Nasıl Subay Olunur ?

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Nasıl Subay Olunur ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  bsra-55
  Yeni Üye
  Reklam

  --->: Nasıl Subay Olunur ?

  Reklam  mrba arkdşlar..bn lise son öğrncisiyim..liseden sonra subay veya astsubay olabiliyrmuyum..yeni sisteme qöre..çnkü bölümüm yabncı dil..
  ForumAlev --->: Nasıl Subay Olunur ?

 2. 14
  **hakan**
  Yeni Üye
  Bende harp okulu mülaklarına katılacam bu sene sorularınıza harp okulunun resmi sitesinde cevap bulabilirsiniz ama genede ben size açıklama yapıyım okul olarak düz lise,anadolu,fen ve özel liselerin dışında okul kabul edilmiyor. Ea veya sayısal bölümünden mezun olanlar başvura buluna biliyor. 3. 15
  abco
  Yeni Üye
  Slm arkadaşlar ben lise 2 ci sınıf okuyorum üniversiteyi kazandıktan sonra askerde hep rütbe kazanmak için neler yapmalıyım üniversite mevzunu olup askere gitsem acaba genelkurmay başkanlığına kadar yükselirmiyim acill yardımlarınızı bekliyorum hayatta tek istediğim genelkurmay başkanı olmak zor ama sizden riam bana yardım edin 4. 16
  abco
  Yeni Üye
  ha bide eşit ağırlık okuyorum zaten bu sene pek bir önemi yok alanlar kaldırılmış :D

 5. 17
  yüzbası
  Yeni Üye
  arkadaslar bende subay olmak istiyorum. ea mezunuyum.suan üniversite 3 okuyorum. tekrar sınava mı girmem lazım bilgisi olan var mı ne yapabilirim.

 6. 18
  yüzbası
  Yeni Üye
  ayrıca bayan subaylar için aranan esktra bişey var mı???

 7. 19
  mustoo05
  Yeni Üye
  merhaba arkadaslar meslek lisesi sayısal ögrencisiyim kara harp okuluna basvurabilirmiyim ? bilenler cvp lutfen

 8. 20
  Ziyaretçi
  Arkadaşlar Yaw Ben subay olmak istiyorum.. ama bi türlü kaç puan ile girileceğini söylermisiniz şu msn ulaşabilirsiniz şimdiden teşekkürler... Allah yardımcınız olsun

 9. 21
  Ziyaretçi

  Cevap: Nasıl Subay Olunur ?

  Reklam  olabilir zaten subay,assubay ve uzmanlardan seçiliyor arkadaşım

 10. 22
  Ziyaretçi
  merhaba arkadaşlar ben de taaa ortaokul bir e gidiyorum ama çok fazla asker filmleri izlediğim için subay olmak çok istiyorum bana da yardımcı olun kız olsamda subay olmak çok istiyorum her gün her an ne zaman subay olurum diye düşünürüm. o kadar çok isterim lütfen yardımcı olun lütfen.

 11. 23
  Ziyaretçi
  Selam abiiler.

  Ben 16 yasinda bir türkgenciyim fakat yurtdisinda kaliyorum ve türkiye'de subay-astsubay olmak istiyorum. Bunun bir mümkünati varmi? Nereye nezaman basvurmaliyim?

  Simdiden tesekkürler :))

 12. 24
  Ziyaretçi
  Askeri Okullar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı parasız yatılı okullardır
  Sosyal Durum, Ahlak ve Karakter İle İlgili Koşullar
  TC. Vatandaşı ve erkek olmak
  Nişanlı, evli, dul olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak
  Kendisinin, anne, baba ve kardeşlerinin;
  Tutum ve davranışları ile yasadışı, siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü, ideolojik görüşleri benimsememiş bu gibi faaliyetlerde bulunmamış ve bu faaliyetlere karışmamış olması
  Toplumca ayıp sayılan ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve halen çalışmamakta olmaları,
  Kusursuz bir ahlak ve karaktere sahip olmaları
  Dürüst bir yaşam düzeyinde olmak ve yüz kızartıcı fiillerde bulunmamaları
  Yapılacak arşiv araştırması ve soruşturma sonunda şüpheli yada sakıncalı hallerin bulunmaması
  Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış ya da para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak;
  Okuduğu okullardan ahlak ve disiplin sebepleri ile çıkarılmamış olmak
  Okula karşı uygun nitelikte (Dürüst bir yaşam düzeyinde, yüz kızartıcı fiilleri bulunmayan) sorumlu bir veli göstermek.
  Sağlık İle İlgili Koşullar:
  Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin, Askeri okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin aşağıda yazılan sağlık niteliklerine uygun olmak;
  Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, vücudun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, leke, kellik, frengi ve cilt hastalığından iz bulunmamak, düztaban olmamak.)
  Duymasında en ufak bir kusuru bulunmamak.
  Her ne derece olursa olsun gözlük-lens kullanmamak, gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. hastalık bulunmamak.
  Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve tüberküloz geçirmemiş olmak
  Ağırlğı, boy ölçüsünün santimetre olarak son iki rakamı ele alındığında, bu rakamdan en çok 5 kg.'a kadar (5 kg. dahil) fazla, en çok 15 kg.'a kadar (15 kg. dahil) eksik olmak.
  Sevk edileceği Askeri Hastane'den "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kaydını içeren sağlık raporu almak.
  Türkçeyi kusursuz konuşmak (dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, söyleyiş bozukluğu vb. olmamak)
  Boy ve Yaş İle İlgili Koşullar Yaş ve boy (ayakkabısız) aşağıda belirtilen sınırlar içinde bulunmak.  YAŞ


  ASGARİ BOY 13 145 cm 14 152 cm 15 157 cm 16 161 cm 17 166 cm Hazırlık sınıfı okuyanlar için en fazla 17 yaşında (veya daha genç doğumlu) diğerleri için 16 yaşında (veya daha genç doğumlu) olmak.
  Öğrenim İle İlgili Koşullar
  MEB'e bağlı herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ilköğretim okulları ile dengi okullardan 2002 yılı Haziran döneminde doğrudan mezun olmak (Öğretmenler kurulu kararı ile geçenler ve son sınıfta 2 yıl okuyarak mezun olan veya öğreniminin herhangi bir safhasında mesleğe yönelik okullarda okumuş olanların başvurusu geçersizdir)
  Özel okullar ve yurtdışındaki okul mezunları için bu okulların mesleğe yönelik olmadığını ve ilköğretim okulları ile denkliğini belirten MEB'ce onaylanmış belge ile başvuruda bulunmuş olmak.
  Okul bitirme dereceleri (Son 5 yılın ortalaması); Askeri Liseler için en az 3,50 Astsubay hazırlama okulları iin en az 3.00 olmak (Şehit/vazife malülü, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş, ve er çocukları ile öz kardeşlerinde ve muvazzaf / subay / astsubay çocuklarında, belirtilen okul bitirme dereceleri aranmaz. Bunların haziran döneminde doğrudan mezun olmaları yeterlidir.)
  UYARI !
  Giriş koşullarını taşımadıkları halde, yanlış bilgi vererek, asılsız belge düzenleyerek / düzenleterek askeri okullara kaydını yaptırmış olanların bu durumları, eğitim-öğretim süresi içerisinde tesbit edildiğinde, okuldan ilişkileri derhal kesilir ve haklarında yasal işlem yapılır.
  Askeri Lise ve Astsubay Hazırlama Okulu Giriş sınavlarına katılacak adaylara son sınıfta her ne şekilde ve şartta olursa olsun öğreminine ara vermiş ve bütünlemeye kalmış olanlar ile son sınıfı öğretmenler kurulu kararı ile geçenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

+ Yorum Gönder
liseden sonra nasıl subay olunur,  nasıl subay olabilirim,  liseden sonra nasıl asker olunur,  nasıl subay olunur,  subay nasıl olunur
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi