TC Kimlik No, vergi numarası oluyor

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden TC Kimlik No, vergi numarası oluyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  nefertiti
  Usta Üye
  Reklam

  TC Kimlik No, vergi numarası oluyor

  Reklam  TC Kimlik No, vergi numarası oluyor

  Forum Alev
  TC kimlik numaralarının vergi kimlik numarası olarak da kullanılmasına ilişkin uygulama 1 Kasım’dan itibaren başlıyor.
  Maliye Bakanlığı, bugüne kadar vergi kimlik numarası almış olan TC vatandaşlarının vergi kimlik numaralarıyla ile TC kimlik numaralarını eşleştirerek, vergi kimlik numaralarını 11 haneli rakamdan oluşan TC kimlik numarasına dönüştürdü.

  1 Temmuz 2006 tarihinden itibaren de vergi dairelerinde fiilen TC kimlik numarası kullanılmaya başlandı. Vergi kimlik numarası olarak TC kimlik numaralarının kullanılmasına ilişkin uygulama ise 1 Kasım 2006 tarihinden itibaren başlanacak.

  Ancak 1 Kasım 2006 tarihine kadar vergi kimlik numarası gereken işlemlerde vergi kimlik numarası aranmaya devam edilecek. Bu tür işlemlerde vergi kimlik numarasına ek olarak isteğe bağlı olarak ve vergi kimlik numarasına ek olarak TC kimlik numarası da kullanılabilecek.

  Geçiş sürecinde olası problemlerin önlenmesi amacıyla, 1 Kasım 2006 ile 1 Ocak 2007 tarihleri arasında vergi kimlik numarası veya TC kimlik numarasından herhangi birisiyle işlem yapılabilecek. 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren ise tüm işlemlerde TC vatandaşı gerçek kişiler için vergi kimlik numarası olarak yalnızca TC kimlik numarası kullanılacak.

  YABANCILAR
  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancı uyruklu gerçek kişiler ise TC kimlik numaraları olmadığı için vergi dairelerince kendilerine verilen on haneli rakamdan oluşan vergi kimlik numaralarını kullanmaya devam edecekler. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: TC Kimlik No, vergi numarası oluyor

  Reklam  Vergi veren herkesin on haneli numaraya sahiptir. Bu numara tc kimlik numarasıyla değiştirilmekte ya da her ikisini aynı anda kullanma imkanı sağlanmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi