Kuruyemişler ve faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Kuruyemişler ve faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Kuruyemişler ve faydaları

  Reklam  Kuruyemişler ve faydaları

  Forum Alev
  Kuruyemişler ve faydaları
  Fıstık: Bedeni ve zihni gücü arttırır. Vücudun gelişmesini sağlar. Böbrek ve safrakesesi ağrılarını hafifletir. Göğsü yumuşatır, öksürük söktürür.

  Leblebi: Anne sütünü artırır. Asit fazlasını alır, mideyi rahatlatır. Tokluk hissi verir. Bu sebeple diyet yapanlar için kilo kaybına yardımcıdır. Neredeyse yok denecek kadar az yağ içerir ve içinde bulunan yağlar vücuda yararlıdır.

  Badem: Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir. Kuru ciltlerin yağlanmasını sağlar. Sütle birlikte yenirse mideyi kuvvetlendirir. Kabızlığı giderir. Hamilelerin zayıf düşmemesini sağlar. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Bronşit, boğaz ağrısı, anjin, boğaz yanması ve akciğer hastalıklarında faydalıdır. Böbrek, mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir.

  Ceviz: Kanda kolesterolün yükselmesini önler. Beynin çalışmasını güçlendirir. Zekayı geliştirir. Verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara karşı koruyucudur. Şeker hastalıklarında kap hastalığı riskini düşürür. El ve ayak donuklarında, deri çatlaklarında faydalıdır. Yaprakları ve kabukları ile hazırlanan ilaçlar kanı temizler, kansızlığı giderir.

  Fındık: Cildi güzelleştirir. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Enerji verici ve besleyicidir. Cinsel gücü artırır. Fındık yağı, böbrek ağrılarına iyi gelir. Kum ve taşların düşürülmesinde yardımcı olur. Bağırsak solucanlarını düşürür. Sarada da faydalıdır. Vücutta artık madde bırakmadan protein verir ve vücudun normal çalışmasına, zayıf düşmemesine yardımcı olur. Günde bir avuç dolusu fındık yiyenlerin kalp krizine daha az yakalandığı araştırmalarla ortaya konulmuştur. Gelişme çağındaki çocukların gelişmelerini daha iyi sağlamak için fındık verilmelidir. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Kuruyemişler ve faydaları

  Reklam  Kuru yemişlerin özellikle beyin faaliyetleri ve beyin sağlığı için faydaları vardır.İnsanların her gün bir kaç tane ceviz ve badem kabak çekirdeği yemeleri günlük ihtiyaçları için yeterli olacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi