Şehit Analarının Basın'a Tokat Gibi Mektubu!

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Şehitlerimiz Bölümünden Şehit Analarının Basın'a Tokat Gibi Mektubu! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Şehit Analarının Basın'a Tokat Gibi Mektubu!

  Reklam  Şehit Analarının Basın'a Tokat Gibi Mektubu!

  Forum Alev
  çevreler ne yapacağını şaşırdı. Boyle bir tepkiyi beklemiyorlardı. Şaşkınlık içinde ve utanmadan, sıkılmadan şehit annelerine saldırmaya, hakaret etmeye başladılar! Şehit Anneleri Derneği Başkanı Pakize Ana, konu ile ilgili olarak şehit anneleri adına basına bir mektup gönderdi.

  "Şehit anası olmak kolay değil. Her sokağa çıkışımda, her adım atışımda, kutsal toprakların altında kefensiz yatan binlerce şehidi düşünüyor, kanlarıyla sulanmış Ay Yıldızlı Bayrakları görüyor ve onlarla birlikte nefes alıyorum. Sonra düşünüyorum. Terör destekçileri, benim gür sesimden rahatsız olmuşlar, Devletimize, Ordumuza, Milli şeref ve haysiyetimize ve şehit analarına hakaretler ederek nefret kusuyorlar.
  Bir şehit anası olarak bu insanları anlamakta zorlanıyorum. Avrupalı gazetecileri, politikacıları yanlarına almanın verdiği cüretle kendilerini toplumun üzerinde görerek, yargı ile dahi alay ederek teröristleri masum göstermek isteyen bunlar degil mi? Dağdaki teroristleri gitarlarıyla okuyucuya sunanlar, vatan savunması yaparken canlarını esirgemeyen asker, polis sehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için, onların geride kalan yakınları için hangi yayını yaptılar?
  Babasını görememiş bir şehit cocuğu ya da evladını göremeyen bir gazi ile ilgili herhangi bir haber bu gazete ve televizyonlarda yayınlandı mı? Eğlenceler düzenleyerek, davul zurnayla, kahraman ataları gibi asker ocağına gönderilen bir Mehmetçik veya şerefiyle görev yapan bir polis al bayrağa sarılmış tabutuyla veya kolunu, bacagını, gözünü kaybetmiş olarak memleketine, baba ocağına dönerken geride kalanların yasadıkları bu basın kuruluşlarında neden yer almaz? Neden ülkemize müfettiş edasıyla gelen yabancıları bir asker veya polis şehit yakınının evine veya bir şehitliğe götürüp onlardan görüş almazlar? Çünkü, o kahramanları yetiştiren ailelerin yanlarına gidebilecek yürekleri yoktur! Yüreklerinde şehitler icin en küçük bir hassasiyet yoktur! Oysa bu ailelerin haberi duyar duymaz ilk söyledigi 'Vatan Sağ Olsun' sözü bile bu insanların duygularını anlatmaya yeter.
  Gerçek basın kuruluşları, ihaneti normal bir olay gibi algılayıp masum göstermeye çalışmaz. Buna karşı çıkanları, tekelleşmiş medya gücünü arkalarına alarak ezmeye kalkışmaz. Bilmelidirler ki ne bizler ezilecek kadar küçüğüz, ne de bu terör yardakçısı medya ve arkasindakiler o kadar güçlü! Güçlerinin bir hiç olduğunu anlayacaklardır ama kendileri için iş işten geçmiş olacaktır! Gösteri yapacağım diye, polisin kafasına kaldırım taşı fırlatan örgüt sempatizanlarını bile zavalli masumlar olarak gösteren, ihanete batmiş gazetelere ve gazetecilere bu toplumun ihtiyaci yok! Dünyada hiçbir güç bize insanlık dersi verecek
  masumiyete ve temiz bir geçmişe sahip degildir. Bütün dünya insanlık dersini Türk Milleti'nden almıştır. Bu tür ihanet odakları her zaman olmuştur. Ancak bilsinler ki, Türkiye Cumhuriyeti'ni karalamak, milli değerlerimizi yıpratmak, yok etmek isteyen bu odaklar, her zaman şehit analarını karşılarında bulacaklardır.
  Bizler, yolu, hedefi belli insanlarız. Gücümüzü geçmişimizden alırız. Değerlerimiz satılık veya kiralık değildir. Bizler, şerefli şehit anaları, gazi yakınlarıyız. Bu gibi şahıslar Türk Silahlı Kuvvetleri'nden, Türk Polisi'nden ve Türk Milleti'nden özür dilemelidir. Büyük Türk Milleti, tarih boyunca ihanetin her çeşidini gördü ve yok etmesini bildi. Biz sabırlı bir milletiz!
  Sabretmesini de yenmesini de biliriz!"


  Tarih:16.6.2006
  Biz de vatan sevgisi,insanın iliklerine kadar işleyen bir duygu yoğunluğu,insanın iliklerine
  kadar işleyen bir duygu seli,özlemine dayanılmayacak bir hasret,onsuz olunmayacak kadar bir kara sevdadır……………..

  Suyuyla,ağacıyla,dağıyla,taşıyla,verimli topraklarıyla,yeraltındaki zenginliğiyle, kulum al sana bir vatan dendi, bedelini ödedik ve vatan edindik.
  Alemlere rahmet Hz.Muhammed de bu vatana sahip çıkmamız için "vatan sevgisi imandandır" dedi.

  Her şeyden önce bizim bu ülkede doğmamızla birlikte rabbimizin tecellisi bize burada geldi, ruhumuza can burada verildi,ruhen ve bedenen burada vücut bulduk, her iki yönden de asli vatana gidinceye kadar bize can verilen,ruhumuzun hayat bulduğu bu topraklar, bizim öz vatanımızdır ve bu vatana sahip çıkmak zorundayız.
  Bizim vatana olan sevdamız tarihte hiç bir millete nasip olmayacak derecede, bir aşk ile
  bağlılıktır. Bakın sevdamızla ilgi Hamilton ne demiş,"Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker bir millet görmedim".İlahi aşkların girdiği kalplerde olur bu derece vatana bağlılık. Unutmayalım ki,bir memleketin saha bakımından büyüklüğü onun gerçek büyüklüğünü ifade etmez ve bir milleti millet yapan arazisi değildir,taşıdığı ruhtur.
  O ruhtur, ona vatan sevdasını veren….….,O ruhtur,vatan için ölmeyi, şehadet şerbetini içmeyi nasip eden….o ruhtur, Çanakkale de imkansızı başaran….,o ruhtur, yedi düvelin ordusuna ezikliği yaşatan. İşte bizim milletimizin sevdasının güzelliği, bu ruhtur.

  Şairin dediği gibi;
  "Bir onu bilir,bir onu severim,canımdan üstün görür uğrunda can veririm"
  Millet olarak tarihin her safhasında vatanı canımızdan üstün tutmuşuz, namusumuz olarak telakki etmişiz ve bu uğurda can vermiş, can almışızdır. Bütün bu değerlere de sahip olduğumuz için de, vatanın işgali söz konusu olduğunda milli şairimiz Arif Nihat ASYA'nın dediği gibi;
  Varlığından şu güzel ülkeyi kurtarsak da; Adımından kalan izler, lekedir toprakta!
  Düşmanın ülkemizdeki ayak izlerini dahi, zillet sayan bir imana ve inanca sahibiz."

  ÖNCE VATAN


  Murat yeşilgül
 2. 2
  Doğa
  Üye

  --->: Şehit Analarının Basın'a Tokat Gibi Mektubu!

  Reklam  hikaye gerçekten güzeldi emeğine sağlık 3. 3
  Ziyaretçi
  ÖNCE VATAN İMZALI YAZILAN MAKALE MURAT YEŞİLGÜLÜN KALEMİNDENDİR.LÜTFEN BEĞENDİĞİNİZ BU DUYGULARIN SAHİBİNİN İSMİNİDE YAZINIZ.
  SAYGILARIMLA Murat yeşilgül 4. 4
  ilkhe
  Yeni Üye
  Haklılar..

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi