Alalık Vitiligo Bitkisel Tedavisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Alalık Vitiligo Bitkisel Tedavisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Alalık Vitiligo Bitkisel Tedavisi

  Reklam  Alalık Vitiligo Bitkisel Tedavisi

  Forum Alev
  Halk arasında Alalık olarak bilinen ve pigmentlerin lekelenmesiyle başlayan hastalık son yıllarda çok yaygınlaşmıştır. Karaciğerin kanı temizleyememesinden dolayı ortaya çıkar. Vücudun herhangi bir yerinde meydana gelebilir. En sık yüz, dudak, el, kol, bacak ve cinsel bölgelerde görülür.

  Toplu havuza girmelerde sudaki klor serbest radikalleri tetiklediğinden, güneşlenmeyle birlikte bu hastalığın oluşmasında etkili olur.

  Tipik olarak vitiligolu deri bölgesi beyaz renktedir. Ancak pigment kaybının derecesine ve şiddetine göre renk değişmesi mümkündür. Lekelerin içi farklı renklerde ve etrafı daha koyu bir renkte olması mümkündür.

  Tam olarak nedeni bilinmemektedir ancak hastalığın ailesel bir özelliği vardır. Tedavisinde çeşitli yöntemler denenmesine rağmen kesin bir tedavi yöntemi yoktur. Vitiligo (Alalık) ile ilgili araştırmalar halen devam etmektedir.

  Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  Genetiği değiştirilmiş mısır tanelerinin püskülleriyle birlikte haşlanmış ve bu mısırdan her gün kendi avucu kadar tüketilmesi tavsiye edilir.

  Mısır ekmeği tüketilmesi tavsiye edilir.

  Diş otunun yaprağı ve kökünün kaynatılıp içilmesi önerilir.

  Meyan kökü vitiligo (alalık) tedavisinde destek olarak kullanılan bir bitkidir. Kurutulan meyan kökleri, ince ince kıyılıp hava almayan kaplarda saklanır. Kurutulan köklerden elde edilen toz, 1 bardak sıcak suya 1 çay kaşığı kadar konur. Her yemekten sonra üç öğün içilmesi tavsiye edilir.

  Çok fazla soğan ve patlıcan yemek, kahve içmek, lekelenmelerin artmasına sebep olabilir.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Alalık Vitiligo Bitkisel Tedavisi

  Reklam  Vitligo bir cilt hastalığıdır.İnsanların elleri ayakları yada yüzlerinde çıkabilmektedir.Bunların tedavisi için ilk önce doktora gitmek gerekmektedir. Gerektiği zaman bitkisel yöntemleri de kullanmak işinize yarayabilmektedir.+ Yorum Gönder
alalik,  vitiligonun bitkisel tedavisi,  Alalık,  ciltte alalik
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi