Bitkisel Kanser Tedavisi: Astragalus (Geven)

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Bitkisel Kanser Tedavisi: Astragalus (Geven) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  angel_devil
  Usta Üye
  Reklam

  Bitkisel Kanser Tedavisi: Astragalus (Geven)

  Reklam  Bitkisel Kanser Tedavisi: Astragalus (Geven)

  Forum Alev
  Bitkisel kanser tedavisi: Astragalus (geven)

  Kanserin tedavisinin olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak dün kanal 7 ekranlarında, kanserin bitkisel tedavisinin astragalus bitkisiyle sağlanmaya çalışıldığı belirtildi.

  Peki nedir bu astragalus bitkisi

  Astragalus (geven) özellikler çinliler tarafından bitkisel tedavilerde en çok kullanılan, en şifalı bitkilerden bir tanesi olarak biliniyor. Çinli doktorlar astragalus bitkisinin bedenin bağışıklık sistemini olumlu yönde etkilediğini ve bir çok hastalığın astragalus bitkisi yardımıyla tedavi edildiğini öne sürüyorlar.

  Yıllardan beri Çin alternatif tıbbında kulanılan astragalus, kanserin bitkisel tedavisinde de kullanılıyor. Bunun yanında kemoterapinin yıkıcı etkisini,kırgınlığı, bitkinliği, iştah kaybını önlemek için de astragalus bitkisinden hazırlanan ekstreler öneriliyor.
  Astragalus bitkisinin bir çeşiti olan Aatragli Polysaccharoses bitkisi ise özellikle kanser tedavisinde kullanılıyor.
  Aatragli Polysaccharoses ile hazırlanan ekstrelerin, akciğer kanseri hastalarının tümör ilerleyişini durdurduğu kanıtlanmıştır. Fareler üzerinde yapılan bir deneyde, astragalus kullanan farelerin idrar torbası kanserine yakalanma ihtimalinin çok daha düşük olduğu belirlenmiştir.

  Kısaca bu bitki çinde kanserin alternatif tedavisi olarak kullanılan bir bitkidir. Kısa zaman içinde ülkemizde de bu bitki ile kanserin alternatif tedavisi yapılmaya başlanacaktır.

  Bu konuda hastalara kesin bir umut da vermek istemiyoruz, astragalus bitkisiyle kanserli hücreler tamamen yok oluyor demiyoruz, sadece çinde bu bitki ile kanserin alternatif tedavisinin yapıldığını, bu bitkinin kanserili hücrelerin ilerleyişini durdurduğunu belirtiyoruz.
 2. 2
  GAZİBE
  Bayan Üye

  Cevap: Bitkisel Kanser Tedavisi: Astragalus (Geven)

  Reklam  Çağın illeti olan kanser hastalığına karşı henüz tam bir tedavi olmamaktadır.Fakat erken teşhisin hayat kurtarması bu hastalığın tedavisinde etkili olmaktadır.İnsanların ilaçlarda çare bulamadıkları zamanlar bitkilere yönelmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi