ATAKÜRT-ahmet altan

Konu Kapatılmıştır
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden ATAKÜRT-ahmet altan ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  fecr
  Özel Üye
  Reklam

  ATAKÜRT-ahmet altan

  Reklam  ATAKÜRT-ahmet altan

  Forum Alev
  17 Nisan 1995
  Ahmet Altan  Mustafa Kemal, Selanik’te değil de Musul’da doğmuş bir Osmanlı paşası olsaydı, Kurtuluş Savaşı’nı Türklerle ve Kürtlerle birlikte gerçekleştirdikten sonra kurulmasına önayak olduğu cumhuriyetin adını “Kürdiye Cumhuriyeti” koysaydı, kendisi de Meclis kararıyla “Atakürt” adını alsaydı...

  Kürdiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarına “Kürt” deneceği için hepimiz “Kürt” sayılsaydık, Taksim’e, Kadıköy’e, Kızılay Meydanı’na, Kordon’a “Ne mutlu Kürdüm diyene” pankartları asılsaydı...

  “Kürdiye’de” Türk olmadığı, herkesin aslında Kürt olduğu söylenseydi, kendilerini Türk sananların aslında “deniz Kürdü” oldukları iddia edilseydi...

  Kürtlerin “yedi bin yıllık” bir tarihi bulunduğunu, Anadolu’nun esas sahiplerinin Kürtler olduğunu, Moğolların, Hunların, Etrüsklerin aslında Kürtlerin atası sayıldığını, Osmanlıdaki Kürt paşalarının kahramanlıklarını derslerde okusaydık.

  Teoman, Cengiz, Atilla, Osman gibi isimler almamız yasaklansaydı, Berfin, Beruj, Tiruj, Nevruz gibi isimler almak zorunda kalsaydık...

  Türkçe televizyon kurulması yasak edilseydi, bütün televizyon yayınları Kürtçe yapılsaydı...

  Romanlarımızı, hikayelerimizi, şiirlerimizi Kürtçe yazmak zorunda kalsaydık, yalnızca Kürt şarkıları dinleseydik, gazetelerimizi Kürtçe çıkarsaydık...

  Okullarımızda yalnız Kürtçe okutulsaydı ve Türkçe okutulması yasaklansaydı...

  “Biz Türküz, bizim bir tarihimiz, bir dilimiz var” dediğimizde sorgusuz sualsiz hapislere atılsaydık.

  İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Bursa’da, Edirne’de polis sürekli olarak bizi izleseydi, “özel timler” bizim “Kürdiye Cumhuriyeti’ni” parçalamak isteyen “ayrılıkçılar olmamızdan” kuşkulanıp hepimize sürekli “suçlu” muamelesi yapsaydı, sırf Türk olduğumuz için hakaretlere uğrasaydık.

  12 Eylül darbesinden sonra bütün batı bölgesindekiler hapishanelere doldurulsa, inanılmaz işkencelerden geçirilse, boğazlarına kadar çamurların içine battıkları hücrelere konsa, tazyikli sularla iç organları perişan edilse, azgın köpeklerle bacakları parçalansaydı...

  Evlerimiz basılsa, ayrılıkçı “Türk teröristlere” yardım ettiğimiz iddialarıyla apartmanlarımız yakılsa, biz evimizden bir eşya bile alamadan çıkarılıp, Diyarbakır’a, Hakkari’ye sürgüne gönderilerek, çadırlarda yaşamak zorunda bırakılsaydık...

  Biz Türkler buna razı olur muyduk, “işte hepiniz Kürdiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olarak birer Kürtsünüz, ayrıca Türklük diye niye tutturuyorsunuz, isterseniz başbakan bile olabilirsiniz” sözlerini bir hakkaniyet işareti olarak kabul eder miydik?

  Yoksa, Türk kimliğimizin, dilimizin, kültürümüzün, bu ülkenin “eşit” vatandaşları olarak kabul edilmesinde ısrarcı mı olurduk?

  Bu ülkenin Türk ve Kürt vatandaşları var ve tarih “Türk” çizgisinden yürümüş, bugün bizim “Türk” olarak kabul edemeyeceklerimizi Kürtlerin kabul etmesini istemişiz, bu yersiz istek sonunda patlamış, ülke önce teröre arkasından bir iç savaşa yuvarlanmış.

  Türkiye’nin bu kanlı karmaşadan “demokrasiyle” ve Kürt vatandaşların “kimliklerinin” kabulüyle kurtulacağına inanan insanlar, bu düşüncelerini dile getirdiklerinde, bizim yöneticilerle taraftarları hep aynı soruyu soruyor:

  - Nedir demokratik çözüm, nedir Kürt kimliği?

  Biz Türkler, bir “Kürdiye Cumhuriyeti’nde” yaşasaydık ne isteyeceksek, bu isteklerin bugün Kürtler tarafından dile getirilmesini kabul etmektir demokrasi.

  Kendimiz için isteyeceğimizi, bizimle eşit oldugunu kabul ettiğimiz insanlara vermemek için bu kadar kan dökmeye, ülkeyi bir çıkmaza sürüklemeye değer mi?

  Değmez diyenler “demokrasi” istiyor işte.

  Demokrasiyi getirmek çok mu zor zanaat? 2. 2
  muamma.şair
  Bayan Üye

  --->: ATAKÜRT-ahmet altan

  Reklam  Değişik bir yaklaşım..
  Bence Türkiye'de Türklerin ne kadar hakkı varsa Kürtlerde aynı haklara sahip. Sınıf arkadaşlarımın yarısının Kürt olması bunun en basit örneği. Ya da seçme seçilme hakkına sahip olmaları.. Bir devlette bütünlük olmalıdır. Eğer andımızda Türk demek istemiyorum deniyorsa unutulmaması gerekirki Türkiyede sadece iki millet yok. Ermeniler, Gürcüler, Azeriler... Böyle olursa bütünlük sağlanması çok zor. O noktada ayrımcılık başlar zaten.
  Ayrıca Atatürkün Türk Milliyetçiliği kavramının içeriğini gerçek anlamıyla bilen kişi Türk kavramının sadece ırk olarak kullanılmadığınıda çok iyi bilir. ( Suna Killi; Bir çağdaşlaşma modeli adlı kitapta gayet güzel açıklanmış bu ilke)
 3. 3
  MuhammeTR
  Üye
  Vatanı bir kadın memesine satarım diyen bir çapulcudan başka sayıklamada beklemezdim zaten.Garip olan bu müsvette ruh hastasının görüşleri nasıl bazıkişilerce değer bulur odur.Gerçi kömür ne kadar kara olursa olsun rağbet bulacaktır.

  1.Olsaydı, bilmem neyseydi gibi martavallarla devlet yönetilmez !
  2.Kurtuluş savaşında istatistiklere göre Kürt'lerden sadece %2 oranında katılım olmuş bunun büyük bir çoğunluğunuda Antepli Kürtler oluşturnuştur.
  3.Kürt diye bir millet yoktur.Bunun yazan yazar ve buna inanan numune insanlar hiç sosyoloji kitabı okumamış mıdır hayretler içerisindeyim.?
  4.Geri sayılan tüm zeka kavramından kıt yazı ve fikir değeri olmayan laf-ı güzafları adam yerine dahi koymuyorum ancak her birininde bir cevabı vardır !Bu faşizan yazıyı yazan soysuz kürt diyince insan Türk deyince herkese faşist der bu lakayıklığa zaten ciddiye alınıp cevap verilmez !  Bu memlekette kürtlerden önce Türkler vardı!Her zaman olacaktırda !
  Ansiklopedilere dahi o tek hece sığmamışken küfür dolu ağzına nasıl alır bu it sürüleri bu sözleri şaşkınım..

 4. 4
  fecr
  Özel Üye
  Rep için teşeekkür ederim muhammet

  Bunlar benim düşüncelerim değil ama bence boş laflarda değil.

 5. 5
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Bu Ne Ya .S

  Türk Okulunda Okuyosun
  .. Çatışmaya Girip Yaralanıp Türk Hastanesinde Tedavi Görüyosun ... Türk'ün Toprağındasın ..

  Daha Ne Bekliyosun
  .. Beğenmiyosan Defol Git ..

  Senin Gibi İnsanlar Yüzünden Kürtlüğün Adı Batıyo
  .. Ben de Kürdüm Ve Senin Yüzünden Söylemeye Utanıyorum ..

  Ayrıca Abartmakta Üstüne Yok Adamın
  . Kürtçe Yayın da Var İsimde ..


 6. 6
  Hozukcan
  Emekli
  ahmet altan

  böyle entel dantelleri adam yerine koyup kınamak bile yakışmaz.

  Garip olan bu müsvette ruh hastasının görüşleri nasıl bazıkişilerce değer bulur odur
  Bu ülkede ne yazıkki beyni yıkanmış veya cahil insan çok.Bu ülkenin dostu kendi olduğu gibi düşmanıda artık kendi içinden olmaya başladı.

  Beğenmiyorlarsa çıksın gitsinler bu ülkeden kim tutuyorki.Ama bu ülkede yaşıyorsanız,annen ve baban kim biliyorsanız,şerefinle namusunuzla yaşıyorsanız Atatürk'ünde,Türklerinde,Kürtlerinde herkesin hakkı vardır ve saygı duymak zorundasın..


 7. 7
  fecr
  Özel Üye
  Keşke açmasaydım dedim hani :S

  KÜrt falan değilim,avukatları da değilim..Şu dakikadan itibaren doğuyu silseler de umrumda değil...!

  Yoksa çinle aynımı düşünüyorum

 8. 8
  muamma.şair
  Bayan Üye
  Yazılanlar senin adına değil Ahmet Altan için yazılmış Fecr böyle düşünme ;)

 9. 9
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Keşke açmasaydım dedim hani :S

  KÜrt falan değilim,avukatları da değilim..Şu dakikadan itibaren doğuyu silseler de umrumda değil...!

  Yoksa çinle aynımı düşünüyorum
  Bunları Senin İçin Yazmadık ki Canım Kardeşim Benim .)

 10. 10
  Hozukcan
  Emekli
  Keşke açmasaydım dedim hani :S

  KÜrt falan değilim,avukatları da değilim..Şu dakikadan itibaren doğuyu silseler de umrumda değil...!

  Yoksa çinle aynımı düşünüyorum
  yanlış anlaşılmışız galiba :) seninle alıp veremediğimiz ne olabilirki ustam :)

 11. 11
  sessiz_sevgi
  Yeni Üye

  --->: ATAKÜRT-ahmet altan

  Reklam  arkadaşlar ben Türküm ve doğudaki bi üniversitede okuyorum.kütlerin hiç biri böyle türküm demiyor ama türkiye vatandaşıyım diyo ama yeri geldiğinde bi türk gibi haykırıyor ben türküm diye.bu ülke bi bütündür.böyle tartışmalara getirilip bizim zaman kaybetmemizi isteyen pkk yanlısı terorist bunlar.o yüzden türkiye oyuna gelme artık!!!!!!!!!!!!!!!........

 12. 12
  MuhammeTR
  Üye
  Fecr kardeş yanlış anlama, sana meyleden herhangi bir yorumum olmuşsada kusura bakma.Yorumlar tamamiyle Ahmet Altan denen çıfıt eniğine.

Konu Kapatılmıştır
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi