Reflüye İyi Gelen Şifalı Bitkiler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Reflüye İyi Gelen Şifalı Bitkiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Reflüye İyi Gelen Şifalı Bitkiler

  Reklam  Reflüye İyi Gelen Şifalı Bitkiler

  Forum Alev
  Reflü hastalığının bitkisel tedavisinde acı marulda bulunan süt mide hastalıklarını önler.Hazımsızlığı giderir.Acı marul kanamalarda da yararlı etki gösterir.Anason tohumları da mide ekşiliğini giderir,reflü'den kurtulmada yardımcı etkisi görülmüştür.Isırgan otu da mide rahatsızlıklarına karşı etkilidir.Ayrıca ayva, ceviz kabukları ile meyve kabuklarının birleştirilip karıştırıldıktan sonra kaynatılması da reflüye iyi gelir ve mideyi kuvvetlendirici özelliği vardır.Melek otu ise mideye canlılık kazandırır ve midenin zayıflamasında etkilidir.

  Hatalı beslenme, kötü alışkanlıklar ve çevresel etkenler nedeniyle oluşan mide sorunlarından şikayet etmeyen yoktur herhalde..

  Ayaküstü beslenme alışkanlığı, gelişigüzel alınan ilaçlar, aşırı tüketilen sigara ve alkol ve stres Gündelik yaşam alışkanlıklarımız gittikçe olumsuz yönde değişiyor. Bu karamsar tablodan en fazla payını alanlardan biri midemiz. Ağrılar, ekşime, şişkinlik ve kramplarla aslında bize tepkisini anlatmaya çalışıyor! Ülser, gastrit ve reflü

  Prof.Dr.Ahmet Maranki katıldığı Esra Ceyhan’ın programında reflü konusunda kısa bilgiler verdi

  Ne yapmalı : Çiğ patates ve beyaz lahananın suyu sıkılarak içilmelidir.Her sabah bir bardakla başlanmalı ve daha sonra 1,5-2 bardağa kadar çıkartılabilir.Bu kür 20 günlüktür.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Reflüye İyi Gelen Şifalı Bitkiler

  Reklam  Reflü insanların midesinde bulunan kapağın istemsiz olarak açılması durumunda meydana gelmektedir bunun için yenen gıdalara dikkat etmek ve özellikle baharat ve kızartmalardan uzak durmak gerekir.+ Yorum Gönder
ayva reflüye iyi gelirmi,  ayva mideye iyi gelirmi,  ayva reflu,  boğaz reflüsüne ne iyi gelir,  ayva reflü
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi