Fındığın Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Fındığın Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Fındığın Faydaları

  Reklam  Fındığın Faydaları

  Forum Alev
  Fındığın Faydaları….* Enerji verici ve besleyicidir. Cinsel gücü artırır.
  * Böbrek rahatsızlıklarında, güç ve dikkat gerektiren durumlarda yararlıdır.
  * Böbrekteki kum ve taşları döker
  * Vücudunuzun ihtiyacı olan proteini rahatlıkla fındıktan karşılayabilirsiniz. Fındık vücutta artık madde bırakmadan protein verir ve vücudun normal çalışmasına, zayıf düşmemesine yardımcı olur.
  * Gelişme çağındaki çocuklara da hem enerji verip hem de besleyici olmasından dolayı gelişmelerini daha iyi sağlamak için fındık vermeliyiz.
  * Hastalığın Ardından Nekahet dönemleri için ve ayrıca bütün gün bedeni ve zihni yıpranmalarla karşı karşıya olanlar için fındık gerekli bir besin kaynağıdır.
  * Afrodizyak olduğu tartışılabilir ancak, yüksek tansiyondan prostata, kalp şikayetinden menopoz dönemi sorunlarına kadar bir çok rahatsızlıklarda fındık vücudu güçlendirici ve sağlığımızı koruyucu bir iş yapar.
  * Fındığın kolesterolü düşürdüğünü ve kalp krizi riskini azalttığını, içerdiği yüksek kalsiyumdan ötürü kemikleri ve dişleri güçlendirdiğini, cinsiyet hormonlarını geliştirdiğini ve inanılmaz biçimde insana günlük yaşamda enerji verdiğini ortaya koyuyor
  * Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir, vücuda kuvvet verir, nekahet devresinin çabuk geçmesini sağlar.
  * Fındıkta diyet lifi %1-3 oranında bulunur, barsakta kimyasal bileşiklerin toksik etkilerini, kalın barsak hastalıklarını, kabızlığı ve kalp rahatsızlıklarını önler, serum lipit düzeyi ve kan şekerini düşürür.
  * Sodyum düşük, magnezyum ve potasyum yüksek olduğundan vücutta kan basıncını düzenlemede önemli rol oynar.
  * Kansızlık, sindirim ve dolaşım sistemi bozukluklarını önlemede gerekli olan demiri içerir. Süt ve mamülleri demir yönünden yetersiz olduğundan fındık bunlarla tüketilirse, açığı kapatır.
  *İçerdiği D vitamini kırmızı kan hücrelerinin yapımında rol alır, cilt yaralarının iyileşmesini hızlandırır.
  *İçerdiği krom, kan şekerindeki oynamaları engellemek için gereklidir.
  *Bor bakımından zengindir; kemikleri güçlendirir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Fındığın Faydaları

  Reklam  Normalde her insanın günde bir kaç tane de olsa fındık yemesi sağlıklarını korumaları açısında önelidir.Fındık bedeni kuvvetlendirmekte ve aynı zamanda kötü kolesterol oranını düşürmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi