2.İhanet Mi?[Filistin Devlet Başkanından Türkiyeye İşgalci İması]

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden 2.İhanet Mi?[Filistin Devlet Başkanından Türkiyeye İşgalci İması] ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Tenha2190
  Emekli
  Reklam

  2.İhanet Mi?[Filistin Devlet Başkanından Türkiyeye İşgalci İması]

  Reklam  2.İhanet Mi?[Filistin Devlet Başkanından Türkiyeye İşgalci İması]

  Forum Alev
  Beraberindeki bir heyetle resmi davetli olarak Güney Kıbrıs’a gelen Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas’la görüştü. İki lider kendi ifadeleriyle işgalin sona erdirilmesi için ortak mücadele edeceklerini söyledi.

  Görüşmeden sonra yapılan ortak açıklamada Hristofyas, Filistin Yönetimi’nin Rum halkının “mücadelesine” verdiği destekten ötürü minnettar olduklarını söyledi. Rum tezlerini İslam Konferansı Örgütü’nde savunduğu için Mahmud Abbas’a ayrıca teşekkür eden Hristofyas, Ramallah’ta Rum temsilciliği açılacağını, Filistin’le ekonomi, turizm ve eğitim alanlarında ikili anlaşmaların hayata geçirleceğini açıkladı.

  Hristofyas, “her iki tarafça uzlaşılan ilkeler temelinde, Filistin halkının cefasına son vermek ve Filistin’in kalbinde bulunduğu Ortadoğu sorununa barışçıl bir çözüm getirmek için yeniden yaratıcı bir diyaloğun başlamasını istiyoruz” dedi.
  Hristofyas, Güney Kıbrıs’ın, Filistin halkının haklarıyla ilgili BM Komitesi üyeliğini sürdüreceğini, AB içerisinde de Filistinli “kardeşlerinin” davasını desteklemeye devam edeceğini söyledi.
  Mahmud Abbas ise, Güney Kıbrıs’ın Filistin halkının haklarının geri alınması, iki devletli bir çözüm çerçevesinde, başkenti Doğu Kudüs olacak bağımsız bir Filistin devleti kurulması mücadelesine verdiği istikrarlı destek için Hristofyas’a teşekkür etti.
  Güney Kıbrıs’ın, Ortadoğu sorununda kendilerine verdiği desteğin İsrail’le müzakere çabalarında elini güçlendirdiğine işaret eden Abbas, “Filistin toprakları içinde, Ramallah’ta temsilcilik açma kararınız bizi ziyadesiyle memnun etti, aynı zamanda bize, aramızdaki ilişkileri daha da pekiştirme gücü verdi ve haklarımız için verdiğimiz mücadelenin çıtasını yükseltti” dedi.
  NTV
  Bu İhanet bize 1.dünya savaşından tanıdık geliyor.Minnet duygusu işte böyle oluyor demek ki, yazık ki ne yazık, o kadar uğraş veriyoruz müslümandır kardeşimizdir diye ama onların yaptığına bak !.Elin Gavuruna bizi satıyor.. !
 2. 2
  fecr
  Özel Üye

  --->: 2.İhanet Mi?[Filistin Devlet Başkanından Türkiyeye İşgalci İması]

  Reklam  MAhmud Abbas da kimmiş ki onu Filistin mücadelesinin ve Filisti'nin lideri gibi gösteriyorsun..Ne ihanetinden bahsediyorun...

  Siyonist serefsizin tekidir oda . Elin gavuruna satıyo belki oda gavurdur :@


  Eğer bilgin varsa seçmlerden mahmud abbas çıkmadı..oraya geitrildi yÖnetim diye vurgu yapma yani ;)

  İşte lider bunlardır..


 3. 3
  Tenha2190
  Emekli
  Kardeş işler bürokrasiyle yürüyor sende biliyorsundur , şuanda devlet başkanıdır ve söz sahibi odur sözler onun otomatikmen yönettiği devletinde sözleri olur.


  Ha bu arada bu kadar bu kişileri savunduğun kadar Doğu Türkistandaki kardeşlerimizide savunmanı beklerim, hiçbir yorumun veya tepkin olmadı bu konuda, ister olur ister olmaz beni alakadar etmez ama gözüme batan soydaşlarını başkaları kadar savunmaman..

 4. 4
  fecr
  Özel Üye
  Kardeş işler bürokrasiyle yürüyor sende biliyorsundur , şuanda devlet başkanıdır ve söz sahibi odur sözler onun otomatikmen yönettiği devletinde sözleri olur
  Kusura bakma ama diğer müslümanlar bizim devlet için farklı şeyler demiyo..

  Avrupa yalakası gibiyiz..peki millet olarak öylemiyiz? ki bizlerin istediği sahıslar basta

  --------------------------

  Ha bu arada bu kadar bu kişileri savunduğun kadar Doğu Türkistandaki kardeşlerimizide savunmanı beklerim, hiçbir yorumun veya tepkin olmadı bu konuda, ister olur ister olmaz beni alakadar etmez ama gözüme batan soydaşlarını başkaları kadar savunmaman..
  İnan dünden beri konulara yorum yapmak istiyorum ama senin yüzünden yapmadım.imzan ters bana orayada dokundururdum yani..

  Yorum yapmakla pekte bişe olmuyo ama dedim ya sen engel oldun bana..

  İçimdeki acıyı Allah biliyo...

  ermeniyim diyenlerle Filistin'liyim diyenler bir arada olmaz

 5. 5
  Tenha2190
  Emekli
  Kardeş yanlış gördüğün yeri söyleyeceksinki ortaya sentezlenmiş fikirler çıksın, hiç olmaz ise tepkimiz büyüsün.İmzama gelince bana göre doğru ama herkese doğru gelmeyebilir, o kişilerin problemidir ama bence doğrusuda odur, ben nasıl bir vaka olduğunda ilk kardeşime önem veriyorsam, böyle bir durum olduğundada ilk soydaşlarımı önemserim, yaptığım belki sana göre ırkçılık gelebilir fakat her kişi ve devlet her zaman kendi milletinin menfaatlerini düşünür ilk ona önem verir...

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi