Balkabağının Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Balkabağının Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Balkabağının Faydaları

  Reklam  Balkabağının Faydaları

  Forum Alev
  BALKABAGI

  Balkabağı harika bir beta-karoten kaynağıdır, ayrıca başka vitamin ve mineraller bakımından zengindir. Bir küçük tabak balkabağı, günlük beta-karoten ihtiyacının %25'ini, C vitamini ihtiyacının yüzde 10'unu karşılar ve iyi miktarda potasyum içerir. Ayrıca iyi bir lif kaynağıdır.

  Taze balkabağının kendi özgü bir tadı ve dokusu vardır. Ama balkabağı keki yapmak için kullanılan konserve balkabağı da aynı besin değerine sahiptir.Yarım kase balkabağı keki karışımı, günlük beta-karoten ihtiyacının yüzde 220'sini karşılar ve oldukça düşük kalorilidir.

  Faydaları:

  Beta-karoten, birçok kanser çeşidini önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca sigara içenlerin akciğer kanserine yakalanma riskini biraz azaltabilir.

  Beta-karoten, kalp krizi ya da felce sebep olan, ateoroskleroz ya da damar sertleşmesini önlemeye yardımcı olabilir.

  Güçlü bir antioksidan olup C vitamini, kanser ve kalp hastalığına karşı koruyabilir ve vücudun enfekisyonlara karşı savaşmasına yardımcı olabilir.

  Kabak çekirdeği yağı, harika bir çinko ve doymamış yağ asidi kaynağıdır, bu yağ asitleri prostat problemlerine yardımcı olabilir. Kurutulmuş ve kavrulmuş kabak çekirdeğinde bu yağ bulunur.
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Balkabağının Faydaları

  Reklam  Kalp ve damar hastalıklarından korunmak için bol bol bal kabağı tüketmek gerekmektedir.Özellikle her türlü kansere karşı koruyucu özellik taşımaktadır. C vitamini de içermektedir.Tatlısı çok beğenilerek yenmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi