Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü

  Reklam  Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü

  Forum Alev
  Sarımsak ve Kalp-damar (Kardiyovasküler ) Sistemi
  Kandaki yüksek serum kolesterolü ve trigliserid seviyesi damar tıkanıklığı ( arteosklerozis – arteriosclerosis ) riski için en büyük faktörlerden biridir. Diğer bir faktör de platelet agregasyonu olarak bilinen kan pıhtılarının damar çeperlerine (duvarlarına) yapışmasıdır. Bu durumlar birlikte oluştuğunda zayıf kan dolaşımına sebep olur. Bu da anginaya (angina pektoris - bölgesel bir yetersiz kanlanmadan kaynaklanan ve sıklıkla göğsün ortasında hissedilen bir baskı-sıkışma hissi), kalp krizlerine , el ve ayaklarda zayıf kan dolaşımına sebep olur.
  250 den fazla basılı yayın göstermiştir ki; sarımsak , kolesterol ve trigliseridleri düşürücü etkiye sahiptir, platelet agregasyonunu ( kan pıhtılarının damar çeperine ) ve kanın pıhtılaşmasını sağlayan fibrin oluşumunu engeller. Ek olarak antihipertansif tansiyon düşürücü ve antioksidan etkilidir. (Vücuttaki serbest radikalleri-zararlı maddeleri etkisiz hale getirme). Kardiyovasküler kalp-damar sistemi hastalıklara karşı çok önemli doğal bir silahtır. Sarımsak karaciğerde kolesterol parçalanmasıyla da ilgilidir. Bu da kana daha az kolesterol salınması demektir. Zaten yükselttiği veya korunmasına yardımcı olduğu ve bir lipoprotein olan HDL kolesterolü, vücuttaki kolesterolün karaciğere taşınmasına yardım etmektedir. Kolesterolün bu türü formu faydalı olup, kardiyovasküler (kalp-damar sistemi) hastalık riskini azaltmaktadır.

  Sarımsak ve Yüksek kan Basıncı Yüksek Tansiyon .

  Sarımsak Garlic yüksek kan basıncını tansiyon düşürücü etki gösterir. Bu etki muhtemelen kan dolaşımını kolaylaştırmasından kaynaklanır.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Sarımsak Tansiyonu Düşürür mü

  Reklam  Sarımsak yüksek tansiyona iyi gelmektedir.Hatta sarımsak tabletleri de bulunmaktadır.Damar sertliğine karşı koruma sağlamaktadır.Sindirim sitemine fayda vermektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi