için teşekkürler tenha.

 7. 7
  tuanamlk
  Usta Üye
  helal be fecr tam zamanında yetiştin:)

 8. 8
  RAAJAA
  Emekli
  Arkadaşlar Bu tür haberler Dini islamı baltalamaya çalışanların bir komplosudur..!!!
  Doğan yayın Grubuda sağolsun böyle haberleri fırsat kolluyor nasıl yaparımda islamı çarpıtırım diye..Allah(c.c) ıslah etsin böyle kişileri..
  Dinimizde asla zorlama yoktur..
  Zaten haberin yalan olduğuda açıklığa kavuşmuş..

  paylaşımı yapan arkadaşlara teşekkürler.. ;)

 9. 9
  fecr
  Özel Üye
  helal be fecr tam zamanında yetiştin:)
  :P Sağol

  Arkadaşlar Bu tür haberler Dini islamı baltalamaya çalışanların bir komplosudur..!!!
  Doğan yayın Grubuda sağolsun böyle haberleri fırsat kolluyor nasıl yaparımda islamı çarpıtırım diye..Allah(c.c) ıslah etsin böyle kişileri..
  Dinimizde asla zorlama yoktur..
  Zaten haberin yalan olduğuda açıklığa kavuşmuş..

  paylaşımı yapan arkadaşlara teşekkürler.. ;)
  Okudum haberi daha önce ama tenha burda paylaşınca bana da paylaşmak farz oldu :D

  sizde oda sağolun...

 10. 10
  Tenha2190
  Emekli
  Fecr kardeş elçiye zeval olmaz :) Ben sadece internette gördüğüm ve paylaşılması düşündüğüm bir haberi paylaştım, yalan olduğunu nerden bilebilirdim ki :)

 11. 11
  fecr
  Özel Üye

  --->: Türban takmayan kızını öldürdü

  Reklam  Fecr kardeş elçiye zeval olmaz :) Ben sadece internette gördüğüm ve paylaşılması düşündüğüm bir haberi paylaştım, yalan olduğunu nerden bilebilirdim ki :)
  Bende sana teşekkür ettim ama :) bişe demedim ki..

 12. 12
  iliman
  Üye
  :(biraz once hurriyet'ten baktim yaninada uygunsuz pozisyonda oturmus turbanli kiz resmi koymuslar:( ne istiyor bu insanlar ya dertleri nedir

+ Yorum Gönder
milli görüş schweinfurt başkanı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi