Bu uçağın yapıldığı yılı ve kimin yaptığını tahmin edebilcekmisiniz ?

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Bu uçağın yapıldığı yılı ve kimin yaptığını tahmin edebilcekmisiniz ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  P®ens
  !! Cümle Mühendisi !!
  Reklam

  Bu uçağın yapıldığı yılı ve kimin yaptığını tahmin edebilcekmisiniz ?

  Reklam
 2. 2
  RüzgarGülü
  Bayan Üye

  --->: Bu uçağın yapıldığı yılı ve kimin yaptığını tahmin edebilcekmisiniz ?

  Reklam  Vay be araştırdım yeni bir şey daha öğrendim, Adolf Hitler'in emri ile Naziler tarafından yapılmış ;S 3. 3
  sheytan_qıSs
  Emekli
  hımm vay beaa bunuda ögrendim sayenizde.. tskler 4. 4
  P®ens
  !! Cümle Mühendisi !!
  Ever RüzgarGülü 1940 lı yıllarda yapılan bu ucak şimdiki amerikan hayalet ucağının özelliklerini taşımaktadır.

  Fakat bu uçakları ve bunun gibi çok gelişmiş silahları savaş alanına sürme fırsatları olmamıştır.

  Şimdiki denizaltıların inebildiği derinliğin 300 metre daha altına inebilen denizaltı yapmış ama yakıt yetersizliğinden kullanamamışlardır.  Adolf Hitler'in 3.Reich (Büyük Alman) İmparatorluğu tarihin gördüğü en kanlı ve karanlık devletlerden biriydi. Nazi lideri Yahudilerin mal varlıklarına el koyup onları işçi olarak çalıştırdığından ülkenin üretim gücü de oldukça üst düzeydeydi.


  Tüm düşmanlarını büyük bir hızla yenen Alman askerleri zafer kanacaklarından fazla emindi.  Bu zorlama dönemi sayesinde Nazi İmparatorluğu dünyanın ekonomik ve teknolojik devlerinden biri haline geldi. İlginç şekilde dönemin Alman bilimadamları sigaranın kanserle olan bağlantısı ilk çözen kişilerdendi. Hitler bu gerçeği duyunca, ülkesinde sigara bırakma kampanyaları başlattı.


  Sovyetler Nazi ilerlemesini kanlı şekilde durdurmuştu.

  Adolf Hitler sahip olduğu askeri güce ve teknolojiye güvenerek 1939 yılında dünyanın en kanlı savaşlarından birinin başlamasını sağladı. Ancak planları hiç de Nazi liderinin hayalindeki gibi ilerlemedi.

  Büyük bir hızla Avrupa'yı fetheden 3. Reich askerleri aynı anda birçok cephede çatıştıkları için savaşı kaybetmeye başladılar. 1944 yılına gelindiği zaman ise durum Nazi'ler için giderek umutsuzlaşıyordu. Doğu'da Sovyet askerleri, Batı'da ise Müttefikler Berlin'i kıskaç altına almıştı.

  Bu teknolojilere ne oldu?

  Fantastik şeylere inancı herkes tarafından bilinen Adolf Hitler ise, askerlerini kaderlerine terk edip elindeki son maddi kaynakları ileri teknoloji savaş projelerine yatırdı. Birçoğu prototip haline gelen bu araçların neredeyse hiçbiri ise gerçek savaş alanlarında kullanılamadı.  Seri üretime geçemeyen Horten 229 adlı Nazi hayalet uçağı.

  İntihar etmeye hazırlanan Adolf Hitler son emrini bu projelerin ve geliştiricilerinin yok edilmesi için verdi. Ancak her bilim adamı Führer'in son emrini uygulamadı ve bu farklı teknolojik silahların planları ve fotoğrafları günümüze kadar ulaştı.

  Hitler'in emri sayesinde Nazi İmparatorluğu'nun dünyaya getirdiği teknolojilerin çoğu devletin yıkılmasıyla birlikte yok oldu. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net günümüz teknolojisine de yön veren bu ilginç ileri düzey silahları araştırdı. İşte o silahlardan bazı dikkat çeken modeller...  Uzaktan kumandalı makineler

  Birleşmiş Millet son yıllarda askersiz savaş için minik robotlar kullanmak için bazı projeler geliştirmeye başladı. Tank gibi tasarlanan bu robotlar uzaktan kontrol edilebiliyor.  SdKfz 302'yi savaşa hazırlayan askerler

  Aslında bu ilginç fikrin temeli ise Nazi'lerin bir silahına kadar dayanıyor. Resmi adları SdKfz 302, askerlerin arasındaki lakapları ise Goliath olan bu mini tanklar ilk olarak 1942 yılında kullanılmaya başlandı.


  Günümüzde ise bu proje Sword adıyla anılıyor ve ABD ordusunun büyük kısmını bu robotlarla desteklenecek.

  Uzaktan kumandayla kontrol edilen Goliath'ların esas amacı düşmanın döşediği mayınları etkisiz hale getirmekti. Tasarım ileri dönemlerde gelişti ve bu minik tanklar müttefik askerlerine kamikaze saldırıları yapmaya başladı. Günümüzde çocukların kullandığı uzaktan kumandalı araçlar o dönem birer ölüm makinesiydi.

  Dev tanklar

  Hitler savaş araçlarının her zaman korkunç ve etkili olmasını istiyordu. Genelde devasa tank ve savaş gemisi tasarımları yapan Nazi lideri savaşın son dönemlerinde bu inancını daha da geliştirdi.  Psikolojik savaşı seven Hitler uçaklarında yırtıcı hayvan gibi ses çıkartmasını sağlayan mekanik sistemler geliştirtmişti.

  Dev tank tasarımları ve prototipleri 1943 ve 44 arası dönemde fazlasıyla kullanılmaya başladı. İşte dönemde yapılan araçlara en iyi örneklerden biri. Bu dev tank önüne geleni

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi