Adamotu ve Adamotunun Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Adamotu ve Adamotunun Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Adamotu ve Adamotunun Faydaları

  Reklam  Adamotu ve Adamotunun Faydaları

  Forum Alev
  Adamotu ve Adamotunun Faydaları
  Özellikleri: Ginsengin Türkiye versiyonudur. Köklerden adını alan bir bitkidir. Kökünün insan heykeline benzetilmesi nedeniyle bitkiye bu isim verilmiştir. Sonbaharda topraktan çıkarılan kökler, güneşte kurutulur. Daha sonra kuruyan kök, toz haline getirilir. Morumsu çiçekleri olan adamotu, bazen 1 bazen 3 parçalı köklere sahip, koyu yeşil yapraklı ve küçük kırmızı bir elma meyveleri olan bir bitkidir. Kaya dipleri, boş sahalar ve ekilmemiş tarlalarda daha çok yetişir.yurdumuzda da Ege ve Güney Anadolu'da daha çok bulunur.

  Önerilen Hastalılar: İmmüm sistemi güçlendirir. Cinsel isteği arttırıcı, bitkinliği yok edici, etkisi olan ve spazm çözücü bir ottur.Uyuşturucu etkiside vardır. Ayrıca kuvvetli bir kusturucu Ve ishal yapcıdır.

  Kullanım Şekli Ve Dozu: Taza yapraklarından elde edilen öz veya kuru yapraklarının tozu balmumu ile karıştırılarak bir merhem elde edilir. Bu karışım egzamalarda kullanılır. Bu otun soyunda buruna çekilir veya koklanırsa insanı uyutur. Tohumlarından yutulursa rahim hastalıklarına şifa olur. Mafsal ağrılarında, tohumlarında lapa yapınıp konursa şifa verir.Bu otun suyu gargara yapılırsa diş ağrılarını keser.

  Yan Etkileri: Uyuşturucu etkisi olduğu için doktor kontrolünde kullanılması gerekir.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Adamotu ve Adamotunun Faydaları

  Reklam  Köklü bitkilerden olan adam otu uykusuzluk çeken kişiler için uygun bir bitkidir. Etkisi fazla olduğundan fazla kullanılmamalı kullanırken dikkat etmeli bir uzmana danışılmalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi