Hormonsuz gıdalar nasıl anlaşılır

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Hormonsuz gıdalar nasıl anlaşılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tontiş
  Usta Üye
  Reklam

  Hormonsuz gıdalar nasıl anlaşılır

  Reklam  Hormonsuz gıdalar nasıl anlaşılır

  Forum Alev
  Sebze ve meyvelerin dış görünüşü sizi aldatmasın.Dış görünüş ve yapılarına göre ayırt edebileceğimiz bazı yiyecekler şöyle:  DOMATES: Domates kesildiğinde içi fazlaca boşsa, meyvenin ucunda sivri çıkıntılar ve yuvarlak yapısından farklı bir şekle sahipse, hormonlu olduğundan şüphelenebilirsiniz. Ayrıca hormonlu domateslerde dik kesildiğinde ortasında beyaz ve sert bir tabaka görülür.

  SALATALIK: Şekilsiz, bir ucu kalın, bir ucu ince veya yan yana yapışık meyvelere dikkat edin. İçleri adeta sünger gibi, çekirdek evi de kof bir yapıya sahiptir. Tatlarında farklılıklar ve lezzetsizlik vardır.

  BİBER: Aşırı büyük ve etli bir görünüme sahiptir. Çekirdek etrafı boş, etli kısımda domatesteki gibi beyaz ve sert bir doku görülür.

  PATLIICAN: Şekli bozuktur. Kenarında şişlikler görülür. Yan yana yapışıktır. Etli kısmı sünger gibi kof olur.

  PATATES: Şekilsiz ve yumruları birbirine yapışıktır. Patateste aşırı gübre ve hormon kullanılırsa içinde kararmalar görülür.

  ÇİLEK: Aşırı büyük, çift yapışık ve içleri boştur.

  KARPUZ: Hormonlu karpuzların çekirdek evleri boştur. Yendiği zaman aşırı nişasta kokusu verir.

  .
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: hormonsuz gıdalar nasıl anlaşılır

  Reklam  Günümüzde neredeyse hormonsuz sebze ve meyve bulmak zor oldu. Aşırı tüketim ve nüfusun fazla olması gibi nedenlerle yetiştirmek adına ve daha çok kazanç sağlamak için başvurulan yöntemdir. Fakat bu yöntemler insanların sağlığına zarar vermektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi