Bal ve Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Bal ve Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Bal ve Faydaları

  Reklam  Bal ve Faydaları

  Forum Alev
  Bal bakteri barındırmaz. Bütün canlıların yaşamlarını devam ettirebilmek için bir miktar neme ihtiyacı vardır. Bakteriler balla temas ettiklerinde nemden yoksun kalır ve yok olurlar ayrıca balın asidik tepkisi de bakterilerin yaşaması için uygunsuz bir ortam oluşturur.
  İnsan vücudunu etkileyen birçok mikroorganizma balda yok olur. Bal içinde bakteri barındırmamakla kalmaz aynı zamanda bir bakteri yok edici olarak kullanılır. Örneğin Antibiotiklere karşı dirençli olduğu bilinen MRSA ( Metisiline Reziztans Staf Aureus) bakterisinin bala karşı koyamadığı tespit edilmiştir.
  Dr. W.Sackett bal sayesinde tifo mikroplarını 48 saat içinde yok etmiştir. Dizanteri mikropları 10 saat içinde ölmüştür. (Murray Hayt ,The World of Bees ,Coward Mcnann Inc ,N.Y. s.185 )
  Vücutta kemik ve dişlerin teşekkülünde önemli rol oynayan minerallerin balda bulunuşu kansız kalmış şahıslar, büyüme ve gelişme çağındaki gençler ve her yaşta insanların beslenmelerinde önemli rol oynamaktadır. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Bal ve Faydaları

  Reklam  Artık doğal bal bulmak nerede ise imkansız hale gelmiştir.İnsanların gelişen teknoloji ile aynı bal gibi ürünleri yapmaları ve ticari olarak ucuza mal etmeleri insanların sağlıksız besinleri tüketmelerine neden olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi