Tarçın Yağının Mucizeleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Tarçın Yağının Mucizeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Tarçın Yağının Mucizeleri

  Reklam  Tarçın Yağının Mucizeleri

  Forum Alev
  Tarçın Yağının Mucizeleri

  Sonuçlara göre canlı organizmalardaki mikropları önleyen antiseptikler ile tarçın yağı içerikli solüsyon aynı etkiyi yaratıyor.

  2008 yılında Fransız bilim adamlarının yaptığı benzer bir araştırmada ise; %10’dan bile daha az ölçüde kullanılan tarçın yağının, antibiyotiğe bağışıklık geliştirmiş bir dizi bakteriyi öldürmede oldukça etkili olduğu gözlemlendi.

  Amerikalı bir pediyatrist olan Dr. Lawrence D. Rosen, internette yayınladığı sağlık önerileri sayfasında ev yapımı anti bakteriyel ürünleri öneriyor.
  Rosen, “ Tarçın kabuğu, limon yağı ve okaliptüs ekleyerek hazırlanan bu karışım, el temizliği için oldukça etkili. Bu tarif orta çağlarda ölülerin eşyalarını ve mücevherlerini çalan hırsızlar tarafından kullanılırdı ve bu hırsızlar oldukça fazla mikrop ve bakterinin barındığı ortamlarda dolaşmalarına rağmen hiç hasta olmazdı,” diyerek ev yapımı anti bakteriyel ürünlerin ne kadar etkili olduğunu açıklıyor.

  Tarçın yağı, bazı nadir durumlarda alerjik reaksiyonlara neden olsa da mikroplara karşı oldukça etkili. Bu karışımı kullanılmadan önce sadece elinizin küçük bir bölümünde uygulayarak cildiniz tepki gösterip göstermediğini ölçtüğünüzde ise aklınızda soru işareti kalmayacaktır.

  Her gün yeni bir sağlık sorunuyla karşılaştığımız dünyamızda doğa, yine bizim yanımızda ve tüm ürünleriyle bu sorunlarla baş etmede bize büyük
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Tarçın Yağının Mucizeleri

  Reklam  Tarçın ve özellikle beyaz insan sağlığı açısından çok faydalıdır bunu her zaman kullanmak özellikle de masaj olarak kullanmak insanların ağrılarına iyi gelmekte ve rahatlatmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi