Warlock rehberi (Ayrıntılı 60 -80 lvl skiller dahil)

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Silkroad Online Bölümünden Warlock rehberi (Ayrıntılı 60 -80 lvl skiller dahil) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  zafer123
  Özel Üye
  Reklam

  Warlock rehberi (Ayrıntılı 60 -80 lvl skiller dahil)

  Reklam  Warlock rehberi (Ayrıntılı 60 -80 lvl skiller dahil)

  Forum Alev
  Öncelikle Warlock açmadan önce bilmemiz gereken şeyler :
  1-Warlock tam anlamı ile nuker değildir sadece nuke atmaz, levelinin yaratıgını hiçbir zaman tekte almaz.
  2-Warlock hem party hem solo adamdır iki şekildede kasabilir 15 saniye pot ihtiyacını skilleri ile karşılar diğer intçiler gibi çabuk yatmaz.
  3-Warlock yan mastery olmaz çünkü bütün skilleri kullanımında warlock rod ister ve bütün buffları silahı değiştirdiğiniz anda üzerinden kaybolur.
  4-Warlock oyunda yapılandırması en zahmetli en zor charlardan biridir yavaş gelişir, pahalıya mal olur alchemy ister.
  5-SP farm ihtiyacı en az olan charlardan biridir çünkü düşük level skillerini geri çekerek yüksek level skillerine verebilir. (Örneğin bazı skillerin gelişmiş versiyonu bir öncekini maxlamanızı gerektirmez böylece curst heartlar ile SP lerini geri toplayabilir)

  Stat Dağılımı :
  2 seçeneğiniz var, ya yan mastery olarak cleric açar savunmanızı güçlendirir ve full int verirsiniz, yada hybrid olur yan mastery olarak bard verirsiniz. Warlockun sadece 2 nukeu vardir diğer saldırıları hep sabit hasarlardır o yüzden full int vermeniz diğer saldırılarınızın hasarını arttırmaz sadece nukeün verdiği hasarı arttırır ama bu demek değildir ki 2-1 olalım. hybrid kesinlikle ya 7-1 yada 8-1 olarak dağıtılmalıdır. (Bana sorarsanız 8-1 en iyisi, yani aldiğimiz 3 levelde 1 stat str ye vereceğiz) Zaten az olan nuke lerimizin ezikleri oynamaması gerekir. Skillerimizin çogu sabit hasarlar verdiği için cleric mastery i önermiyorum. Full int olmayın. Felsefemiz "damage yememek" olacak.

  Ne Giyeceğim ?
  Robe. Light armor giyimek gibi bir fikre kapılmayın hiç gereği yok magic defans size phy defanstan daha cok lazım.

  Skiller :

  warlock-skiller.png

  Mind Control Serisi

  1-Dark Seed : DOTlarımızın (Damage over time skills, yani yavaş yavaş hasar veren skiller) verdiği hasarı arttıran passive bufftır. Kesinlikle MAX.

  2-Strap : DOTların süresini arttıran passive buff. 12 saniye ile baslayan DOTların süresini neredeyse 2 katına çıkarır. MAX.

  Dark Mentalist Serisi

  4. Sıradaki Curse Breath skili gelene kadar ilk ikisini maxlayın, 3. gelince 1. yi geri çekin. Curse Breath geldikten sonra hepsini geri çekin sadece Curse Breath kalsın. Bunu neden yapıyoruz? nedeni şu : Curse Breath ten önceki bütün DOTlar 1 saniyeden az sürede fırlatılıyor, ama Curse breath 1 saniye kadar hatta belkide biraz daha fazla sürede fırlatılıyor. Bu da bizim için büyük zaman kaybı, pvp de sadece 1 tane DOT atmamız şimdilik yeterli olacak. Neden Curse Breath kullanıyoruz da 2 DOT birden atmıyoruz diye soranlar için : Curse Breath Dull bırakır. yani düşmanı %50 oranında yavaslatır ve universall pill ile geçmez, şu pahalı pillerden gerektirir.

  5.sıradaki DOT a vermeyin hem geç fırlatılıyor hemde fire status hiçbir işimize yaramıyor. sadece sp israfı. (alan etkili olmasına kanmayın) Bunların dısında ilerki levellerde kullanacağimiz 2 DOT 6. ve 8. sıradakiler son DOT alan etkilidir ve dull bırakır pvp de bizim en iyi dotumuz olacaği kesin, 6.Sıradaki ise poison effectidir, fire ve bleed ten daha fazla can götürdüğü için bunu tercih edeceğiz. Bleed effecti olan dotları tercih etmeyin çok az can alıyor.

  Raze Serisi

  Bu seri pvp ve pve de en çok kullanacağımız seri olan Debuff serisidir. (Debuff : Düşmanı güçlendirmek yerine zayıflatan bufflar)

  1-Physical Raze : Düşmanın fiziksel defansını azaltır. PvP de hiçbir işimize yaramaz, pve de ise sadece party halinde kasarken eğer yanımızda str arkadaslar varsa onların verdiği hasarın artmasını sağlar. Çok gereksiz buldugum bir debuff, kesinlikle vermeyin derim.

  2-Magical Raze : Düşmanın magical defansını azaltır. Kesinlikle maxlayın verdiğimiz hasarı arttırmak için birebir bir debuff.

  3-Combat Raze : Rakibin Phy ve Mag atağını azaltır. PVP de mükemmel iş görür PvE de ise pt moblarını keserken çok işinize yarar, kesinlikle max.

  4-Courage Raze : En iyi Warlock debuffu! düşmana bunu attıgınızda vurdugunuz magical ve physical atağı arttırır. hemde küçük bir oranda değil. 2k vuran bir nuke ü 3k ya kadar çıkarır. Magical Raze ile birlikte kullanıldıgında 3.5k ya varan vuruşlar yapar, bir anlamda bunu attıgınızda neredeyse kendi levelinizdeki bir wizarda yakın hasar verebilirsiniz. max dememe gerek varmı?

  5-Physical Ravage : Physical Raze in bir üst versiyonu. kesinlikle önermiyorum dokunmayın.

  6-Magical Ravage : Magical Raze in üst versiyonu. Maxlayın. (Bu skile verdikten sonra magical razei geri çekin, ona ihtiyacınız kalmayacak sp lerinizi geri alın)

  Bloody Swarm Serisi

  1-Red Flower : Passive bufftır. Nukelerinizin ve Trap in verdiği hasarı artırır. Maxlayın

  2-Trap Booster : Passive bufftır. Trap in verdiği hasarı artırır. Maxlayın

  Blood Serisi

  1-Blood Flower : 50. levele kadar kullanacağımız yegane nuke saldırımız. neredeyse ardarda atılabilecek kadar kısa süren dolum süresi vardir, Maxlayın.

  2-Bloody Trap : Tuzak saldırımız en eğlenceli skillerden biridir, adamın kafasına atar ve kaçarsınız, ne zaman patlayacağı hiç belli olmaz belki 3 saniye belki 20 saniyede bile patlayabilir ilk levelde 2.2 k damage vurur bu da demekki geldiği leveldeki tüm full int charları tekte alabilir. Trapı atın ve kaçın. Rakip safe zona bile girse (towna) patlayacaktır. Block şansıda yoktur. Ama str charlara karşı kullanmayın bazen çok geç patlıyor.

  3-Death Flower : 2. Nuke saldırımız. Verdiği hasar ilk nuketen biraz daha fazla olup 5m alan etkilidir. Maxlayın

  Soul Pressure Serisi

  1-Daze : En iyi skillerimizden biri. %80 ihtimal ile stun yapar. Kesinlikle max

  2-Fog Sight : Gereksiz bir debuff oldugunu düşünüyorum, okçuların atış mesafesini (range) azaltır, bunu atana kadar kafanıza criticali yersiniz o baska mesele. Kesinlikle vermeyin derim.

  3-Illusion : Eğlenceli skillerden biri ilk levelinde 1 - 50 level arası bir chara dönüşürsünüz (rastgele, istediğiniz birinin kılıgına giremezsiniz) ve her bilgisayarda farklı şekillerde görünürsünüz. Örneğin bir arkadasınız sizi avrupalı heavy armor giyen bir bard olarak görürken diğeri garment giyen bir glavie ci olarak görebilir.
  Bu skillin üzerinde biraz duracak olursak, bence tek avantajı atkı savaşında ilk önce sizin baslamanız. çünkü bu skilli kullandıgınızda atkısız bir tipe dönüştüğünüz için rakip size saldıramıyor birde ikinci iyi özelliği, eğer olurda ezik bir tipe dönüşürseniz, traderin biri size dalarsa ve eğer mesleğiniz thiefse onu soyabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılıgınıza kalmış bir skill. İster verin ister vermeyin..

  4-Wrath Daze : Alan etkili stun saldırısı. 76 levelde geliyor kesinlikle maxlayın. bu gelince ilk skili geri çekmeyin çünkü stun skillerinin dolum süresi 10 saniye kadardır o yüzden ikisini de sıra sıra kullanacaksınız.

  5-Shade Illusion : Illusion skilinin gelişmiş versiyonu.. 1-90 level arası kendi levelinizden düşük bir tipe bürünürsünüz.

  Evil Swell Serisi

  Bloody Aim : HP emen saldırılarınızın verdiği hasarı ve emdiği HP yi arttıran passive buff. Maxlayın. En gerekli passive lerden biri.

  Cruel Spell Serisi

  1-Vampire Touch : İşte HP dolduran skilimizin ilki. 50 levele kadar bununla idare etmek zorundayız ama merak etmeyin tek basına da yeterli oluyor, yeniden dolum süresi sadece 4 saniye. Yanı 4 saniyede bir pot doldurabilirsiniz Düşmana verdiği hasar Warlockun normal vurşu kadardır. (Bloody Aim max oldugu sürece, eğer max değilse daha az vurur). Ne kadar fazla vurursa o kadar çok can emer mutlaka Bloody Aimi max tutmanız gerekli.

  2-Shadow Armor : En gereksiz Warlock skillerinden biri, etrafınıza 16 saniye boyunca bir kalkan (buff) örer, 5metre içerisindeki yaratıklara ezik bir hasar verir, ne kadar ezik diyecek olursanız, normal vuruşunuzun en fazla 4 te biri kadardır. Yeniden dolum süresi de 20 saniye gibi birşeydir. Dokunmayın.

  3-Scream Mask : Partylerde kullanabileceğimiz güzel bir buff. (Sanırım Warlockun kendisi disinda birine attıgı tek buff) Attıgınız kişiye vuran yaratıklar stun olur (%35 ihtimal ile) Maxlayın partylerde warrior arkadaslarınıza yardım etmiş olursunuz

  4-Reflect : En iyi warlock bufflarından biri, 45 saniye boyunca üzerinizde durur, size vurulan hasarın %35 i vuran kişiden gider. (Size vurulan damage azalmaz) Kesinlikle Maxlayın

  5-Vampire Kiss : Vampir öpücüğü Vampie Touch saldırısının 2. versiyonudur 15metre içindeki 5 kişiden Hp emebilir verdiği hasar Bloody Aime bağlıdır.
  Bu skill geldikten sonra artık ölme ihtimalmiz iyice azalmış oluyor (PvE için), 2 tane Hp emme saldırımız oluyor ve Vampire Kiss'in inanılmaz bir şekli var ilk yaptıgımda ağzım açık kalmıstı en iyi özelliği ise Vampire Touch tan daha hızlı fırlatılması (elini kaldırması diyelim). Ama yeniden dolum süresi 20 saniyedir bu yüzden önce Vampire Touch sonra Vampire Kiss i kullanın.

  6-Dusk Armor : Shadow Armorun üst versiyonu. Dokunmayın.

  7-Advanced Reflect : Reflect buffınun gelişmiş verisyonu. Ama bu sefer geri yolladıgımız damage %90! Şöyleki 10 vuran bir nukere 9k sını geri yollamış oluyorsunuz bu da nukerin/wizardın kendisini öldürmesi demektir sizde ölürsünüz o başka! Belki berberlik pek mantıklı gelmeyebilir ama özellikle STR charlara karsı kullandıgınızda cok işe yarıyor 4-5 k gibi damageler vurup 3-4 k sı kendisinden gidince bir hayli işe yarıyor.

  Not : eğer full intseniz ve cleric mastery açmışsanız bu skile vermeyin, çünkü Bless spell skilini kullanacağiniz için defansınız çok yüksek olacak, size vurulan damage azalacak ve dolayısıyla sizide karşı tarafa yolladıgınız hasar azalacak.

  Dim Haze Serisi

  Komple gereksiz buldugum bir seri. Bu seride Sleep, Mirage ve Bind serisi var. neden gereksiz buldugumu anlatacak olursam, Sleep her ne kadar %80 ihtimal gibi görünsede çok fazla ressist oluyor, stun ve sleepi kullandıgınız zaman farkı görmeniz pek uzun sürmeyecek. warlock arkadaslar mutlaka farketmişlerdir. üstelik sleep en ufak dokunuşunuzda bozulur, yani bu demektir ki sleep yaptıgınız kişiye dot atamazsınız. çünkü uyuyan adamda dot hasar verdiği için uyanıyor. Bind serisi ise panic effecti yapar, panic effecti kullanılan potionların daha az HP doldurmasını sağlar. Çinli charlara karşı belki kullanıslı görünebilir ama pvp de çok az zamanımız var ve adam gelene kadar o kadar çok debuff atıyoruz ki bunu atmaya hiç zamanımız yok! Mirage serisi ise sadece party durumunda işe yarıyor, party arkadaslarınıza saldıran mobların agresifliğini azaltıyor. çok gereksiz buldugum skill serisidir sakın dokunmayın.

  Yan Skiller

  10 Level Warrior Mastery e verip Shield Trashı açın. (Nazgul arkadasıma bu taktik için teşekkürler ) Hem pvpde hemde pve de zor durumlardan kurtulmanız için birebir skill. %80 knockback koyup dotları yada debuffları atmaya devam edebilirsiniz

  70 Level Bard yada Cleric kalıyor size geri. Rehberi okuyun hangisi olmak istediğinize karar verin, Bard olursanız sadece Moving March ve Noise e verin. Cleric olursanız sadece kendinize defans, effectlere karşı korunma veren skiller ve "Res"e verin. partylerde cleric olarak bulunmayın çok yatarsınız. Oyuncuların %90 ı clericin nasıl korundugundan habersiz.

  Genel Olarak Warlock...
  Biraz warlocktan bahsedecek olursam, ilk 20 levelde karar verilecek bir char değildir. çok çok sonra güçlenen bir char bu yüzden hemen sıkılıp bırakamayın en az 45 levelden önce fikrinizi değiştirmeyin. İlk basta size ezik gibi görünebilir ama zamanla göreceksiniz ki str charlara karşı en dayanıklı int char warlocktur, ilk 40 level haricinde dotlara pek bulaşmayın daha çok debufflar üzerine yogunlasacağiz. Courage Raze gelene kadar hiç debuff kullanmayın sadece dotlarla idare edin Courage Raze den sonra bütün dotları geri çekin sadece Dull bırakan Curse Breath kalsın derim çünkü pvpde işimize yarayacak olan tek Dot bu. En azından 80 level olana kadar sadece bu dotu kullanacağız. Ben warlockun 2 dönemi oldugunu gördüm 50 den öncesi ve 50 den sonrası. 50 levelden önce moblara önce 2 dot, stun ve nuke attıgımda yaratık ölmezdi ardından Vampire touch yada normal saldırı yapmak zorunda kalırdım bu da cok can sıkıcı bir durumdu Hem yaratık zor ölüyor hemde MP israfı oluyordu. ama 50 levelden sonra yaratıkları sadece 2 nuke saldırısı ile öldürmeye basliyorsunuz. giantlar ve pvp dısında hiçbir debuffu kullanmıyorsunuz çünkü gerek yok nukeler yeterince iyi damage veriyor ve ilk gelen çinli nukeleri gibi hızlı çıkıyorlar. Bu yüzden 50 den sonra çok rahatlıyorsunuz.

  PVP de Warlock?

  Forza Warlock! Bütün Str charlara karşı avantajlısınız. Damageleri az oldugu için sizi tekte alamıyorlar ve üzerine birde Combat Raze attığınız zaman abartmıyorum bana 4000 vuran 52 level Glavier in damagei 2.9k lara kadar düşüyordu , Bladecileri siz düşünün! Taktik verecek olursam combo yapan charlar hariç daha doğrusu sizi tekte alma ihtimali olmayan charlar hariç hiçbir pvp de HP emme skillerinizi kullanmayın HP doldurucam derken ölmeyin. Zaten pvp çok kısa süreceği için 15 saniye pot kullanma süresi gibi bir sorununuz olmayacak. İzleyeceğiniz skill sırası her zaman Courage raze -> Magical Raze -> Stun olsun, Stunu en basta atmayın, zaten 2 debuff çok hızlı atıldıgı için o sırada adamın size herhangi bir saldırıyı yapmasına imkan yok debufflardan sonra stun atın hem adamın atağı yarıda kesilsin hemde 5 saniye gibi bir debuff atma süreniz daha olsun. stun attıktan sonra mutlaka combat raze ve dull bırakan dotlardan birini atın daha sonra nukelerinizi atıp işini bitirin. Eğer adam yanınıza yaklaşırsa Shield Trash ile uzaklaştırın. Biraz çile çekiyor gibi görünüyorsunuz ama aslında çok zevklidir ve kesin yöntemdir. INT charlara karşı ise bu kadar kasmanıza hiç gerek yok. 2 debuff atın stun atın ve hemen ardından nuke atın. eğer debuffları yemişse mutlaka ölecektir çünkü damage inanılmaz artıyor eğer tırsıyorsanız courage raze atın 2 nukete bile inmezsiniz. intçi charlar warlock için pek sorun olusturmuyor, yada şöyle bir kısa yöntem var, trap atın ve kaçın, bırakın kendi halinde ölsün (Bard yan mastery vermediyseniz kaçma taktiği kullanamazsınız).

  Bununla beraber en zorlandıgım 2 pvp :

  1-Crossbow : Eğer görünmez olmuş ve %75lik buffu açmışsa şansınız çok az. Ya block koyacaksınız yada Reflect buffunu açıp beraberliğe razı olacaksınız. Eğer bir şekilde ilk saldırısında ölmezseniz hemen stun atın (debufflara zaman yok stun ile baslayin) stunladıktan sonra sadece courage raze atın ve hemen ardından nuke atın eğer %75phy buff açıksa HP si yarıya ineceği için mutlaka ölecektir açık değilse klasik bir bowmanla savaşır gibi savaşın. Eğer görünmez değilse korkmayın gidin dalın. ama yinede işinizin zor oldugunu söylemeliyim.

  2-Wizard : Görünmez değilken hiç sorun değil, sadece stun atın ve ardından nuke atın, eğer full intseniz yatacaktır eğer değilseniz stun attıktan sonra courage raze atıp ardından nuke atın. levelinizdeki bi wizard kesinlikle ölecektir. Eğer görünmez olmuşsa dua edin block olsun.
  Not: Görünmez olmuş wizard sadece Warlock için değil bütün charlar için zordur yani warlocka özel birşey değil. sonucta kendi levelini her türlü tekte alabiliyor life control skilli açıkken, bu yüzden atkı savaşında Wizardlardan uzak durun sinirinizi bozmayın..


  Warlock ile Yüksek levelleri sinir etme taktikleri

  Kendiniz birçok strateji geliştirebilirsiniz, bütün dotlar debufflar birer abnormal status olduklarından universall pill götürürler, yüksek levellere atarak onları sinir edebilirsiniz.
  Bununla birlikte en çok basıma gelen şey, 30-40 levelken bir 70 lik adamın gelip bizim levelimizdeki adamlara saldırması... birçok charla yapabileceğiniz pek birşey yokken warlock ile bir nebze yüksek level adamdan kurtulabilirsiniz. Bunlardan benim en cok kullandıgım 2 yol : birincisi sleep skiline 1 level verip 80 level adama sleep atıp safe zona girmek 20 saniye boyunca dikilip kalmak zorundadır hiçbir şekilde kaçamaz sinir olmak için birebir. 2. yol ise iki 80 level adam kapışırken keyfinize göre bir tanesinin kafasına stun çakmak hele bu yaptıgınız intçiyse ordan uzaklaşın çünkü çok sinirlenecektir

  Son olarak, henüz 60 ve 80 level dotlarını görmediğim için yorum yapamıyorum onlar geldiği zaman rehberde birkaç değişiklik olabilir.

  Rehberden bu kadar.. Warlock hakkındaki soracağiniz tüm sorulara açığım.. 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: warlock rehberi (Ayrıntılı 60 -80 lvl skiller dahil)

  Reklam  Saol Kardeşim :)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi