Dünyanın En Akıllı İnsanı Bir Kadın!..

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Dünyanın En Akıllı İnsanı Bir Kadın!.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  abuzum
  Üye
  Reklam

  Dünyanın En Akıllı İnsanı Bir Kadın!..

  Reklam  Dünyanın En Akıllı İnsanı Bir Kadın!..

  Forum Alev
  Dağıstan Devlet Üniversitesi Doğu Bilimleri Fakültesi Türkçe öğretim görevilisi Naida Camukova ‘Dünyanın en akıllı insanı’ ünvanını taşıyor. Naida Camukova’ya ‘Dünyanın en akıllı insanı’ ödülü İstanbul Üniversitesi’nde anlak düzeylerinin ölçülmesi ile ilgili yapılan bir araştırma sonucu verildi.
  Araştırmaya dünyanın 23 ülkesinden bilim adamları katıldı. Verilen bilgilere göre zeka düzeyinin ölçülmesi altı aşamada gerçekleşti.
  Katılımcılara önce bazı metinler verildi ve metinlerle ilgili felsefi ve mantıksal sorular yöneltildi. Katılımcılar bu soruları cevaplandırırken özel cihazlarla da beynin çalışması izlendi. Metinlerle ilgili bölümde Nadia Camukova alınabilecek en yüksek puan olan 360 üzerinden 357 puan aldı. Bu bölümde bir Fransız fizikçi ise 321 puan alarak Camuokva’ya yaklaştı.
  4.5 yaşında iken okula başlayan Naida Camukova bu yaşta sadece okuma- yazmayı değil aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’i ve Marks’ın ‘Kapital’ inin birinci bölümünü de ezberlemişti. 18 yaşında iken en iyi derece ile Dağıstan Filoloji Fakültesini ve Moskova Tarih Fakültesini bitiren Naida Camukova daha sonra İstanbul Üniversitesi’nde Çağdaş Türkçe üzerine yüksek lisans yapmıştı.
  2002 yılında Türkiye Dil Tarih ve Kültür Yüksek Kurumu da 25 yaşındaki Naida Camukova’ya ‘Dünyanın en genç profesörü’ ünvanı vermişti. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Dünyanın En Akıllı İnsanı Bir Kadın!..

  Reklam  Akıllı olmak doğuştan gelen bir özelliktir ve hem kadınlar da hem erkeklerde bulunabilmektedir. Bu araştırmaların sonuçlarını doğruluğu tartışılır çünkü sadece araştırmaya katılanlar üzerinde yapılmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi